652 Shares 4111 views

Bić w tenisa. wykonanie i nazwy maszyn

W każdym sporcie, dyscypliny sportowe wykorzystali swoje funkcje i szczypie, ale dla każdego gatunku, z wykorzystaniem różnych uderzeń (siatkówka, golf, tenis, itd.), Zarządza jedną regułę. Rozważmy podstawowych uderzeń w tenisie i na pulpicie. Doprowadzony do automatyzmu prawidłowo dostarczone cios – główny wskaźnik sukcesu jako zawodowy sportowiec. Wymaga dobrej znajomości techniki uderzenia. Jak nazwać to cios w tenisa? Jaki jest jego technika? Kwestia ta zostanie omówiona.

Kończyny (przodek)

Bicie w tenisa prawo nazwie forhed. Jest to klasyczny hit, stosowane przez większość początkujących i część specjalistów. Głównym narzędziem w szkoleniu i formacji dla tenisistów tej umiejętności – ciało sportowca. W chwili zderzenia z rakieta tenisowa piłka masy ciała, aby być przesuwany w kierunku uderzenia.

technika:

 • trzeba skręcić na prawą nogę, a podejście zaczyna się po lewej stronie.
 • Forhend w ostatnim etapie rozpoczyna się od lewej stopy.
 • Swing – składany, wytwarza wolne wnioski zamiatanie.
 • Stempel wykonany całe ciało. W tym czasie, tenisista wykonuje ruch ciała w kierunku kierunku uderzenia.

Bicie w tenisa prawo różni prostotę i naturalność wykonania dla początkujących. Łatwo regulowana siła i kierunek kształcenia wymaga minimalnej liczby godzin szkolenia.

Backhand (jednoręczna bekhend, oburącz bekhend)

Według twórców i profesjonalistów, backhand w tenisie jest bardziej skuteczna i elegancja w porównaniu z forhend. Specjalista w tej dziedzinie przeciwnik sprawdza pierwszy posiadanie backhandzie. Powodem tego jest złożoność wykonania tego elementu. Nie wszyscy mistrzowie dobrze wyszkolonych i przeszkoleni backhand.

technika:

 • Przygotowując backhand jest konieczne, aby włączyć się do sieci po prawej stronie. Kierując się na linii bocznej.
 • Głównym kryterium – wybór czasu strajku, optymalny moment – długość ramienia.
 • Rakieta jest konieczne, aby wrócić, przerzucić ciężar na lewą stopę na prawo i zrobić solidną hit, pojedynczy ruch całego ciała.

Funkcja – zdolność do wykonywania uderzeń skutecznie skręcone. Skręcać rakieta musi być umieszczone równolegle do ziemi, uderzyć piłkę, aby dołu do góry, po przekątnej. Na początkowym rozwoju zaleca się ćwiczyć ten element w obu rękach.

Pasza (Service)

Składanie jest kluczowym aspektem gry w tenisa. Bardzo ważnym etapem przygotowania: przewidywania ruchu przeciwnika, wybierając punkt paszy. jakość paszy podstawa – prawidłowe rzucanie kuli (60-70 cm, 20 cm od końcówki lewą stopą).

Strzał Technika:

 • Wytrzymałość i kierunku przepływu zależy od położenia nóg, wagi powinny być rozmieszczone równomiernie.
 • Przy stosowaniu trzeba skupić jak najwięcej.

Pamiętaj, że przy stosowaniu czas nie ogranicza się do szkolenia.

Siatkówki (siatkówki)

Tenis strzał z latem odbywa się w niewielkiej odległości od siatki. Głównym kryterium elementu udanej akwizycji danych – prędkość sportowiec i intuicja. Strzał jest uważany za trudny do opracowania, a bardziej wymagający od fizycznej postaci tenisa w porównaniu do reszty. Opanowanie tego elementu pozwala narzucić swoją grę przeciwnika, zmuszając go, aby przejść do ochrony.

Strzał Technika:

 • Volley różni się bardzo krótkie huśtawka. Zewnętrzna backspina nie jest używany.
 • Lokalizacja rakieta ma wyższą pozycję niż podczas zderzenia z linią tylnej.

świeca

Świeca – sytuacyjne uderzenie w tenisa. Gdy piłka przechodzi wysoko nad siatką. Stosowany przeciwko tenisistów uprawiających częste stosowanie volleya. W technice podobnej forehand i backhand rozdmuchiwaniem, różnica polega na tym kierunku – i dalej w górę. Niezwykle wydajny twisted świeca w sytuacji, gdy przeciwnik idzie do Volley.

Strzał Technika:

 • Trajektoria piłki jest dość strome i przechodzi wysoko nad siatką.
 • Źle wykonana świeca faktycznie daje swojego przeciwnika, aby wygrać mecz.

Jednym z najtrudniejszych technik wymaga długiego i ciężki trening, początkujący gracze są niedoszacowane.

rozbić

Smash – maszyny uderzenie tenisowy podobnego zgłoszenia. Praca od tego elementu należy zrobić po opanowaniu jakości paszy. Kluczową cechą wpływu – niezależny wybór miejsca na terytorium przeciwnika. Smash jest bardzo skuteczny i dość proste do wykonania.

technika:

 • Stempel wykonany jest z środku / na dworze netto. Tenis to bardzo ważna pozycja na trajektorii piłki.
 • Brak sprzężenia zwrotnego stosuje się w przypadku stosowania (rakieta nie zostanie usunięty do tyłu).

Strajki w tenisa stołowego

Sposób trzyma rakietę (grip) jest przedstawiony w tenisa stołowego w dwóch kategoriach: Europejska (poziome położenie) i azjatycki (układ pionowy).

Strokes może być stosowany z dwóch głównych przepisów – prawo i lewo na różnych dystansach. Wszystkie z nich wykonano w uścisku Europy i Azji. Ciosy podzielony na dwie kategorie: defensywnych i ofensywnych.

uderzenia ochronne

Stand. Często określane jako „bloku”. Akcja zostanie podjęta bez nadawania rotacji piłki, często prowadzone w pobliżu miejsca uderzenia piłki i tabeli. Podstawowym celem tego elementu zabezpieczającego – do gaszenia piłka walcowania. Głównym odbiór ochronna, łatwy do nauczenia.

Przycinania. Ten stempel ochronnej daje mniejszą prędkość piłki. Przycinanie jest często stosowane przez sportowców, specjalizujący się w uderzeniami ochronnych. Głównym celem – aby złapać błąd atakującego. Jest to wariant kołka – spłukiwane (ruch krótki pierwszej z dodatkiem supermocnych dolną obrotu).

Rabatu. Ochronne strzał z podobnym rakieta z pozycji przycinanie, ale odbywa się z lekkim obrotem w górnej płaszczyźnie. Jest on stosowany przeciwko krótkich rund podciętych i krótkich z niższym spin. Głównym celem – imitacja przycinanie z kolejnym atakiem.

Obcięcie. Rzut ochronny, piłka jest również daje mniejszą prędkość, ale bardzo mało używany jako trompe l'oeil do późniejszego wykorzystania, lub popijając pełną wykończenia. Skracanie jest również stosowany jako niedobór do dolnego i bocznego obrotu.

Świeca. Jak w tenisie, uderzenie w tył linii wroga z dobrym odbiciu pionowym. Wysokiej jakości świeca jest prowadzone jak najbliżej tylnej krawędzi stołu wroga, przez co trudno jest wykonać kopię atak hit. Wykonywane bez skręcie lub z minimalnym obrotu. Skomplikowane ze względu na dokładność kierunku.

atak hitem

Kołowrotek. Obraźliwa strzał przy dużej prędkości piłki, z małym lub bez rotacji, albo z lekkim obrotem górna. Wykorzystywane do gaszenia obrót, przekształcając energię w wirującą z prędkością kuli, a także wykończenia. Najszybszy kick, ale szybko traci prędkość, z dużej odległości – w zależności od pozycji przeciwnika. Dostępne są następujące warianty: prawo i lewo kołowrotek kołowrotek. Różnica polega na rozkładzie masy w momencie uderzenia. Rakieta porusza się po łuku i sprawia, że tzw docierania piłkę.

Smash. Główne charakterystyki sworznia – energii i brak obrotu. Użyte przeciwko ewentualnym atakiem, zmuszając piłkę wznieść się ponad siatką. Złożone ze względu na konieczność czasie cyklu. Smash jest stosowana z potężnym huśtawka z rakietą maksymalnej mocy spełnia piłkę w niewielkiej odległości od stołu. Zwykle stosowany jako wykończenie błędzie rywala.

Top Spin. Używany jako atakujący i uderzył kontratak. Inna supersilnych najwyższej rotacji. Obecnie jest wielkim ciosem. Poprzez obrót nadając supersilnych zmieniła trajektorię piłki – efekt prasowania tabeli. Przez obracanie odbicie piłki w momencie nabycia dodatkowego przyspieszenia, co prowadzi do odbicia poniżej poziomu siatki.

Recepcja jest Top Spin jest możliwe, jeśli piłka nie była wystarczająco skręcone. W związku z tym jakość odbioru jest prowadzone przeciw-spin Top Spin. Cios wymaga wysoce skoordynowanych ruchów i wysoki poziom sprawności fizycznej. Strike okazuje bardzo gryzienie, tłumi curling piłki przez przeciwnika.

Top Spin trudny do opanowania i jest poważnym ciosem dla profesjonalistów, ponieważ daje dużą przewagę taktyczną kosztem pozycjonowania podczas strajku nad stołem. Istnieje wiele odmian górnej wirowania i przeciw-spin górę, które różnią się szybkość i stopień skręcenia. Pojawienie górnym tenisa stołowego wirowania gra stała się najszybciej.

Są to główne rodzaje udarów w tenisa i tenisa stołowego. W praktyce upscale graczy użyciu połączonych elementów oraz inną pozycję ciała, aby nadać większą szybkość kulowym lub więcej obrotów. Te guzki mistrz tenisa i wykorzystywane w grze dopiero po doskonale opanować strajki główne rodzaje wymienione powyżej. Staje się to możliwe dzięki wysokiej technologii i długiej, uporczywego treningu.