82 Shares 5527 views

Tomas Berdych – jasny przedstawiciel czeskiego tenisa

Tomas Berdych – czeski tenisista, który mieszka w Monako. Podczas swojej kariery trzydziestu czeskim udało mu się wygrać więcej niż tuzin poważnych singli i dwa turnieje – w deblu. Chociaż jego karierze nie można nazwać wybitnym.

kariera

Grać tenis Tomas Berdych rozpoczęła się w dzieciństwie. W wieku dwunastu lat, był w stanie wygrać jeden z turniejów w Republice Czeskiej. Tomas Karierę zawodową rozpoczął w 2002 roku. W pierwszym roku zawodowego czeskiego tenisisty zdołał wspiąć się na ósmej pozycji w rankingu ATP.

Najwyższy wynik w rankingu tenisistów zawodowych Tomas pokazał późną wiosną 2015 roku, kiedy to znajduje się na czwartym wierszu tabeli APR. W tej chwili Czech zajmuje czternaste miejsce. 16 czerwca poleciał z turnieju w Stuttgarcie, a kilka tygodni wcześniej na French Open pokonać Berdych w drugiej rundzie.

Przedstawienia Tomasha Berdyha Grand Slam

Czech debiut w jednym z czterech najważniejszych imprez tenisowych miała miejsce w Otwartych Mistrzostw Ameryki w 2003 roku. Na turnieju Tomas udało się przejść pierwszą rundę, po czym wyszedł z konkurencji na etapie drugiej rundzie.

W 2004 Berdych powiedział w pierwszym sezonie Grand Slam – Australian Open. Tomas ponownie nie udało się wyjść poza drugiej rundzie. Stracił w trzech zestawach do słynnego amerykańskiego Andre Agassi, który w tym czasie odbyło się czwartą pozycję w rankingu ATP.

Najbardziej udany turniej Grand Slam dla Tomasha Berdyha – Wimbledon 2010. Te konkursy czeskie był w stanie dotrzeć do finału. Pierwszy Krug Tomash przeszedł łatwo, pokonując kazachskiej Golubev. W drugiej rundzie turnieju Tomas Berdych był niemiecki Becker podany jest tylko jeden zestaw. W trzeciej rundzie tenisa Czech był o krok od spadku, ale był w stanie pokonać Denis Istomin w pięciu meczach. W ćwierćfinale, Tomas Berdych pokonał pierwszy rozstawiony – Roger Federer. W półfinale znowu trudny przeciwnik – trzeciej rakiety świata – Novak Djokovic. Ponownie, zwycięstwo było dla Czech. W ostatnim meczu Tomas Berdych pokonać Hiszpana Rafaela Nadala.