823 Shares 5414 views

JSC "Balashikha Casting-Zakłady Mechaniczne" (BLMZ): produkty, adres, kierunki

JSC „Balashikha Casting-Zakłady Mechaniczne” – unikalny w Rosji produkcja magnezu, tytanu i aluminium w kształcie odlewów, łącznie z możliwością precyzyjnej obróbki. Teraz opanowali tysiące części do dostarczenia do firm krajowych i zagranicznych z Izraela, Włoch i krajów skandynawskich.


stając

Balashikha Casting-Mechaniczny Zakład powstał w szybkim okresie industrializacji. 1931-ty. Podpisał pierwszą decyzję w sprawie budowy. Wybrany zabaw wschód Township Reutovo, w pobliżu miejscowości Gorenki Reutov obszarze (obecnie 19-ty km autostrady Gorkiego, trasa M7).

1932-ty. Zaczęło projektowaniu obiekcie: zaprojektowany kierunki, położenie budynków mieszkalnych, obszarów roboczych i infrastruktury. Równolegle do tego, pierwsze 60 osób przyszłości zaczęły się wiele tysięcy leśnej polanie, napełnianie zbiorników. 22 lutego wydał dekret Rady Komisarzy Ludowej numerem 199/40 o odniesienie się do liczby bębnów budowlanych budynków. Decyzja przewiduje specjalne materiały dostaw, odzież, żywność.

budowa fabryki

25.04.1932, położono pierwszego kamienia węgielnego mechanicznego obudowy przyszłości „BLMZ”. Po budowie obozu zaczęło. W rejonie dzisiejszej ulicy Zwycięstwa, Radziecki, pokój, Lenin Avenue wybudowano baraki mieszkalne. W jednej z chat zorganizowały ośrodek szkoleniowy, gdzie krótkie kursy przygotowania przewracarki, frezarki, modelarzy, kształtki, sterzhenschiki, rysowników, projektantów.

Rok +1.933-ga. Konstrukcja głównego korpusu odlewu. Wzniesiono pierwszy 5-piętrowy murowany dom (szosa zapaleńców, d. 5/1), 33 baraki, oddane do eksploatacji kotłownia, otwarto szkoły wieczorowej dla młodzieży pracującej.

Rozpoczęcie produkcji

W 1933 roku Zakład Balashikha Casting-mechaniczna rozpoczęła produkcję produktów pilotażowych – mówił aviakoles i zaworów sterujących. Za rok 1455 wykonane kół samolotu. Równolegle poprawy infrastruktury: rozpoczęto budowę łaźni, hoteli, klubów, pięć-piętrowych murowanych domów. Pierwszy numer gazety zakładowej.

Ekspansja firmy poszedł stale:

  • 1934-ty. Wbudowane trzy loty ciała mechaniczny. Stworzyła pierwszy niezależny bieg biuro projektowe lądowania kraju.
  • 1935-ty. tymczasowy odlewnia organizowane w kotłowni. Wydał pierwszy odlew aluminiowy.
  • Rok 1937. W kwietniu rozpoczęła pierwszą fazę głównego liteyogo ciała.
  • 1938-ty. Seryjna produkcja odlewów aluminium i magnezu dla silników i samolotów.
  • 1939-ty. Roślina charakteryzuje się jedną z największych fabryk odlewów żelaznych, które nie jest jeszcze w Europie i Ameryce.
  • 1940-ty. Zlecone ciało chłód. Całkowicie wybudowany wieś Pervomajskij otworzył przedszkole, żłobek, dziesięcioletnią szkołę.

To był naprawdę szok projekt budowlany na dobrze wybranym miejscu. Jak dojechać był bardzo udany: autostrada Moskwa – Balashikha związane robotników fabrycznych z instytutów naukowych, projektowanie biur, struktur administracyjnych stolicy. Kolej wolno dostarczać wielkogabarytowych ładunków. Pracownicy pochodzą z okolic. Każdego roku, wraz z budową przemysłowego zakładu rozłożeniu towarzyszącą infrastrukturą mieszkaniową.

świat

W pierwszych miesiącach wojny Balashikha Casting-Zakłady Mechaniczne musiał być ewakuowany w trybie pilnym. Już na początku lipca, pociągi zabrał unikalny sprzęt, ludzie w Niżnym Tagile, Kamieńsk Uralski (produkcja mechaniczna), Kazań, Ufa, Kujbyszewie (odlewnicze). W październiku zakończył się ewakuacji zakładu.

Zakład zaczął odzyskiwać bezpośrednio po bitwie pod Moskwą w grudniu. Sprzęt, obrabiarki zebrane w pobliskich stacji Reutov, Obiralovka (kolejowego). Kobiety i młodzi ludzie przychodzą do sklepu i zrobić wszystko, ciężkiej pracy. Już w lutym, zakład wyprodukował pierwsze produkty obronne.

W ciągu 4 lat podzespołów samolotów II wojny światowej produkowanych w zakładzie zostały wprowadzone na 137 000 samolotów bojowych. prowadzi również naprawy samolotów dla kół, koła przeróbek strącili Junkers i Messerschmitta do montażu na radzieckiej maszyny. Tylko w pierwszych dniach wojny, 40 robotników dołączył w Balashikha Fighter batalionu, 1300 udał się do przodu.

powojenny rozwój

Doświadczenia wojny zażądał rosnących rozwijać przemysłu obronnego, w tym aeronautyki. Biuro projektowe podwozie jest zwolniony z BLMZ do niezależnej firmy, która jest obecnie znany jako aviakorporatsiya „Ruby”.

Po wojnie Balashikha Casting-Zakłady Mechaniczne staje się seryjnym głównym producentem kół, hamulce, układy kierownicze układy hamulcowe. Jest rozwija coraz to nowe wzory dla dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej, dostarczanie części zamiennych klientów wojskowych i cywilnych.

osiągnięcia

JSC „Balashikha Casting-Zakłady Mechaniczne” jest wciąż w centrum czołowych krajowych odlewów nieżelaznych. Na jego podstawie tworzą całą szkołę naukową w kształcie odlewu magnezowego. Eksperci pracy Nagrodę stanu pierwszego stopnia oraz dyplom VDNH.

W fabryce jest zbudowany pierwszy w kraju zakład metalurgii proszków do wytwarzania produktów ciernych. Postawione do masowej produkcji producent odlewów aluminiowych, w tym w ramach rozwoju krajowego przemysłu motoryzacyjnego.

Na koncie firmy – dwa najwyższe odznaczenia państwowe:

  • 1976 – Order Czerwonego Sztandaru Pracy dla dużych sukcesów produkcyjnych i bezinteresownej pracy zbiorowej;
  • 1982 – Order Rewolucji Październikowej na rozwój nowych samolotów, dostawę odlewów oraz zespołów do samolotu IL-85.

dzień dzisiaj

Aviation Enterprise „BLMZ” z powodzeniem wykorzystuje skomplikowany uwalnianie odlewniczą do silników samochodowych. Roślina jest podstawa naukowa i techniczna z zupełnie nowym kierunku – produkcji kształcie odlewów ze stopów tytanu. I to laboratorium naukowe oraz najnowszy sprzęt. W ramach tych zadań to wybudował nowy zakład, z powodzeniem pracuje w rosyjskich i zagranicznych rynkach.

Gdy instalacja pracuje w szkole zawodowej, szkoły i wieczorem techniczny w szkole. Administracja jest modernizacja istniejącej produkcji, stale wprowadzając nowe obszary, przynosząc instytutów projektowych i zakup najnowszej, w tym sprzętu zagranicznego.

specjalizacja

Firma jest zaangażowana w produkcji seryjnej aviakoles, hamulce, części do samolotów cywilnych i wojskowych, w tym znaków IL samolot (modele 86, 76, 62 i inne), Yak, An TU, helikoptery Mil i Kamov biuro projektowe. Dziś zakład jest ponowne wyposażanie nowej generacji urządzeń produkcyjnych. W ostatnich latach wprowadzono do wysokiej mechanicznej obróbki wszystkich rodzajów (metali nieżelaznych, stopy żelaza), lepszej obróbki odlewania.

Aktualizacja daje korzyści. Na przykład, dostawca hamulcowych kół i zespołów do produkcji IL-76MD-90 nowego rosyjskiego przewoźnika na Uljanowsk fabryki „Aviastar-SP” jest wybrany JSC „BLMZ”. Jako wzajemnie korzystnej współpracy z JSC „AESTC” Unia „” – prowadzone wspólny rozwój podwoziem.

eksport

Duża ilość sprzętu lotniczego produkcji rosyjskiej jest wykorzystywany za granicą. W ubiegłym roku wielkość dostaw rosyjskiego eksportu broni wyniosła 15,7 mld USD. Zachęcające jest to, że sektor ten przyczynia się do roślin i Balashikha zyski z eksportu. Zapewnienie produkcji sprzętu wojskowego produktów BLMZ następuje poprzez „Rosoboroneksportu” i przedsiębiorstwa posiadające stosowne dokumenty. Zapewnienie inżynierii lądowej jest na linii «Aviazapchast”.

BLMZ: adres, telefony

105118, Moskwa Region., Balashikha, sh. Entuzjaści-4.

Dyrektor generalny: Okroyan Nikogos Simonovic, tel. (495) 52-17-883, (495) 52-42-121.

Dział sprzedaży: (495) 63-99-494.

Departament ofert: (495) 63-99-494, przedłużenie 357.

Departament Kadr: (495) 52-17-819, (495) 52-17-666.