530 Shares 2412 views

Właściwa pielęgnacja na oparzenia

Zmiana stanu tkanek ciała w wyniku działania wysokiej temperatury nazywa się palić.


W dużym stopniu w środowisku domowym są oparzenia termiczne. Gorąca para wodna, gorąca woda, gorących przedmiotów lub otwartego ognia – głównymi przyczynami urazów oparzeniowych. I, niestety, ofiary takich sytuacjach, przynosząc wielki ból i poparzenia na wysokim poziomie – bardzo smutny wynik, dzieci stają.

Jak zachowywać się w oparzeń termicznych dziecka

Najczęstszą przyczyną śmiertelnych konsekwencjach post-burn jest złe zachowanie dorosłych. Wiele panika, że nie odpowiednio reagować na sytuację. Często zdarza się, że pierwsza pomoc towarzyszy poszukiwaniu sprawcy, albo łzy nedoglyadevshey matkę dziecka. Pamiętaj: pomoc przy oparzeniach powinny być natychmiast! Najlepsze asystenci w tej sprawie będzie chłodna głowa i jasny umysł. nie może znajdować się w panice do zastosowania we wszystkich pierwszej pomocy sprzętu, złowione w tej chwili pod ręką. Wskazane jest, aby ispolzovatodin sprawdzony lek, który musi znajdować się w domowej apteczce. Ponadto, każdy z domowników powinien wiedzieć, gdzie i jak szukać maść, żel lub spryskać specjalnym oparzenia piankowych. Skutecznym sposobem, aby pomóc udzielić pierwszej pomocy na oparzenia – „Panthenol”, „olazol” maść „Solkoseril”.

Pierwsza pomoc dla ofiary

W pierwszej kolejności (w celu ustalenia, czy kontynuacji) trzeba znaleźć przyczynę wypalenia. Następnie wykonaj następujące czynności:

– Jeśli ubrania ofiary na ogień, trzeba przykryć grubą tkaniną. Ograniczanie dostępu do powietrza szybko ugasić ogień. Następnie należy zdjąć ubranie. Ponadto, co jest zgodne z pozostałości materiału, który nie może być całkowicie usunięty przez skórę (to samo ma zastosowanie do przypadku termicznych oparzeń z wrzącej wody).

– dotkniętą powierzchnię ciała muszą być zanurzone w zimnej wodzie lub utrzymywania pod strumieniem bieżącej wody. Tak więc zatrzymanie dalszego ogrzewania zmiany i uszkodzenia tkanek w wyniku spęczania. Jest to pierwsza pomoc w przypadku oparzeń, otrzymuje się w wyniku bezpośredniego kontaktu z gorącą wodą lub płomienia. W przypadku opalania ofiary powinny zostać przeniesione do cienia.

– Stosuje się do spalonego obszaru specjalnego narzędzia. Ostrzeżenie! Jeśli nie ma nikogo pod ręką, nie słuchać rad obecnych, które oferują umieścić na jogurt szkody, pasty, soku z aloesu, alkohol alkoholu i innych wątpliwych „eliksiry”. W tym przypadku lepiej jest ograniczyć czystą, suchą bandaż i czekać na przyjazd lekarzy.

– Czasami pierwszej pomocy na oparzenia mogą zawierać procedurę o sztuczne oddychanie i uciskanie klatki piersiowej.

– usunąć ból przy użyciu odpowiednich tabletek (środki przeciwbólowe).

– Poczekaj na karetkę, gdzie lekarze zostaną podjęte pacjenta do specjalistycznego działu szpitala, gdzie będzie mieć niezbędną opiekę medyczną na oparzenia.

Leczenie kontuzji post-burn

Leczenie oparzeń, niezależnie od stopnia trudności, musi towarzyszyć nadzorem lekarskim. Doskonały dodatek do leczenia oparzeń jest witamina E. swoim unikalnym właściwościom przyspiesza proces gojenia się ran bez powstawania blizn. Pamiętaj: na czas i właściwa pielęgnacja na oparzenia jest kluczem do skutecznego leczenia rannych tkanki skórnej bez poważnych konsekwencji.