100 Shares 1854 views

płodozmian w ich domku letniskowym – współpraca między ogrodników i gleby

Doświadczenie ludzkie rolnictwa i obszarów wiejskich zgromadzone przez tysiące lat, przekazywane z pokolenia na pokolenie, stopniowo wzbogacany. Z obserwacji udomowionych roślin i praktyk rolniczych i płodozmianu krystalizuje po raz pierwszy uogólniony i określone rzymski polityk i pisarz Cato w fundamentalnym dziele „O rolnictwie”. Fakt, że płodozmian stosowany w tych dniach, co wskazuje na wysoki poziom techniki rolniczej w starożytnym Rzymie.


Nie myśl, że to doświadczenie jest stosowany głównie na dużych obszarów pod uprawy nie nadają się do rolników. płodozmian w ich domku letniskowym ma wiele podobieństw z dużym rolnictwa. W ujęciu ogólnym, ale również pomaga radzić sobie ze skażeniem gleby i jej powikłań, wzbogaconego o nawozach naturalnych. I to jest – bezpośrednia droga do maksymalnej wydajności.

Znając kilka relacji przyczynowych może pomóc ogrodnik w walce o zbiorach. W tym samym miejscu stale rośnie monokultura powoduje szereg negatywnych skutków. Po pierwsze, gleba jest znacznie gorsze niektóre pierwiastki (kapusta – aktywne azotu konsumenta i potasu, ogórki – fosfor, itp.); Przywraca nierówne ubytek w glebie z nawozów sztucznych prowadzi do nadmiaru innych elementów, co w efekcie szkodliwe dla płodności.

Po drugie, ogrodnicy, stosując rotację w ich domku letniskowym, praktycznie mamy do czynienia z nagromadzeniem patogenów niektórych gatunków roślin i ich szkodniki tylko.

Ponadto, istnieje wiele upraw roślinnych, które mogą być przypisane do wymagających; opieka nad nimi nieuchronnie powoduje poważne zubożenie gleby. Inna kultura dosłownie „wykupić” wszystkie składniki odżywcze z głębokiej warstwie gleby, podczas gdy podłoże pozostaje nienaruszona i może być płodna podstawą do roślin o płytkim systemie korzeniowym. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre rośliny na końcu cyklu ich opuszczenia ziemi stosunkowo wolne od chwastów i można uprawy roślin, boleśnie związane z zanieczyszczeniem.

Wreszcie, nie jest kulturą, która w trakcie rozwoju i wzrostu w celu poprawy żyzności (nawóz zielony). Jest konkurencja, oczywiście, fasola – brak roślin, oprócz nich nie jest w stanie tak dokładnie absorbują azot z powietrza.

Aby zapewnić płodozmianie roślinne, potrzeba ziemi być podzielony na małe równe części, co najmniej cztery. Oto przykład schemat rotacji pyatipolnoy:

Pyatipolnaya schemat rotacji dla domów letniskowych
1 pole Papryka, pomidory
2 pola Cebula (cebula czy czosnek dęty), marchew, pietruszka, czosnek
3 pola ziemniaki
4 pola Kapusta (białe i kolorowe)
5 pole Rośliny strączkowe, warzywa, cukinia, ogórki, buraki

Każdego roku zakład „przesunięta” w swojej dziedzinie na sąsiednią, mniejszą liczbę i 1 pole – na 5th. Uzyskał na letnim domku obrotów z cyklu 5-letnim.

Jest to trudne, ale jest możliwe, a nawet pożądane, aby przyjmować jedną z pól w ruch obrotowy na równi – środek ten znacznie zwiększa wydajność. Szczególnie ważne par jeśli obrót jest włączona na letnie frytki letniskowych. Przed jego par lądowania wysiane rośliny strączkowe, poluzować swoje korzenie i wzbogacone azotem i gęsto zasiane zboża początkowo stłumić chwasty, a jesienią, osadzone w glebie włączy nawozów zielonych.

Wybrany schemat rotacji ogrodnicy jest najbardziej odpowiedni do niego, byłoby dobrym pośrednikiem między nimi a ziemia i mieć pewność, aby przynieść znaczące zbiorów owoców.