490 Shares 5065 views

Generator Oise: połączenie i wymiana

UAZ – to chyba najbardziej popularne SUV w naszym kraju. Najwyższa konserwacji, prostota konstrukcji, niezawodność – wszystkie czynniki, które przyczyniają się do ich popularności od dziesięcioleci. Niestety, mechanika, cokolwiek to może być wiarygodne, ale nie wieczne. W tym urządzeń elektrycznych. Niepowodzenia w swojej pracy wiele, ale najważniejszy element – generator mocy. O to i omawiane dziś.

Co to jest generator

To urządzenie do przetwarzania obrotu wału korbowego w prąd elektryczny. Generator jest częścią zasilacza. Z silnikiem ładuje zespół baterii i dostarcza układ zapłonowy samego systemu i wstrząsy pojazdu serwowania. Problemy w pracy nie tak dużo. Ale aby zrozumieć przyczynę, należy dalej wyjaśnić zasadę działania tego urządzenia.

Jak działa generator

Strukturalnie, urządzenie powtarza zwykły silnik elektryczny, z tą różnicą, że wirnik jest napędzany za pomocą napędu pasowego koła pasowego wału korbowego i aktywuje swój obrót w uzwojenie prądu przemiennego, który za pomocą prostownika jest przekształcany DC.

Ale wielkość tego prądu zależy od prędkości wirnika, a zatem prędkość obrotową silnika. Dlatego regulator napięcia wyjściowego generatora jest dostarczany, który stabilizuje go. Mechanizm działa niezależnie od prędkości obrotowej wirnika.

Co jest charakterystyczne generator

UAZ ustawienie fabryczne – samochód zasilany raczej niska. We wcześniejszych wydaniach jego odrzut generator prądu tylko 40A. Następnie parametr zwiększyć do 60A. Zmieniona konstrukcja jednostki prostownik i regulator napięcia. Co miał regularny generator UAZ „Bochenek”? Model 452 – urządzenie jest bardzo zawodna. Jego problemy, na szczęście, może być łatwo rozpoznany przez wbudowany w deskę rozdzielczą amperomierza. Inną cechą starego regulatora napięcia generatora jest skonfigurowany jako odrębna jednostka. Kiedy usterka, ze względu na samo-wzbudzenia uzwojenia silnika przy włączonym zapłonie odmówił stoisko.

Nowe generatory są o innej konstrukcji, a zatem różne okablowanie. Tutaj regulator napięcia zintegrowany w uchwycie szczotki i jest utworzony jako jednostka. Różnice dotyczą pasa napędowego. Starsze urządzenia, na które powołano się wąski pas, nowe – szerszy, Poly-V. более мощный, с выходным током до 120А, поскольку на этом автомобиле установлено множество электрических потребителей, чего нет в предыдущих моделях. Generator UAZ „Patriot” ma mocniejszy, z prądem wyjściowym do 120A, ponieważ pojazd ma wiele urządzeń elektrycznych, które nie jest wcześniejsze modele.

Hook Up Funkcje specjalne

Sposoby podłączania urządzeń dużo. Faktem jest, że w zależności od rodzaju generatora (z napięciem zewnętrznym lub zintegrowany regulator) możliwe różnorodne łączności. We wszystkich przypadkach podłączenie generatora Oise wykonany jest za pomocą trzech przewodów. Jest to ogólny zaletą akumulatora do stacyjki, lampką kontrolną i woltomierz na desce rozdzielczej. Uaktualnienie można połączyć dość dużo. A wszystkie one wymagają bardzo poważnych znajomości zasad elektryki samochodowej. W przeciwnym razie, może przynajmniej zwarcie w module prostownika.

Pasy napędowe

Jak już wspomniano, istnieje wiele modyfikacji UAZ generatorów. Wielu z nich są ustawione tylko do konkretnych silników, w tym w UMP. Ze względu na to, że łańcuch rozrządu tych silników, alternatora jest połączony z pompą chłodziwa wirnika i chłodnicy. Ma dość duży rozmiar pasa generator UAZ. Jest to od 1030 do 1238 mm długości.

Podstawowy model – 6RK1220.Krome Ponadto, istnieją wersje z układu wspomagania kierownicy. Ujmując to osobny pasek napędu pompy o mniejszej długości. Przez samochód UAZ Patriot "drive" – termin pasa. Co modyfikacja ma pasek alternatora? UAZ „Patriot” typu diesel może być wyposażony w różnego rodzaju takich elementów. W samochodach do 2012 – to 6RK 2100 (pas), po 2012 roku – z dwoma pasami 6RK 1220. Poprzez wybór odpowiedniego elementu, należy kierować się instrukcją obsługi i katalog szczegóły konkretnego silnika.

urządzenie demontażu

Jak jest usunięcie lub zastąpienie generatora? UAZ „bochenek”, jak każdy inny samochód, od czasu do czasu również wymaga konserwacji lub naprawy. Należy zauważyć, że proces demontażu urządzenia różni się nieco od tego z modeli vazovskih – dłuższy pasek, albo nawet dwa, a także powodując jednostki pomocnicze, które komplikują pracę. Przed rozpoczęciem pracy należy zawsze wyjąć zacisk ujemny akumulatora. Następnie odłącz wszystkie przewody i zaciski z urządzenia, które wytwarza prąd.

Aby usunąć generator UAZ jest wymagany do uzyskania wspomaganie kierownicy pas (jeśli jest na wyposażeniu), poluzować bar generator napięcia i zdjąć pasek całkowicie. Odkręcone dwie śruby mocujące górną część zamocowania pręta. Następny zamienia długą śrubę mocującą moduł generatora do dna cylindra. Generator Następnie skutecznie usunięta z pojazdu. UAZ „Patriot” ma pewną cechę – nie trzeba zdejmować drugi pas i naciąg regulowany za pomocą specjalnego wałka. Instalowania urządzenia w odwrotnej kolejności.

Mechanizm możliwych ulepszeń

Prace nad generatorem samochodów UAZ rodzi wiele pytań i wątpliwości. W szczególności odnosi się to do starych struktur i połączeń. Radykalny sposób – kompletna wymiana generatora z instalacją odpowiedniego koła pasowego, wykonane ze starego urządzenia lub wybór nowego. Ponieważ w naszych czasach Oise wykorzystywane jako maszyny off-road do polowania, wędkowania i uprawiania sportów ekstremalnych, są zainstalowane dużą ilość dodatkowego wyposażenia elektrycznego.

Pracownicy generator Oise nie może poradzić sobie ze zwiększonym obciążeniem i wymaga wymiany części lub całego urządzenia w przypadku, na przykład zwarcia stojana. Ale może być modyfikowany i stary mechanizm instalacji dodatkowych diod prostownika. Kierowcy zmodyfikować regulator napięcia. A jeśli nowej próbki, członek trzypoziomowy zestaw z pilotem zdalnego sterowania. Najlepsze wyniki są, oczywiście, zapewnia zastępstwo dla generatora obcych (na przykład z „Toyota”, przy 120A). Finalizacja ograniczona do wymiany koła pasowego na wale korbowym.

Podstawowe usterki

Najczęstszym niepowodzenie – podział diod w jednostce prostownika (tak zwane „podkowa”). Wymiana w tym przypadku, cały blok przedmiotem. Również generator Oise wyniku awarii regulatora napięcia. Z tego powodu napięcie spada bortseti pracy silnika. Akumulator za mało policzyć za coś występuje. Również podczas operacji usunięte szczotką w jednostce pędzla. Tutaj też mieści się w bortseti napięcia pod obciążeniem. Na skutek normalnego zużycia szczotek węglowych są krótsze i mniej dociśnięta do pierścienia ślizgowego podczas pracy.

Kolejna porażka jest awaria łożyska osi wirnika. Może to być naturalne lub spowodowane przez nadmierne napięcie pasa alternatora. W takim przypadku należy wymienić łożyska (dwa z nich – przód i tył) należy wypędzić z ich gniazd lądowania i zastąpione nowymi. We wszystkich przypadkach, generator powinny zostać usunięte z pojazdu, do konserwacji i profilaktyki. Długoterminowa, bezawaryjne działanie urządzenia wpływa na stan swojego pasa napędowego. Otarcia i pęknięcia są oznaką zużycia. Taki pas jest przedmiotem pilnej zmiany.

wniosek

Tak więc, prawidłowy i sprawne funkcjonowanie pojazdu elektrycznego UAZ w dużej mierze opiera się na wydajności generatora. A szerokie możliwości zmian regulator napięcia i podstawienia innych elementów może znacznie poprawić zdolność systemu elektrycznego, a w celu dostosowania go do zwiększonego zużycia urządzeń elektrycznych.