240 Shares 5589 views

Lek „Paracetamol”: akcji, opis funkcji aplikacji i opinie

Środki do usuwania gorączkę i eliminując ból musi być obecny w każdej apteczce rodzina. Nigdy nie wiadomo, w jakim czasie osoba może czuć się źle. Jednym z najbardziej popularnych leków o podobnym działaniu jest „Paracetamol”. Akcja, aplikacji i informacji zwrotnej na temat pojazdu zostanie przedstawiony uwagę w tym artykule. Dowiesz się o funkcjach stosowania leków i można zapoznać się z jego podstawowych form.


Opis leku

Co daje lekarstwo „paracetamol”? Działanie leku z powodu jego składników. W chwili obecnej, najbardziej popularna jest forma tabletki. Możesz też kupić część kapsułek żelatynowych z muszli. Lek wykonany jest w postaci zawiesiny, proszku słodkiej do herbaty leczniczego. Te środki mogą mieć postać czopków do podawania doodbytniczego.

Aktywna substancja farmaceutyczna jest tytułowego składnik – paracetamol. W przypadku tabletek do podawania doodbytniczego czopki i zawiesiny dodatkowy lek nie zostanie wykryty. Natomiast proszek herbata może składać się z suplementów witaminowych i przeciwwirusowych. Lek „Paracetamol” produkowany jest w dawce 100, 200, 375 i 500 mg. W zależności od wieku i objawów choroby należy odebrać indywidualny schemat leczenia.

„Paracetamol”: mechanizm działania

Wiesz już, że lekarstwo ma działanie przeciwgorączkowe. Mianowicie, aby zmniejszyć jego temperatura jest najczęściej używany. Kompozycja jest także uznawane za dobre przeciwbólowym. Ponadto, lek „Paracetamol” działanie przeciwzapalne. Jednak jest to bardzo słabe. Jeśli chcesz pracować dokładnie w centrum stanu zapalnego, ma sens, aby wybrać inne narkotyki.

Skład działa głównie w podwzgórzu. To nie jest absolutnie ważna metoda wykorzystania i wchłaniania. Lek hamuje syntezę prostaglandyn, zakłócając w ten sposób wyeliminować objawy bólowe i gorączka. Lek „Paracetamol” rozpoczyna swoje działanie w jelicie cienkim. Jest tam, że głównym wchłanianie leku. Większość leku pochodzi przez wątrobę.

wskazania

W niektórych sytuacjach konieczne jest stosowanie leku „Paracetamol”? Działanie opisane lek będzie ważna w każdym rodzaju gorączki i rozwoju bólu. W podsumowaniu danym zastosowaniu takich dowodów:

  • choroby wirusowe i bakteryjne, przeziębienie;
  • zakażenia dróg płciowych (w terapii skojarzonej);
  • bóle głowy i migreny (na początku swojej manifestacji);
  • bóle mięśni i stawów;
  • ból zębów, ból mięśni, ból dolnej części pleców;
  • choroby zakaźne i zapalne;
  • gorączka różnego etiologii u dzieci i dorosłych;
  • nawracające bóle u kobiet, i tak dalej.

Warto zauważyć, że lek nie jest stosowany w profilaktyce, to nie ma wpływu na czas trwania i przebieg choroby. „Paracetamol” wpływ na organizm – tylko objawowe.

Kiedy stosuje się kompozycję niemożliwe?

Podobnie jak w przypadku wielu innych leków, efekt „paracetamol” ma swoje ograniczenia i zakazy. Wszystkie z nich są koniecznie znaleźć w instrukcji obsługi. Konieczne jest zatem, aby dokładnie zbadać podsumowanie przed użyciem produktu.

Nie wolno stosować leku w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Nie należy przyjmować leku doustnie erozji lub owrzodzenia. Skład nie jest zalecany w czasie zaostrzenia astmy, polipów nosa. Jeśli istnieje nietolerancja kwasu acetylosalicylowego w historii, lepiej jest odmówić takiego leczenia na rzecz innych aktywów. Ciężkie nerek i niewydolności wątroby stanowi przeciwwskazanie do stosowania leku. W przypadku krwawienia w jelicie nieznanego pochodzenia, jest również zakaz stosowania leku.

Specjalna kompozycja do pielęgnacji przepisany choroby nerek, zastoinową niewydolnością serca. Gdy choroba żołądka leki powinny być stosowane jako czopka doodbytniczego. Kompozycja musi być ostrożnie stosowane w przypadku alkoholizmu i cukrzycy.

Charakterystyka leku

Tabletki działanie „paracetamolu” będzie skuteczne tylko wtedy właściwie wybrane dawkowanie. Konieczne jest zatem, aby wybrać lek indywidualnie. Czas stosowania zależy od objawów. Nie zaleca się stosowania w kompozycji większy niż trzy dni, w celu zmniejszenia temperatury ciała. Lek może być stosowany przez pięć dni z koniecznością wyeliminowania bólu. Jeśli po tym czasie objawy nie ustępuje, należy zwrócić się do lekarza jak najszybciej.

Dla pacjentów dorosłych i dzieci o wadze ciała 60 kg leku podaje się w dawce 500 mg. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę istniejącą postać dawkowania. Przy 200 mg tabletki, konieczne jest aby pić 2,5 pigułki. Przy użyciu zawiesiny 100 mg / 5 ml, aby pobrać 25 ml. Pre-upewnij się, aby obliczyć swoje porcje. W ciągu jednego dnia można wziąć lek do 4 razy w odstępie 6 godzin.

Stosowanie u dzieci

Medycyna „paracetamol”, podczas którego działanie jest 6-8 godzin i podawać dzieciom już od trzech miesięcy, aby żyć. Gdy ta funkcja jest zastosowanie co jest potrzebne dawka jest obliczana na podstawie wagi dziecka. Na kilogram masy ciała dziecka powinna stanowić od 10 do 15 mg paracetamolu.

Tak więc, jeśli dziecko waży 15 kilogramów, może on dać od 150 do 225 mg. Zachować istniejące porcji konta. Dzieci zazwyczaj podaje się lek w postaci zawiesiny lub czopki do podawania doodbytniczego. Tabletki przepisane dzieci starszych. Jednakże, jeśli nie masz nic pod ręką, z wyjątkiem kapsułek, można dać dziecku i je. Jednak, przed tą kompozycję rozdrabnia się i rozpuszcza się w czystej wodzie.

Charakterystyka zastosowania w przyszłych matek

Wiesz już, co to jest lek „Paracetamol” działanie. On przeciwbólowe i obniża temperaturę. Istnieją sytuacje, w których taka pomoc jest niezbędna dla kobiet w ciąży. Jak wiecie, w tym okresie nie można korzystać z wielu leków, ponieważ mogą one mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód. Jednak lekarze twierdzą, że lek „Paracetamol” jest najbezpieczniejsze. Dlatego, jeśli to konieczne, zaleca się leczenie przeciwgorączkowe czasie ciąży.

Lekarze donoszą, że w ciąży mogą być stosowane w wytwarzaniu minimalnej dawki. Po pierwsze, wziąć 100 mg leku. W przypadku tej części pracy, to nie powinna być zwiększona. W ten sposób można zaoszczędzić swój okruch teratogennego leku.

„Paracetamol”: skutki uboczne i prawdopodobieństwo ich wystąpienia

Lek może czasem powodować niepożądane reakcje. Kiedy pojawiają się skonsultować ze specjalistą o poradę. Lekarz anuluje leku lub zastąpienie go Alternatywnie, jeżeli jest to konieczne.

Najczęstszym niepożądane – alergia. Przejawia oud, wysypka skórna i pokrzywka. Dostępne są również bóle brzucha, nudności. Z Przedłużone i nadmierne stosowanie może spowodować uszkodzenie wątroby.

Przedawkowanie leku może prowadzić do ciężkiej niewydolności nerek. Istnieją dowody na to, że stosowanie 40 tabletek na raz powoduje śmierć. Jednak informacja ta jest sprzeczna przez wielu producentów i specjalistów.

Recenzje medycynie

Konsumenci zgłosić, że lek „Paracetamol” skutki uboczne jest niezwykle rzadkie. Przedmiot dawki i schematu dawkowania jest dobrze tolerowany kompozycję. Pomimo jego niski koszt, lek jest bardzo skuteczny. Tak więc, średni koszt tabletek jest 5-10 rubli. Czopki doodbytnicze kosztuje około 40 rubli. zawiesina doustna jest nieco droższe niż wymienione powyżej, w zależności od producenta leku.

Leki szybko zaczyna obowiązywać. W ciągu 10-15 minut to znaczne zmniejszenie bólu. Jeśli to konieczne, gorączka wyeliminować temperatura zaczyna spadać po 20-30 minutach. Dobre recenzje tam i na czas trwania kompozycji. Lek występuje od 6 do 8 godzin. W niektórych sytuacjach, ponowne wykorzystanie nie jest wymagane. Kompozycję korzystnie podaje się przed snem. To jest zgłaszane przez pacjentów. Leki w tym przypadku działa z dnia na dzień, co pozwala spać. Jest to szczególnie ważne u młodszych dzieci, które nie tolerują ból i temperaturę.

Wreszcie, mała

Nauczyłeś informacje o wszystkich znanych przeciwgorączkowych „Paracetamol”. Warto wspomnieć, że lek nie może być stosowany w połączeniu z alkoholem. W takim przypadku, jest to silne działanie hepatotoksyczne, co może prowadzić do zniszczenia wątroby. Pić napojów alkoholowych jest dozwolona dopiero po całkowitym wydalania leku, który wynosi około 8 godzin od ostatniego podania. Postępuj zgodnie z instrukcjami i być zdrowe!