765 Shares 3866 views

lilie ogrodowe ozdobić swoją stronę

Delikatna lilia ogród wykorzystywane do dekoracji obszarów podmiejskich i kwietniki miejskie. Te kwiaty są nie tylko atrakcyjny wygląd i przyjemny zapach, ale również mają właściwości lecznicze. Przez wieki ludzie wiedzą o właściwościach lilii, pomaga oczyścić skórę, leczyć oparzenia i otarcia, usuwanie obrzęków i siniaków. Zakład jest w stanie uspokoić osoby, a nawet leczyć rany.

ogólny opis

Według przedstawicieli Amazing Grace z rodziny liliowatych można porównać tylko z orchidei. To spodviglo naukowców do opracowania nowych odmian mieszańcowych, dzisiaj istnieje około 6000 różnych gatunków. Niemniej jednak, jest bardzo kapryśny kwiaty ogrodowe. Lilie wymagają szczególnej troski i uwagi.

Wysokość zależy od wielu kwiatów, waha się od 30-200 cm. Liście często liniowo lancetowaty, zakrzywione do wysokości 20 cm. Pojedyncze Kwiatostan składa się z 6 płatków 5 do 25 cm. Mogą one być w formie leja otwartego dzwonek lub kubka. Istnieje biały, fioletowy, żółty i pomarańczowy ogród lilia.

Podziemna część rośliny składa się z bulw i korzeni. Po żarówki rosną do pożądanej wielkości, lilie zaczynają kwitnąć. Dzieje się tak około 3-4 lat. Jednocześnie ujawnił kilka pączków. Rozmnażanie za pomocą nasion jest możliwe, ale dla hodowli nowego zakładu żarówki są powszechnie stosowane.

Warunki do lądowania

Nie zbyt wymagający od jakości gleby Liliya Sadovaya? Sadzenia jest możliwe w słabo zasadowym i słabo kwaśnym środowisku. Jednakże, dla większości gatunków preferowane neutralnego gleby. Gliniany lub piasek nie jest na pewno nadaje się do uprawy róż.

Przed sadzeniem, gleba musi być przygotowany: do poluzowania, aby dodać trochę torfu lub humusu, jeśli to konieczne. Zauważ, że te kwiaty nie toleruje stojącej wody, tak, że gleba musi być odprowadzana.

Łóżko na którym rosną ogrodnictwie lilia musi nawozów o wymaganej zawartości potasu i fosforu. Niedobór potasu wpływa na jakość bulw przyszłego sadzenia. Przy braku kubków barwiących fosforu stają się jaśniejsze, a ich wymiary – mniej.

odmiany hybrydowe

Uważane za najbardziej bezpretensjonalny mieszańców azjatyckich. Charakteryzują się one wytrzymałe i odporne, rośnie dobrze półcień lub w terenach otwartych słoneczne. Kwitną wcześniej niż inne hybrydy i szybko mnożyć. Powinny być sadzone w obojętnym lub lekko kwaśnym gleby. Te lilie ogrodowe są różne kolory. Istnieje biały, żółty, kremowy, dwukolorowe lub trzy-kolorowe wzory. Ich jedyną wadą – całkowity brak smaku.

Orientalne hybrydy są uważane za egzotyczne i dobrze tolerowane w transporcie. Mimo pięknej urody, roślina jest bardzo kapryśna i podatne na różne choroby. wolą półcień i przestrzeni, z dala od przeciągów, ale lepiej rosną w warunkach szklarniowych. Pąki – duży, różowy, czerwony, fioletowy, żółty, pomarańczowy.