655 Shares 3626 views

Reklama: formy reklamy i ich rola w promowaniu towarów i usług

Reklama – to pewne dane informacyjne, które są rozproszone na wiele sposobów. Prawie każdy właściciel firmy wie, ogromną rolę reklamy. Rodzaje reklamy można podzielić według różnych kryteriów. W tym artykule, będziemy je rozważyć, biorąc za punkt wyjścia oznacza transmisję informacji manipulację.

reklama zewnętrzna

Więc można nazwać każdą reklamę, znajduje się w otwartej przestrzeni. Metoda ta jest tania i obejmuje dość szeroką publiczność. Informacja jest zamieszczona na billboardach, znaków, tablic, struktur miejskich w transporcie publicznym, w windach. Wszystko to i tam jest reklama zewnętrzna.

Formy reklamy w Internecie

Ten rodzaj reklamy ma kilka zalet: jest stosunkowo niedrogie, a może pokryć znaczną część konkretnych odbiorców, ponieważ zwykle witryn specjalizują się w danym temacie.

1. Banner – prostokątny obraz graficzny. Ten rodzaj promocji jest najbardziej popularnym środkiem reklamy w Internecie. Banery są umieszczane na stronie internetowej.

2. Reklamy tekstowe – publikacji, znajduje się na stronach po prawej lub lewej stronie tekstu w wielu wierszach.

3. Filmy. Taka promocja towarów i usług – jest dość kosztowne. Opublikowanych filmów na tej samej zasadzie jak w telewizji.

4. Reklama kontekstowa. Gatunek ten jest podzielony na dwa podtypy

  • Teksty i banery, które znajdują się na stronach o tej samej orientacji informacji tej samej reklamy. Ten rodzaj najmniej irytujące interesantów zasobów internetowych.
  • Reklama w wyszukiwarkach. Taka ukryta promocja konkretnej usługi lub produktu jest określana jako reklamy partyzanckiej.

Formy reklamowe w mediach drukowanych

Pomimo faktu, że Internet jest dziś cieszy się niezwykłą popularnością, prasa wciąż jest tradycyjnym miejscem do promocji towarów i usług. Czasopisma i gazety są zazwyczaj czytać w wolnym czasie, więc informacja reklamowa nabyte przez ludzi całkiem dobrze. Gatunek:

1. niejawnych reklamy. Umieszczenie reklamy zgodnie z rubrykami.

2. reklama tekstowa. Osobny artykuł, który jest poświęcony promowaniu konkretnego produktu.

3. Modułowa reklamy. Stanowi on pewnego zespołu.

telewizja

Reklamodawcy doceniają telewizji, ponieważ oglądanie telewizji prawie wszystko. Jednak gatunek ten ma znaczący wadę – wysokie koszty. Nowoczesne rodzaje reklamy w telewizji obejmują przewijania, telesprzedaży, filmy, sponsoring.

radio

Komunikaty dźwiękowe są postrzegane dobrze, ale adresy i numery telefonów, studenci często nie pamiętają. Prawdziwa promocja jakiegokolwiek produktu radiowego kosztuje znacznie tańsze niż reklama telewizyjna. Formy reklamy w radiu: nagranej zapowiedzi, muzycznego plusk.

podstawowe typy

W marketingu samodzielnie i typów i rodzajów reklamy. Z widokiem rozumiemy. Jak dla typów, emitują one eight: korporacyjnej, reklamowej marki, polityczne, handel, handel, społecznej, komentarze reklamową.

Jak widać, sposoby promowania usług i produktów dużo. Twoim zadaniem jest, aby nie pomylić i wybrać najlepszą opcję.