785 Shares 6197 views

Marchew: sadzenia i pielęgnacji warzyw

Marchew – jedna z najbardziej ulubionych, tradycyjnych warzyw na naszym stole. W każdym domku właściciele starają się rozwijać piękne, zdrowe i duże marchewki, ale, niestety, to nie zawsze działa. Dlaczego? Marchew, sadzenia i opieki wymaga żadnych specjalnych umiejętności, ale to wymaga wiedzy i umiejętności.


Przygotowywanie nasiona sadzenia

Najprostszym sposobem, aby uzyskać nasiona w sklepach. Rozmnaża się przez nasiona marchwi. Pakiety zostały już przetworzone i są gotowe do sadzenia w ziemi, ale jeśli nie jesteś pewien, od producenta lub, na przykład, są sadzenie własne nasiona, muszą być dalej przetwarzane. Dlaczego to zrobił? Marchew, sadzenie i troski o niego, jego wzrost, a wynik jest możliwy tylko wtedy, gdy zdrowe nasiona. Przetwarzania ich, można zmniejszyć ryzyko choroby, która zwiększa wzrost i płodność. Tak więc, nasiona marchwi wlano do worka (korzystnie lnu, ale jest to możliwe, niezależnie od normalnego), a masą. Następnie, worek musi być obniżona do naczynia razem z ciepłą wodą (50-70 °). Top powinny być pokryte z pokrywką i pozostawić na dwadzieścia minut. W wyniku, w tym samym czasie jest konieczne, aby umieścić nasiona w roztworze nadmanganianu potasu (różowawy odcień). Nie usunąć nasiona z woreczka i opłukać je pod bieżącą wodą. Po zabiegu trzeba umieścić je w ciepłym miejscu, suszy i miesza z piekarnikiem suszonego piasku.

wybierz miejsce

Dla dobrej płodności trzeba znaleźć miejsce, gdzie nie tylko dużo słońca, ale również tam, gdzie jest dobra przepuszczalność powietrza. Wilgotność – umiarkowany; gleba – luźne i piaszczysta. Spróbować umieścić marchewki z tych zbiorników, a także uniknąć glinę ziemi. Jeśli cała ziemia jest nieodpowiednia, to jest możliwe do smaku. Na przykład, tworzą złoże i pokrywa się z mieszaniną piasku i torfu arkusz podłoża. Unikać lądowiska, które wcześniej były o smaku obornika. Ogrodnicy zalecane siać marchew po zieleni, ogórki, ziemniaki lub fasoli. Niepożądane jest sadzić w miejscu, gdzie został rozstawiony z sałaty, ponieważ możliwe jest, aby zmierzyć się z choroby białą zgniliznę.

siać marchew

To jest zbyt smaczne, tego warzywa – marchew. Sadzenie i pielęgnacja nie jest skomplikowana. Po wybraniu miejsca, trzeba podjąć decyzję we właściwym czasie. Nie jest to późne i wczesne odmiany. W związku z tym powinny one zostać zasiane w wyznaczonym czasie. gatunek zimą siedzieć w jesieni, a średnia ocen jest zasiane na wiosnę. W ten sposób można zaoszczędzić marchewki ze środowiska zewnętrznego i szkodniki. Good „sąsiadów” marchew są cebula, czosnek, szczypiorek, szałwia, kolendra. Produkty te chronią przed pasożytami. Przed sadzeniem być wykonane rowek (5 cm głębokości) w obszarze dwudziestu centymetrów pomiędzy sobą. Jeżeli gleba jest wilgotna, nie muszą być podlewane przed sadzeniem. Po tym, liczba wysianych marchew, ryhlonnoy zasnąć ziemi.

pielęgnacja

Nie jest zbyt wybredny w opiece marchwi. Sadzenie i troski o niego wymaga jedynie terminowe przerzedzenie (4-5 cm) pomiędzy owoców i wody. Pora wyrwać chwasty, nawozić popiołu drzewnego marchwi. Upewnij się, że gleba nie wysusza, ale nie jest zbyt mokry. Więc rosną wspaniałe warzywa korzeniowe, czyli całą zimę można rozkoszować się jej smakiem!