496 Shares 2611 views

Dlaczego Tatiana dzień jest uważany za święto studentów?

Każdy mieszkaniec jest zaangażowany w każdym rodzaju działalności, co roku obchodzi swoje zawodowe wakacje. Mają wakacje i studentów. Dzień Tatiany obchodzone rocznie w dniu 25 stycznia.


Dlaczego właśnie Tatiana?

St. Tatiana (Tatiana) uważany jest za patrona studentów od czasów starożytnych. Historycznych dowodów na istnienie tej osoby na początku 3 wieku naszej ery. Męczennik Tatiana urodziła się w Rzymie, w bogatej i szlachetnej rodziny. Ojciec, tajny wyznawcą wiary chrześcijańskiej, podniósł córkę w duchu uwielbienia i służby Bogu. Wszystko młodzież Tatiana spędził w klasztorze, pomagając potrzebującym i opieki nad chorymi. W 226 rne w czasie prześladowań chrześcijan kolejnej dziewczynki został schwytany pogan. Legenda mówi, że kiedy została wniesiona do świątyni Apollina uśmierceniem zakonnicy modlili się i rozwijać silne trzęsienie ziemi w historii kraju, posągi bożków zostały rozdzielone na małe fragmenty, pod którym zginęło wielu kapłanów.

Przyszedł tłum rzucił się do dziewczyny, która bohatersko określoną wszystko gotowane na jej męki. Osiem rzeźników-poganie, którzy widzieli, jak aniołowie z nieba zstąpił i trwało od jej ciosów, wierzyli w istnienie Chrystusa i spadły modlić się do stopy Tatyana, po których wszystkie zostały wykonane. Jednak kobiety cierpiące kontynuowane przez kilka dni, w czasie których ona została poddana ciężkim torturom (chłosta w miejscach publicznych, spotkanie z wściekłych głodnych lwów, więzienia w lochu), ale w końcu ścięty. Velikomuchenitsa Tatyana został uznany za świętego, który oddał swoje życie za wiarę, i nazwany jej święto uznano specjalny wśród reszty święta patronalne Moskwie.

25 stycznia 1755 w imieniny Tatiany cesarzowej Elżbiety podpisał dekret o utworzeniu uniwersytetu w Moskwie. Już po dekret Mikołaja obchodów nie jest data otwarcia uniwersytetu, zostało ogłoszone, a data podpisania dekretu o jego budowie. Więc rosyjskich studentów otrzymali profesjonalną święto – dzień św Tatiany.

W wieku 18-19 Dzień Tatiany obchodzony był trochę inaczej niż jest teraz. Zaczęło się od wykonania przez chór i uroczystej modlitwie w kościołach w Moskwie. Świątynia św Tatiany, zbudowany na Uniwersytecie Łomonosowa, została zamknięta dopiero wraz z nadejściem władzy radzieckiej w kraju.

W 1994 roku, tradycyjny dzień Tatiany Jego Świątobliwość Patriarcha Rosji Aleksy II służył w świątyni uroczystej modlitwie. W tym samym czasie rozpoczął pracę na uniwersytecie utworzonego Vsetserkovny Kongres Młodzieży Prawosławnej.

Wielu historyków sugeruje, aby zwrócić uwagę również na fakt, że w dniu 12 stycznia (25 stycznia w kalendarzu gregoriańskim) są urodziny córki Mikołaja II, księżna Tatiana Nikołajewna Romanowa, strzał z całej rodziny cesarskiej w 1918 roku.

To było na początku 20 wieku, Dzień Tatiany stał się ulubionym świętem bractwa studenckiego również dlatego, że zbiega się z obchodami sesji zimowej badań przechodzących a początkiem wakacji. Tradycyjne rozrywki tym okresie zaczął z Revel młodzież wieczornych spotkań w restauracji, rysuje szanowanych profesorów, jazda z góry na sankach, chodzić do chorału nocy w Moskwie. Więcej zabawy i hałaśliwe obchody młodzieży w tamtych czasach nie było znaleźć.

W sowieckiej Rosji, a także w większości świąt, w dniu św Tatiany rzadko pamiętali. Temple of St. Tatiana został ponownie otwarty dopiero w 1994 roku, w tym samym roku w auli Uniwersytetu dla najlepszych studentów przyznano ustanowiony na cześć jej założyciela – MV Łomonosowa i II Shuvalov nagroda. Dziś, dzięki odrodzeniu tradycji, jak starych, organizowane bale charytatywne, dyskotek student na uczelni i osób prywatnych na cześć święta. Dzień Tatyana za obchodzić uczniów w całym kraju.