505 Shares 8592 views

Dlaczego kot kicha?

Mój kot jest chory: kicha, kaszle, ospały niektórych. Dlaczego? Co się stało? Dlaczego kot kicha? Aby uzyskać poradę zwróciłem się do weterynarza. A to, co mi powiedział.
Powodów może być kilka. Po pierwsze, może to być przypadkowe pyłu lub małych obiektów nosowego zwierzęcia. Po drugie, może to być choroba. A choroba i może być różnego rodzaju: infekcje, przeziębienia, grypa kota.


Najczęstszym powodem, dlaczego kot kicha – zakażenie przewodu nosowego: wtórna infekcja bakteryjna lub opryszczka. Po przejściu tej choroby u kotów jest osłabiona odporność, więc nie są szkodliwe bakterie , które powodują kichanie.

Co jest najbardziej interesujące jest to, że kot kicha i kaszle, jeśli ona ma ból zęba. Ta funkcja służy do diagnozowania weterynarzy fiszbin chorób zębów.

Zwierzęta są podatne na powstawanie polipów w nosie. A w odpowiedzi na usunięcie ciała obcego z jamy nosowej rozpoczyna kichanie kota.

Ponadto, kichanie kotów jest to spowodowane przez kurz i inne substancje w powietrzu. Zwłaszcza, jeśli twój kot – uczulony. U kotów, jak u ludzi, którzy mają ataki astmy. Ale choroba jest nie tylko znacznie pogorszyć ogólną kondycję zwierzęcia, ale również powoduje kichanie. Jeśli kot kicha, staje się ospały, przestaje szukać na zewnątrz, oddycha z trudem, to wszystkie objawy astmy. Przyczyną tej choroby może być reakcją kurzu, mikroorganizmów i mikrocząstek w nich zawartych.

Były nawet przypadki, w których Kichanie kota jest bardzo silna, aw wyniku badania ustalono, że choroby układu krążenia. Jednak to nie daje prawa do weterynarza, że kichanie – znak choroby serca u zwierzęcia.

Mają swoje zwierzę może być zapalenie nosa i tchawicy, a następnie będzie również kichanie i kaszel. Skutecznym lekarstwem na to może zostać zaszczepione przeciwko wirusowi, który odbywa się co roku przez całe życie kota. Będą one chronić kota z najpoważniejszych zakażeń.

Tak więc, na przykład, koci grypy. Spowodowane jest to bardzo niebezpieczny wirus, który atakuje górne drogi oddechowe: wirus zapalenia nosa i tchawicy kotów i kaliciwirusem. Potem atakuje płuca, zapalenie płuc objawia. Wirusy powodujące kociego grypy, są przyczyną 90% chorób zakaźnych z dróg oddechowych. Mogą one wpływać na dużą liczbę zwierząt, są przenoszone z jednego do drugiego w powietrzu kropelek. Nie wszystkie chore zwierzęta są zdrowe, niektóre z odzyskanego nosowego pozostać na zawsze. Dlatego, aby zwalczać wirusy konieczne jest zastosowanie szczepionki przeciw grypie. Szczególnie niebezpieczny wirus małych kociąt, które powinny zostać zaszczepione od 6 tygodni.

Należy pamiętać, dlaczego kot kicha często pociera nos z łapą. Gdyby pojawił oprócz rozdarcia, płynne wydzieliny z nosa, apetytu i pojawiła się wysoka gorączka, trudności w oddychaniu, owrzodzenia jamy ustnej i języka, jest całkiem możliwe, że twój kot grypy, i konieczne jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Dobrze wyjątkiem choroby powodują kichanie może być w prosty sposób wprowadzając nosowego niewielkich ciał obcych substancji drażniących, cieczy. Na przykład, puch, kawałki trawy, wełny, pyłki, dymu i innych.

Kichanie – to zawsze jest na tyle złe, ale to nie jest chorobą, lecz objawem. To pogarsza stan zwierzęcia, daje mu dyskomfort. Jeśli naprawdę chcesz pomóc psa, konieczne jest, aby spróbować ustalić, dlaczego kot kicha, dowiedzieć się prawdziwą przyczynę tego zjawiska do strajku z powodu choroby. Jeśli zauważysz, że kichanie nie zatrzymać się na chwilę i nie jesteś w stanie sobie poradzić, należy skontaktować się z lekarzem. On pomoże. Po kontroli i badań szczegółowo w przypadku infekcji dróg weterynarz może przepisać antybiotyki. Choć wirus sam przeciwko takim leku jest bezsilna.