363 Shares 5537 views

Życie i śmierć Freak (część 3)

odpłata


tortura

Ten warunek jest zazwyczaj doświadczają narkoman jest zdefiniowany przez Innymi słowy: Breaking lub narkotycznego głodu. Ale w postrzeganiu męczennika łamanie narkoman może dobrze pasuje i tym strasznym pojęcia: tortur. Jednakże, jeśli tortury musi być katem, który starał się wypadkiem. Gdzie jest katem?

Wisielec – narkomanem wewnątrz, w organizmie. Jest to bardzo tyran, który dobrowolnie zrezygnował. Nienasycony tyranem! Wymaga on miejsce zwykłego … Nie! „Dope” ich zwiększania dawki. Zaspokoić jej dręczyciela! Jego okrutnym panem.

Nie można uspokoić? Wtedy być cierpliwy.

Znieść! Ale nie ponosi moczu! Tyrani są bezwzględni. Kaci bezwzględny. Nie wiedziałeś? Och, tylko słyszałem o tym … teraz wiesz z własnego doświadczenia.

Stwierdzić, co uzależniony przeżywa w okresie głodu, straszne. Bóle wszystko! Bolesne bóle lub zawroty głowy. Lub – połączenie obu. Nudności. Wymioty. „Gęsia skórka” dreszcze jak w wysokiej temperaturze. Mięśnie zaczynają drżały, ale czasami dreszcz przechodzi do drgawek (w ludzie odnoszą się do tego zjawiska słowa „skurcze”). Zakłóca normalne krążenie krwi, oddech staje się przerywany, jeśli nie „przechwycić” gardło. Często występują omdlenia.

W tym przypadku, uzależniony wpada w półświadomości stanu, to jest poczucie strachu (a nie narkomana w takiej sytuacji zostanie wyciśnięty roztocza obawiać!) I nie są halucynacje wzrokowe lub słuchowe: rogaty potwór ciągnąć mu pazury, a potem usłyszał gwałtowne zagrożenia „Dogonów ! Złapać! Zabiję cię !!! „lub jakiś wyczerpujący dusza zapukać.

Niektórzy narkomani są w tym okresie jest mocno podniecony, nie może tolerować jasnego światła i dźwięki stają się agresywne i niebezpieczne, bo przy najmniejszym drobiazgu przyjść niepohamowanej wściekłości.

Jednakże, reakcja jest inna. Zdarza się, że człowiek wpada w depresję, w zupełnej beznadziei, że nie obchodzi mnie, jak i co będzie dalej, to czuje się tak, jakby na wpół martwy – pół martwy, i upokorzył ich gorzkiego losu.

W medycynie, stan „łamanie” nazywany jest abstynencja. Występuje w przewlekłym uzależnionego sześć do dwunastu godzin po zażyciu leku.

W ten sposób stan przewlekłego narkomana podczas odstawienia Urakov.

„Zewnętrznie: rozszerzenie źrenic, bogate gorący lub zimny pot wilgotna, brak apetytu, bezsenność, napięcia i bóle mięśni w organizmie, gorączka, biegunka, niestrawność, częste naciskiem na stolcu. Szybki impuls. Ciśnienie tętnicze krwi zmniejsza się. Suchej błony śluzowe języka, powlekane drzewa (biały, brązowy). "

Urakov w swojej książce, a przykłady straszliwych degeneracji normalnej osoby narkomana uzależnionego i cierpienia podczas wycofania. Oto jedna z takich historii, jednak z powodu „dorosłego” życia.

„Mój mąż, małym dzieckiem – nikt nie mógł utrzymać Tanya od dobrowolnej szaleństwa. Na początku, kiedy został zaproszony doświadczyć „Droga do nieba”, ona żartobliwie pomachał. Ale gdy pokłócił się z mężem, postanowiła osiedlić się za pomocą leków. Dla kobiecego ciała, które było na tyle … Wyszedłem z domu, pozostawiając rodzinę. Po pewnym czasie kobieta jest już potrzebne zastrzyki co godzinę. Dzień dla niej nie jest już podzielony na dzień i noc. Raz po otrzymaniu od jednego leku na inny. Żadna inna pragnienie Tatiana nie było więcej.

– Baby? Nie, ja nigdy więcej o nim myślał. To zostało zajęte przez jedną – w poszukiwaniu narkotyków. Inaczej wyprzedzony dziki ból, złamać wszystkie kości, rozrywając każdy mięsień w organizmie. Normalni ludzie nie mogą zrozumieć, że z tego powodu, żaden z nich nie doświadczyło. To czuje się jak rozdarta. I nie mógł dłużej pozostać w pokoju sam, cały czas chudilis głos, wydawało się, jakby ktoś mnie przy drzwiach zegarki. Ale na ulicy nie przyszedł ulgę wyobrazić ścigający zabójcę. Peace przyszedł dopiero po strzale ".

Co dzieje się z uzależnionego ciała, nienasycenie wymagających truciznę dla siebie? W zaawansowanym stadium choroby przyciągania na lek to nie tylko silna. Staje się nie do zniesienia! Wydaje się, że każdy organizm, nie – każda komórka w ciele nabył nałóg i potrzeb uzależniony: „Daj! Dać lek! "

Lek … On sam – ukochany wróg, może pomóc narkomana w swoim strasznym stanie głodu narkotyków.

Ale tu jakoś udało się uzyskać poprzez lek i oswoić to Domowe tyran kolejną porcję ogłupiającej trucizny. I co się stało? Niewidoczny prześladowca zadowolenie ustępuje.

W tym okresie „dojrzały uzależnienie” uzależniony już nie myśleć o kopnięć i nie dostać. Ma jeden cel: aby pozbyć się tortur raz rozdzierający ból, skurcze i lęków. Teraz weź lek dla uzależnionego oznacza uspokoić niewidzialny kata przez wzgląd na kilka godzin, że uzależniony wierzy „życie”.

Po otrzymaniu leku, osoba staje się normalny wygląd, a nawet wygląda odświeżony. Jego nastrój zmienia: nie boi lub apatia. On staje się radosna i podekscytowana. On – żyje! On żyje … i nie chcesz myśleć skazane na narkotycznym udręki, że to „życie” nie trwa za nim stale, a zwolniony „dawki” z narkotykami. Tylko na kilka godzin – aż do następnej wypłaty. Tak uzależniony wchodzi w nędznej egzystencji na scenie, trochę przypominający ludzkiego życia.

Oto historia narkomana o imieniu Mary w książce Strelkova.

„Chciałem wyskoczyć przez okno, aby rzucić się pod koła samochodów na ulicy … Płakałam i uspokoiłem dziewczynę. Oni nie rozumieją, że muszę szczyptę marihuany … Dom bić i prawie udusił matkę, który dokonał uwagę. "

A oto w jaki sposób autor opisuje swój stan.

„Dziewczyna pokręciła koniuszki palców. Dreszcze. Zagryzła wargi do krwi, tak, aby nie rzucać furia na najbardziej błahe okazję. Wszystko stało się dziwny i nieprzyjemny. "

Jakie jest wyjście z tej grozy? Dostać pieniądze w dowolny sposób na zakup leków i uciec. A następnie – po pół dnia lub dzień? To samo! Ale niech nadal Strzelców.

„Masza nikt za nic nie chciał się bawić. I zaczęła ciągnąć rzeczy z domu. Wyprzedane wielką bibliotekę … Przez jakiś kutas dała jej zupełnie nowe buty, złote kolczyki, piękną sukienkę. Matka dotkliwie doświadczył tego wszystkiego, ale nikt nigdy nie narzekał: jest uważany za hańbę powiedzieć, że jej córka – narkomanem ".

Tak więc stopień degradującego – narkomana dodaje się drugą, nie mniej kłopotliwe – złodzieja (lub złodzieja). Nawet jeśli nikt nie będzie nazywać złodziejem narkoman siebie, wie … okradanie własnych. Po pierwsze – na jego … A potem … dużo, dużo czasu służąc narkomanów – i do kradzieży i rabunku, napadu i …

"Wyszkolimy w e n t a t o r k a n y W H e r e t e r s t".

(Goethe)

„P r z e z e r A L O m i e w e r o s t a – c w a b o d i ts ze sobą na T b e s s a a r e s t w sposób ”.

(Horacy)

trucizna

Bóg stworzył człowieka, nie miał pojęcia, że ta sama osoba zostanie wciągnięty do narkotyków. I nie ma mechanizmu ochrony przed leki nie są przewidziane.

Lek – to dla każdego organizmu agresora. On atakuje narządy wewnętrzne, jak i zło drapieżnik, powodując ich do konkretnych skutków, które są trudne (a nie zawsze jest to możliwe!) Aby odzyskać.

Wyobraźmy sobie, że łożysko mechanizmu – choć w pojeździe silnikowym lub motocykla – Twój wróg, chcąc cię zranić sypanul drobnego piasku. I – co? Cały silnik zostanie uszkodzony! Tylko dlatego, łożyska …

Osoba zażyciu leku, „złośliwy wylewki piasek”, mam na myśli narkotyczne trucizny do kolejowych pierwszego narządu życia skomplikowany system. A nawet jeśli nie od razu, i – po kolei. Ale niesie ze sobą i na narządach i układach normalnej pracy.

Czy można sobie wyobrazić, że właściciel samochodu, chcąc zranić!, Wylano piasku do silnika łożysk lub samochodowym cylinder? Nie, nikt nie zrobi! Po tym wszystkim, do samochodu i pieniędzy wpłaconych – dużo.

Kolejna rzecz – własne ciało! Wolne dostał swój wolny … Nie, rodzice swoim życiem, swoją karmienie i podnoszenie kosztować dużo więcej drogiego samochodu. Ale kto, sięgając po leku, pomyśl o swoich rodziców … a nawet – o sobie!

Co się dzieje w organizmie, gdy osoba traktuje to jako wpis „radość”, określane jako lek? Na to pytanie odpowiada Sidorov i Yuzefovich w książce: „Droga do jednego końca. narkomania u młodzieży. "

„Pierwsze użycie środków odurzających na ogół obejmują alarm. Uczucie osłabienia, nudności, wymioty, zawroty głowy, czkawka, łzawienie, ból oczu, obfite pocenie się, niepokój, lęk, niepokój – wszystkie te bolesne objawy, oznaki zatrucia. Organizm potrzebuje do czyszczenia przyczynę. Naturalnie, znieczula zaczyna unikać lek, który powoduje mniejszy dyskomfort. Ale jeśli nie jest doświadczonym narkoman, wyjaśnia, że – jest to zjawisko przejściowe, to trzeba mieć cierpliwość, wola i „nagrodę”. Rzeczywiście, podstawowe nieprzyjemne odczucia zaczynają zanikać. Oznacza to, że trucizna tłumione obrony. Jej zasoby nie są nieograniczone, a prędzej czy później wyczerpany … "

Na temat konsekwencji zażywania narkotyków napisał Brawlery.

„Uzależnionych od opium szybko schudnąć, starzenie się, zanik libido, zaburzenia pamięci, znacznie niższa wydajność kreacji pojawia chód tzw koguta, szybki rozwój choroby wątroby i niewydolność nerek.”

Shooters ostrzega:

„Najgorszym rodzajem uzależnienia, gdy lek jest wprowadzany do korpusu strzykawki kutas … Akcja – piorun.

Lek natychmiast dostaje się do krwi, powodując bezlitosny cios w mózgu, wątrobie, sercu … "

Co dokładnie powoduje leki choroby? Podam przykład wpływu rozpowszechniania narkotyków: marihuany. Lista jedynie przewlekły, czyli długoterminowe, przewlekłą chorobę, która powoduje marihuany. Suchość błon śluzowych, rozszerzonych źrenicach, zaburzenia wzroku, zapalenie spojówek (choroba oczu). przekrwienie błony śluzowej nosa. Suchy kaszel, astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, rak płuc. Przewlekłe nudności i wymioty. Przewlekły ból gardła. Bóle głowy. Wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy. ■ choroby trzustki – zapalenie trzustki. choroby wątroby (zapalenie wątroby, marskość). Choroba pęcherzyka – pęcherza. Drażliwość. Chroniczne zmęczenie …

Mogą być też inne problemy ze zdrowiem – to nazwę, a każdy organizm – jego najsłabsze linki. Jest to, że warto wspomnieć o innej dramatyczny wynik zażywania narkotyków. W przyszłości, gdy podrosną i chcą założyć rodzinę, to może urodzić się chore lub upośledzone umysłowo dziecko, a wielu mężczyzn i kobiet w ogóle nie może mieć dzieci – będą bezowocne.

Zdrowi ludzie mogą czytać listę chorób podanych obojętnie jak oni torturować (jeszcze!), Nie jego, ale ktoś inny. Ale jeśli używasz narkotyków, potem wielu z tych chorób, a niechybnie trafi swoje ciało.

Co zmieni się w tym samym czasie w swoim życiu? Spójrzmy na przykład bardzo często choroby: choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Każdy, nawet bardzo młody, był w bólu z niektórych zadrapania, skaleczenia. Burns, czasami – z ropni na palcu lub pięty … Wrzód żołądka – jest skaza na delikatnych tkanek wewnętrznych! I ból w tym samym czasie, jak z rany, oparzenia i zagotować, razem wzięte!

I ta sama pasza w tej chorobie? Trudno powiedzieć … Wszystko jest możliwe! Ostra niemożliwe, a słony, kwaśny i mięso nie może być … Chciałbym? Zjadłem kawałek? Natychmiast i payback: zaczynasz skręcać z ostrymi bólami.

Będzie notować objawy innego – jest również powszechne wśród osób zażywających narkotyki (wśród alkoholików) choroby: zapalenie wątroby, na podstawie których rozwija się marskość. Że osoba doświadczeń w tej chorobie? Słabością. Zmęczenie, bezsenność, zmiany nastroju niewytłumaczalne … Ciężkość w prawym górnym kwadrancie. Weight Loss. Krwawienie dziąseł i krwawienia z nosa. chorób skóry.

A kto w tej sytuacji nie myśleć: „Gdybym wiedział …”

„W a B i P i W U i H i H N A L O c a a e r o p r m m m m a S M s w i e s i e m i e n k e się H o r o m e t y t n z e d s t w th t”.

(Fodak)

AIDS

Należy powiedzieć o innej choroby, która dotyka przede wszystkim lek. To nie jest spowodowane działaniem leku, działania leku w tym przypadku pośredniego. Mówimy o chorobę, która nazywa się: AIDS (zespół nabytego niedoboru odporności). Choroba, do pokonania których medycyna nie znalazła jeszcze niezawodne środki. Jedynym sposobem, aby nie umrzeć z AIDS uniknąć zarażenia się chorobą.

Choroba występuje, gdy wirus zwany ludzkim dostaje się do krwi: HIV (ludzki wirus niedoboru odporności).

Wirus, o którym mówimy, stopniowo niszczy układ odpornościowy, czyli niszczy komórki, które chronią organizm przed bakteriami. Sytuację można porównać do oblężonego miasta, które przez zręcznie rzucać poison sabotażysta powolne działanie żołnierze umierają. Nie stać się żołnierz – nie będzie nikogo do obrony miasta.

Tak samo jest tutaj. Zginąć „obrońców” organizmu. I wiele poważnych chorób, które dawniej „ingerować” w celu opracowania komórek ochronnych, teraz robi jego niszczycielską pracę bez przeszkód. Ten okres choroby zwanej AIDS.

Zakażenie HIV może rozwinąć się w ciągu kilku lat. Człowiek w tym okresie Czasami Nie poważnych problemów zdrowotnych, ale HIV z niego będzie rozprzestrzeniać się do innych ludzi. Przeniósł tylko na dwa sposoby: poprzez kontakty seksualne i przez krew. Na przykład: jeśli pacjent jest zdrowy i wykorzystywane do wstrzykiwań jednego, nie wyleczony, zgodnie z oczekiwaniami, przy pomocy strzykawki.

Dlaczego jest najszersza rozprzestrzenianie się AIDS wśród osób zażywających narkotyki otrzymała? Drug addled człowiek nie dba o ich bezpieczeństwo. Preferowane zażyłość z dziewczyną – przestań! A „dziewczynka” może przed seks z każdej dorosłej żyjącej z HIV … więc nie będzie innego pacjenta. Oraz – inne możliwe źródło zakażenia tej ciężkiej i nieuleczalnej choroby do tej pory. Kilka prezerwatywa zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby. Ale trzeba jeszcze używać go umiejętnie i precyzyjnie, a to nie uratuje się przed HIV. Jednak pod wpływem alkoholu ludzie nie zbyt pochyłe być ostrożny …

Dzielenie strzykawkę też w trakcie narkomanów. Co jeśli – od pacjenta do zdrowia? HIV nie przegap szansy na trafienie nową ofiarę!

Nie, nie każdy zarażony AIDS, może to nieczystego strzykawki i nie używać wirusa feralnego pojazdu. Cóż, w tym przypadku, całkowita strzykawka nie zaszkodzi?

Przyniesie! Najprawdopodobniej – to przyniesie. Nałogowiec, nawet jeśli jest się gotować strzykawkę, najczęściej jest tak nieprofesjonalny (nie w zgodzie z zasadami higieny, może nie wytrzymać czas wrzącej …). Ale często lek jest podawany w powszechnym użyciu strzykawki lub przegotowanej! I co może się skończyć? To samo często koniec?

Np posocznica. Więc jest to zjawisko w medycynie. A oznacza Koncepcja jest prosta i dobrze znana: zakażenie krwi. Może być przenoszone przez krew i inne choroby wątroby. Ale wracając do AIDS. Jaką karą czeka człowieka gdyby był nosicielem wirusa HIV?

Wypłata jest następujący: krótkie i wadliwy – poluinvalidnaya, aw końcu – życie osób niepełnosprawnych. AIDS jest rzadko żyją do trzydziestu lat (w przypadku stwierdzenia choroby w młodości). Pomyśl o tym: czy spieszyć się do światła?

„W r o d z e – y d P m X R s o n p i p”.

(Beranzhe)

Zaburzenia psychiczne

Wcześniej było to cierpienie fizyczne uzależniony. Ale jeszcze bardziej podatny odurzony zdanie. – zwłaszcza u młodzieży, w przejściu od dzieciństwa do dorosłości.

„Narkomania – rodzaj patologii umysłowej” – mówi Gursky. To jest nałóg – jest zbliżona do obłędu. Addict jasno pokazuje zachowanie osoby niepełnosprawne umysłowo.

Kiedyś był na pociąg w tym samym pomieszczeniu z młodego człowieka, który był lek „BALDA”. Łkając, z pustym wzrokiem, mrucząc coś niezrozumiale, łamie gdzieś iść, ale nogi nie posiadają – znowu japonki na półce, ręce zawsze w ciągłym ruchu … Chociaż teraz „Psycho”! I co on może mieć kontaktu z normalnymi ludźmi? Grupa z tymi samymi woozy „kumpli”, pewnie znalazłby wspólny język. Prawdopodobnie dlatego, narkomani i przechodząc do „paczka”, gdzie mroczny świat, gdzie absurd i zachowanie nie wydaje się absurdalny wśród przyjaciół.

A co po takim stanie, co właśnie opisany przez jego własnych obserwacji, mężczyzna wyszedł z narkotycznego odurzenia, to byłoby normalne? Wątpię.

Po pierwsze, ta „normalność” na krótki czas – będzie ciągnąć z powrotem do leku, jak tylko się obudzi. Ale nawet w tym krótkim okresie „trzeźwości” nie będzie w stanie odzyskać pełną psychiczne samopoczucie i pełne gatunek ludzki.

Narkotyk trucizna … Każdy otrzymaniu leku opuszcza ciało i umysł ludzki ślad zniszczenia. A im dłużej dana osoba używa narkotyków, tym bardziej zostaną zniszczone.

Narkotyki – dosłownie wszystko! – pozostawić czarną piętno na stan psychiczny osoby uzależnionej. I często prowadzi do takich zaburzeń psychicznych, które nie mogą być wyleczone i sprawiają wyłączoną ćpunem.

A teraz wyobraź sobie, młody, zdrowy, pełen energii … Wyobraź sobie wrak z kilkunastu chorób, zaburzeń psychicznych i zaburzeń nieuleczalnych w mózgu. I to jest na szesnaście – dwadzieścia lat!

Uzależnionych podczas wycofywania (abstynencji) zachowują się w różny sposób, ale zawsze z ostrym odchylenia od normy. Przypomnę ci kilka przykładów zaburzeń psychicznych.

Jeden wpada w depresję, to znaczy, że została pokonana przez państwo biernego depresji, beznadziei, może spędzić wiele godzin leżąc na kanapie, odłączony od wszelkich działań, prawie odłączony od życia w głębokiej rozpaczy beznadziejności swojej sytuacji.

Innym ogarnia lęk, niepokój, strach, on rzuca się po pokoju, jak tylko złapać bestię – klatkę, ktoś wydaje mu się, stalking go ktoś ma zamiar nadrobić zaległości i powodować mu straszliwe zło … straszne niż zło, które spowodował uzależniony siebie, to jest już niemożliwe do wyobrażenia. Ale on nie jest świadomy, nawet do oceny własnych działań, nie jest w stanie, a nawet więcej – do krytykowania siebie (jest to zdrowe i rzadko są w stanie).

Oto fragment z nutami narkomana, który w swojej książce Stanislav Gursky: „Na scenie wkradły strasznego stwora w postaci ape-man. Human pół zamarzł na maska pośmiertna z zamkniętymi oczami, małpa pokazuje zęby w uśmiechu zęby i miga na czerwono krwią oko. Zamrugał na mnie, jakbym był łakomym kąskiem do jedzenia … „I dalej:” Czułem się, jakbym został wycięty z krwi ".

Zatrutą zmniejszona zdolność do sądu, jasność i spójność języka. Występuje brak koordynacji ruchów, jasność i spójność wniosku, niezdolność do wykonywania drobnych czynności ruchowe, równowaga niestabilność, teeter, niepewny chód. Zmiana charakteru pisma. Jest zmianę może być bardzo szybka, „karabin maszynowy”, albo – „owsianka w ustach” powolna, niewyraźna, jakby ktoś mówi

To jest jak Kanonierzy cierpienie uzależnionego i jego przesunięcie psychicznego:

„Suche mężczyzna rzucił się na łóżku w sali szpitalnej z zakratowane okna. Jego ciało konwulsje. Pokryte dużymi kroplami potu. Od czasu do czasu rozpoczął szaleńczą ochotę wymiotować. Pacjent wołał, przeklęci, błagał, płakał w dzikim głosem:

– Na pomoc! Umieram! Daj heroinę! Lekarz, ukłucie! Robaki, białe robaki gryzą mnie! Usuń robaki!

Był zdegustowany zrzucić coś niewidzialnego. I znowu zaczął się toczyć na łóżku, warcząc w bólu. "

Stan niepokoju i strachu, w którym przepływa narkomana nie jest zawsze ograniczona do rzucania sensu szukać schronienia przed niebezpieczeństwami mylące. Czasami ta obawa zamienia się w agresję, uzależniony staje się zły, że zawiera gniew, wściekłość przeciwko …

Przeciw komu?

Tak, przeciwko każdemu, kto pojawił się pod pachą.

Dodajmy do tego, że bardziej niż cokolwiek innego uzależniony chce jedno: jego śmiertelną truciznę – lek. A jeśli ktoś wydaje on może dać pieniądze na lek, ale nie …

Ostatnio czytałem w kronice kryminalnej, jak narkoman zabił matkę w celu zebrania jej rentę i kupić narkotyki. Potem stojące i zmarł z powodu przedawkowania …

Jedyny przypadek? Niestety! W tym abstynencji wściekły brat zabija brata, a syna nie oszczędził swego ojca, a często umierają z rąk pół szalonych obcych dziwacznych.

Oto cytat z książki Urakova.

„Schody prowadzące do piekła psychicznego i fizycznego cierpienia podczas następuje wycofanie, składa się z wielu etapów, pamiętając, że były narkoman, długi czas, aby przerwać przyjmowanie leków, Shakes i wiele lat później:” To niemożliwe, aby nawet myśleć o takiej męki, dręczyć ludzkiej duszy i ciała, które sami są przyczyną siebie! "

Addict na leki mogą doświadczać halucynacji, wydawało się, że śpi w rzeczywistości i halucynacji – to jego słodkie sny. Faktycznie, w tych przyjemnych snów i rozumieniu używania narkotyków.

Ale!

Fakt, że halucynacje nie zawsze są przyjemne. Czasami osoba uzależniona może marzyć wyimaginowanego zagrożenia. Do faktu, że ktoś … nie „ktoś”, ale to człowiek, który akurat był w pobliżu, próbując go zabić! A sam uzależniony zaatakuje domniemanego mordercę i jaki będzie wynik tej agresji – trudno przewidzieć …

Lub wydaje się, że pożar domu i ubogi „aby uciec przed ogniem,” skok z balkonu lub z okna dowolnego podłogi.

I – jeszcze jeden kłopot. Zdarza się (i często!), Że „przesunięta” z lekiem nie powróci do normalnego stanu i po akcji z przystanków narkotyków. zaburzenie psychiczne staje się przewlekły, a to może nastąpić nawet po pierwszym recepcji w życiu narkotyków! Z każdym takim stanie? Nie, nie wszyscy. Ale można zagwarantować, że jest mnóstwo B do D nie wydarzy się tej katastrofy …

Oto co pisze na ten temat Urakov:

„Ryzyko wystąpienia psychozy podczas pierwszego zażyciu leku, tym wyższa młodszy wiek osoby pobierającej lek. Szczególnie wielkie zagrożenie dla rozwoju psychozy w pojedynczej dawki leku u młodzieży. Jest to spowodowane faktem, że w szczególności reaguje w dzieciństwie i okresie dojrzewania, psychikę korpus utworzony przez n ie W O toksycznych efektów. Stan ten charakteryzuje się większą nasilenia i czasu trwania, niż wśród osób starszych. "

Co się dzieje z człowiekiem? Oto przykład z książki karabinu, który opisuje epizod w szpitalu psychiatrycznym:

„W Domu (nastoletnia departament) z oknami pokryte metalową siatką, siedem osób było. Inny wygląd i wiek. Łączy ich jedno: wszyscy byli narkomani.

… – Przyjdź do nas Dima – nazywa się lekarz, który przeglądając książki.

Dima podszedł, trzymając prawą ręką suknię podłogi.

Przed nami stał stwora, który wyglądał jak mały starca. Pomarszczona twarz pomarszczony, cienkie szyi, zwiędnięte pióra, palce ciągłego wytrząsania.

– Dima piętnaście lei – powiedział lekarz – zaczęli używać narkotyków do trzynastu i pół. Otrzymaliśmy kilka tygodni temu. To po prostu żyć w stanie zapominalskich znalezionego w piwnicy kamienicy. Z torby polietylenowej na głowę, w której pozostałości zostały rozpuszczalnik organiczny.

– Ty vedt i może umrzeć – powiedziałem.

Dima zmarszczył brwi, zastanawiając się, co powiedzieć, w końcu zamrugał i wychrypiał kilka razy:

– Dobrze, że kaczka … Trochę byvat … Ja, widzisz, chłopcy zapomnieć oklemalas …

– Dima, ile to będzie, jeśli dziewięć podzielone przez trzy?

Chłopiec napięte myślenia, potem z wahaniem odpowiedział:

– Pewnie, pięć … "

W tym przykładzie, nastolatek dotknięte uzależnień. Ale każdy lek może prowadzić do podobnej choroby psychicznej.

Od normalnego stać kretynem … nie jest to szalenie!

Kończę niniejszego rozdziału słowa słynnego niemieckiego dramaturga i myśliciela Schillera:

"Przykład M i N O L y c r i f a b c O M N W A S D F G i B".

Czy to zdanie odnoszące się do ciebie, czy nie – on zdecydowanie.

lek sprawca

Losy uzależnionych Dima powiedziałem w poprzednim rozdziale. Porozmawiajmy o tym zjawisku w sposób bardziej szczegółowy.

nadużywanie substancji różni się od uzależnienia od substancji, które tylko oszołomić osobę, a nawet ich sposób konsumpcji. Ponadto, nadużywanie substancji jest często wstępem do uzależnienia, wiele osób uzależnionych od nałogu później.

Otrzymanym „wysokiego” narkotyków sprawcy? Gromadzenie w plastikowej torbie substancji pachnący i oddanie nos w tym pakiecie, to ciągnie parę trucizny w jego ciele. Można by pomyśleć: co w tym złego, że zbyt jako wpis? Povdyhali jakimś czasie tej bardzo apetyczne zapachy pobaldeli … a to – szkody dla organizmu? To nie jest lek!

Można nazwać to Chemia lek lub lek, ale szkoda, że przynosi całkiem narkotyk. A przede wszystkim wpływa na mózg! Najgorsze, zmiany w komórkach mózgu, które występują podczas nadużywanie substancji, NB e a r t y m. To nie jest podatny na jakiekolwiek leczenie. Normalny nastolatek zostaje, powiedzmy łagodnie upośledzonych umysłowo.

Wprowadzenie do wdychania toksyn występuje u młodzieży firm, które zbierają się w piwnicach, na strychach lub innych miejscach odludnych. Świadomość jest zatem podzielone przed światłem o dużym ogłuszenie. dzieci nie pociąga za sobą stan oszołomiony i halucynacje wzrokowe, rozwijają się w zatruciu.

Na początku zatrucia z płytkiej zawroty nastolatek może nadal postrzega skierowane do niego słowa, a nawet odpowiedzieć na pytanie. Ale później oszołomiony jak to jest uśpiona i wyłącza z normalnego życia. Świadomość jest wyłączona coraz więcej, w ciężkich przypadkach, zapada w śpiączkę, czyli nie jest całkowita utrata przytomności. Warunek ten jest zagrożeniem dla życia lek oprawca jak zaburzenia oddychania, krążenia krwi, wszystkich procesów życiowej aktywności.

Ale nie przynoszą się do utraty przytomności, lek sprawca zatruwa organizm. Przejawia się ona w tym, że jego twarz była czerwona, lub odwrotnie, blady, źrenice rozszerzają się, przyspiesza tętno, oddech przyspiesza, jest to uczucie suchości w jamie ustnej. Chód jest chwiejny, niepewny, jak pijany.

Na co trucizna organizm z narkotykami sprawcy? „Baldezh” pojawia się krótki wesołość (a następnie – nie zawsze), halucynacje i odłączyć się od wszystkich problemów i trudności życiowych. Ale wiele osób uzależnionych zamiast zabawy, aby obejrzeć bardzo różne uczucia: podrażnienie, złość, agresja, grożąc bardzo pijany i okolicznych działalności. W ciężkim zaburzeniem świadomości potrzebują opieki medycznej, w przeciwnym wypadku sprawca lek może umrzeć.

To jest sposób, w jaki sprawca lek. Nazwijmy go Andrew.

Pierwszy uszkodzenie organizmu Andrew uderzył w piątej klasie, zaczął palić. Powoli wyciągnął papierosy ojca palili w toaletach szkolnych z rówieśnikami i starszych dzieci. Jeden ze starszych i „oświeceni” o nadużycia chłopiec zaprosił „pobaldet” w opuszczonej stodole.

nadużywanie substancji rozwija się bardzo szybko. Wkrótce Andrew już przyciąga zapach trucizny chemicznej codziennie. Grupa miała dzielić tych cennych źródeł „baldezh” lub „High” z innymi facetami. Dlaczego nie? Ponieważ można wdychać i spokoju, warto tylko znaleźć ustronne miejsce.

Andrzeja rodzice pracowali, dom pozostał stary i chory babcię. Andrew wrócił do domu ze szkoły, zamknął się w toalecie i „baldel”. Sześć miesięcy po pierwszej baldezh Andrew porzucił szkołę. Stał się apatyczny, apatyczny, można siedzieć godzinami w tej samej pozycji, nie robiąc nic a nic nie myśleć. I tylko trzeba wyodrębnić toksyczne zwrot odurzenia go na krótki czas do aktywnego życia.

Andrey pieniądze rodzice nie dają. I znalazł w ten sam sposób z tej i wielu innych: zaczął kraść. Raz nawet poszedł na rozbój, ale został złapany. Został aresztowany.

Sądzić, że nie. Ale byłoby lepiej, aby oceniać! Po odbyciu czas, człowiek ma szansę na powrót do normalnego życia. Andriej nie miał takiej szansy. On w tym czasie było tak zatrute mózgu, który stał się idiotą. W języku medycznym została wywołana choroba: toksyczna encefalopatia. Jeśli dodać do tego serce i wątrobę.

Od czternastego roku życia chłopiec został wyłączony i kontynuował swoje życie w szpitalu psychiatrycznym.

Byłoby to możliwe, żeby przedstawić historię życia innych narkomanów, ale nie różnią się znacznie od tego. Toksyczny „baldezh” prawie zawsze sprawia, że nastolatek wyłączone.

Jednak wiele osób uzależnionych nie żyją nawet do kalectwa. Toksyczne substancje mające zupełnie inny cel, poprzez wdychanie może powodować zawroty głowy lub omdlenia, a osoba – w plastikowym worku, trucizna nadal płynąć do płuc … i nawet bez utraty przytomności, lek sprawca nie zawsze wiedzą, jak wiele można bezpiecznie wdychać truciznę życia. Przekroczony krytyczny czas – i „baldezh” będzie ostatnim.

„M N O X Y Z A d o d o n a a i e ^ e n e ^ x Y X Y e d o d o r a h y i m. P e r w śmiech w miejscowości – X r e p o d s Y m.”

(L. N. Tołstoj)

"W e r o n e L E d e r t e y L e a t, T o d O N E D E D l, d, e, w Xm y l o I x".

(Epiktet)