374 Shares 4661 views

Pamiątki z Egiptu

przemysł pamiątek, w takiej czy innej formie, rozwija się w Egipcie wiele razy. Starożytni Egipcjanie, odwiedził różne kościoły w kraju, z ich podróży przyniósł pewne rzeczy – mumię zwierząt (koty, ibisy, pawiany, ryby, krokodyle), który służył jako ofiary religijne.


Wracając do domu z jego podróży, wiele osób kupiło mumię w kioskach zlokalizowanych na terenie świątyni. Produkcja została wydana dosłownie na strumieniu. Tak więc, kult bogini Bastet, który został reprezentowany przez kota zostało szczególnie dobrze rozwinięta Tebach i Bani-Hassan z okresu Ptolemies. W Beni Hasan pod koniec XIX wieku była taka ogromna liczba zmumifikowanych kotów, że te „pamiątki z Egiptu” (w sumie 19 ton) miał być wysłany do Anglii, gdzie były wykorzystywane jako nawóz.

Po kampanii egipskiej Napoleona i podczas brytyjskiego protektoratu wielu artefaktów zagrabionych od świątyń i grobowców, urodzili się w Europie, stymulowanie narodziny rynku, koncentrując się na sprzedaży egipskich starożytności, a później były podróbki.

Dziś dla wielu Egipcjan produkcji pamiątkowej jest głównym źródłem dochodu. Są dumni z bycia w stanie stworzyć coś nowego, nawet innowacyjne dla każdego sezonu. W ostatnich latach doświadczyliśmy odrodzenie tradycji rzemieślniczych. I trzeba przyznać, że wielu turystów zastanawiasz się jaki prezent przynieść z powrotem z Egiptu, oprócz znanych mini-piramidy wielbłądów zabawki, papirusowych, i tym podobne.

W Kairze, lepszy dostęp do sklepów znajdujących się w różnych lokalizacjach zdalnych. Khan el-Khalili, który jest w Islamskiej (średniowiecznej) części Kairu, z pewnością najbardziej znanym i największym rynkiem, ale sprzedający są wysoko wykwalifikowani i bardzo energiczny, w stanie sprzedać nawet te rzeczy, w których nie ma potrzeby, po cenach (nawet z rabat), znacznie wyższe niż w innych miejscach. Z wyjątkiem niektórych rzeczy (naczynia rustykalne, butelki perfum, jedwab) z Egiptu lepiej kupić pamiątki w innych częściach „średniowiecznego miasta”, gdzie istnieją doskonałe specjalistycznych sklepów sprzedających wyroby rękodzieła. Dla nowoczesnych drobiazgi można przejść w dzielnicy Zamalek. Istnieje wiele eleganckich sklepów też kilka dobrych sklepów antyków. FEAR-Trade w Zamalek – sklep, który sprzedaje wysokiej jakości tradycyjne produkty w rozsądnych cenach przez miejscowych rzemieślników. Głównym celem sklepu jest wykonany na ceramice. Naczynia, miski różnej wielkości, jasnych kwiatów i oryginalnych wzorów można ozdobić każdego domu. Ponadto FEAR-Trade można kupić wyroby skórzane, jedwabne szale, koce.

Większość głównych obszarów zabytkowych jest otoczony przez rynki. W południowym Egipcie pewne procentowych instrumentów muzycznych Nubian podobne są sprzedawane tylko na rynkach w Afryce Wschodniej. Bardzo popularne pamiątki z Egiptu – dodatki imitujące starożytne egipskie kartusze. Sprzedawcy przetłumaczyć nazwy zachodnich w hieroglify i tworzyć piękne wisiorki ze srebra i złota. Kartusz srebra cienkich płyt będzie kosztować około $ 25 podczas dużego złota – ponad $ 800. W każdym przypadku konieczne jest, aby dokonać pewnych porównań pomiędzy sklepach. W Egipcie, powszechną praktyką, gdy przewodnik jest związana ze sklepu, otrzymując prowizję za to, co doprowadziło do jej potencjalnych nabywców.

Wielkie pamiątki z Egiptu – dekoracyjne rzeźby i wazony z alabastru różowy, pomarańczowy i fioletowy. warsztaty rodzinne, w rzeczywistości, fabryka alabastru, są wszędzie w Luksorze. Goście tych warsztatów może obserwować proces tworzenia materiału wspaniałych rzeczy. Mały wazon alabaster, wykonane ręcznie, kosztuje około 20-30 dolarów, wazon wykonane na maszynie będzie kosztować $ 5-10.

Kochany przez wielu egipskich prezenty – drewna i kamienia pamiątek, rzeźbione posągi bóstw, faraonów, świętych zwierząt. Wielu turystów kochają biżuterię Beduinów. Doskonałym wyborem będzie bawełna egipska, która uznawana jest za najlepszą na świecie. Na rynkach, sklepach, centrach handlowych, wszędzie w Egipcie sprzedawane bawełniane koszule, spodnie, tradycyjne dzhelabiya, pościel, narzuty.