730 Shares 3915 views

sterowniki cyfrowe Podpis: Wyłącz weryfikację podpisu cyfrowego. Wyłączenie zweryfikować podpisy cyfrowe mają sterowników w systemie Windows 7

Po zainstalowaniu oprogramowania, aplikacje lub sterowniki od użytkownika może mieć pewne problemy z wydawcą tych produktów. W niektórych przypadkach może pojawić się ostrzeżenie, że produkt nie jest podpisany cyfrowo, w innych – a program nie może pracować ze względu na fakt, że system operacyjny będzie blokować. Wyjściem z tej sytuacji może stać się wyłączenie zweryfikować podpisy cyfrowe mają sterowników w Windows 7. Ale zanim to zrobisz, zobaczmy, co mamy robić.


Co to jest

Pomimo faktu, że wyłączenie cyfrowego weryfikacji podpisu sterownika w systemie Windows 10 (i każdy inny system operacyjny) – to jest dosłownie pięć minut, należy zawsze dokładnie wiedzieć, co robisz.

W rozwoju oprogramowania, producent umieszcza na swoim specjalnym znakiem, aby chronić swoje produkty z interwencji osób trzecich. Po zastosowaniu produktu podpisu nie mogą być zmieniane bez niszczenia go, a zatem brak podpisu elektronicznego – sygnał zagrożenia bezpieczeństwa na komputerze. Jednak nie wszystko jest niebezpieczne oprogramowanie bez podpisu. Być może właśnie deweloper nie wydawać pieniędzy na projekt oficjalnego podpisania. Więc sam ocenić, jak bardzo przydatna podpis cyfrowy sterownika. Wyłączanie weryfikacji podpisu cyfrowego doprowadzi jedynie do tego, że podczas instalacji nieznanego oprogramowania nie zostanie poinformowany o tym, a OS cicho umożliwić nowy proces do pracy.

bezpieczeństwo

Przed wyłączyć weryfikację podpisu cyfrowego sterowników upewnij się, że wiesz, co robisz. Istnieje wiele opcji, które mogą być potrzebne, aby to zrobić. Na przykład, wiesz dokładnie, skąd pochodzi oprogramowanie i zaufać wydawcy. Ponadto, jesteś opracowanie programu i postanowił przetestować swoje dzieło w warunkach „pole”. W tej sytuacji należy sprawdzić blokadę – to jedyna słuszna decyzja, która może podjąć programista.

Albo, powiedzmy, po pobraniu gry za pośrednictwem usługi „Para”, i to nie działa, aw komentarzach użytkowników polecam wyłączyć system operacyjny, aby sprawdzić sterownik. Ale w tym przypadku może się to samo, co z niesławnej Czarnej Pustyni. Z nią na komputerze zainstalować program „Thor.exe”, który jest ciężki obciążenie systemu i zaczyna wiatr sobie ruch na bitcoins na własny koszt.

Jak widać, ryzyko nie są porównywalne. W każdym przypadku należy zdecydować, czy warto ryzykować swój system do instalacji podejrzanych aplikacji. Ponadto, jeśli robisz coś złego, jak podano w instrukcji, system może być bardzo poważnie zagrożona. Pamiętaj, aby wykonać wszystkie czynności dokładnie tak, jak napisane.

ładowanie

Wreszcie dotarliśmy do podstawowych informacji, dla którego został napisany i naszym artykule: „sterowniki podpis cyfrowy: Wyłącz weryfikację podpisu cyfrowego”. Zaczniemy od najprostszych opcji.

Można ustawić tę opcję przy wyborze opcji „specjalne” system operacyjny jest ładowany. Ponadto metoda ta działa jak „Siedem”, a także we wszystkich kolejnych wersjach systemów operacyjnych.

  • Aby skorzystać z tej rady w Windows 7, naciśnij klawisz F8 podczas uruchamiania komputera. Po tym, pojawi się menu, gdzie można wybrać „Wyłącz weryfikacji podpisu kierowcy obowiązkowe.”
  • Wszystko jest trochę bardziej skomplikowana, gdy mówimy o systemie Windows 8. Otwórz prawo „wypadnięcie” panelu i wybrać „Opcje”. Po tym, przejdź do „Change …”. Poniższy fragment menu. W „Aktualizowanie i odzyskiwanie” wybierz drugą opcję i wprowadzić specjalne opcje. Po ponownym uruchomieniu komputera. Spowoduje to otwarcie okna przed sobą. Przejdź do „Diagnostyka”, a następnie „Opcje …”. Kliknij przycisk „reset” i wybrać żądaną opcję.
  • Z „pierwszej dziesiątce” wszystko jest podobna do poprzedniej wersji.

Jak widać, podpisy cyfrowe w systemie Windows 7 jest wyłączona najprostszy sposób w tej sprawie. Istnieją jednak bardziej ogólne opcje, które są odpowiednie dla większości systemów operacyjnych. Należy również zauważyć, że ta metoda jest dobra tylko wtedy, gdy trzeba zainstalować sterownik. Jest prawdopodobne, że nie mogą już pracować w następnym normalnego startu systemu operacyjnego.

administracja

Należy natychmiast dokonać rezerwacji. W systemie Windows 10 Basic, nie jest to możliwe, ale działa świetnie w Pro-wersji. W starszych systemach operacyjnych, ta metoda działa również bez żadnych problemów.

Aby korzystać z tej funkcji, musimy uruchomić edytor zasad grupy. Aby to zrobić, otwórz menu "Start". Na dole ekranu, który otwiera, znajduje się pole wyszukiwania. W nim trzeba wpisać gpedit.msc. Ponadto, istnieje inny sposób, aby uruchomić tę usługę. Naciśnij kombinację klawiszy Win + R. W polu Otwórz w oknie dialogowym i listy daną komendę.

Po wejściu do menu Group Policy Management pojawi. W lewej części okna, kliknij „drzewo” folderów w następujący sposób. Po pierwsze, znaleźć „Konfiguracja użytkownika”. W nim, otwórz „Szablony administracyjne”. Potem trzeba iść do „System”, a następnie w „Instalacja sterownika”.

Na końcu „drogi” w prawym oknie wyświetlane trzy punkty, z których jeden – poszukiwanej podpisu cyfrowego „kierowca”. Wyłączanie podpisu cyfrowego jest wykonany z menu wewnętrznego. Dwukrotnie kliknij na wybraną pozycję, a pojawi się odpowiednie okno. Po tym, masz dwie opcje:

  1. Z listy rozwijanej wybierz „Wyłącz”. Po tym, funkcja przestanie działać całkowicie i wznowić działalność dopiero po raz kolejny dokonać tej samej operacji.
  2. Zostaw wybierając opcję „Włącz”, ale tuż poniżej, w obowiązującej wersji, należy określić „Przejdź niepodpisanych sterowników.”

wiersz poleceń

Innym rozwiązaniem jest wyłączenie weryfikacji podpisów cyfrowych w sterownik Windows jest ukryty w zdolności do radzenia sobie z wiersza poleceń. Metoda ta jest korzystne, jeśli masz możliwość, aby uruchomić konsolę, ale powłoka jest uruchomiony z trudem.

Istnieją dwa zestawy komend, które trzeba wprowadzić, aby ta metoda działa. W tym przypadku należy pamiętać o wiersz poleceń w trybie administratora. Więc oto co trzeba wpisać.

  1. W obu przypadkach trzeba będzie Bcdedit.exe zespół. Co do reszty, różnią się jedynie dodatkowy parametr określający -Set tag. Po zarejestrowaniu określ nointegritychecks ON. Jest to ważne: po prostu należy „włączyć” tej opcji, ponieważ jest odpowiedzialny za wyłączenie weryfikacji podpisu. Jeśli trzeba powrócić z powrotem wszystko, napisać dokładnie to samo polecenie, tylko OFF parametru.
  2. Druga opcja będzie wymagać, aby zarejestrować zespół dwukrotnie. Podobnie jak parametry będą musiały określić pierwsze loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS, a następnie TESTSIGNING ON. Po wprowadzeniu każdej transakcji powinien pojawić się komunikat, że operacja zakończona pomyślnie.

fałszerstwo

Jeśli kolidować z podpisem cyfrowym sterownika, wyłącz weryfikacja podpisu cyfrowego nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Zawsze można spróbować podpisać swój własny sterownik. To znaczy, do podrobienia podpisu, tak aby system operacyjny uznała je za prawdziwe. Jednak ta metoda działa tylko na „siedem”. W nowszych systemach operacyjnych, ta funkcja nie jest dostępna.

krótko mówiąc, ta metoda będzie zawierać trzy kroki:

  1. Nowy certyfikat.
  2. Dodaj go do przechowywania zaufanych wydawców i CAS.
  3. Podpisane sterowniki.

W ogóle, procedura jest dość skomplikowana i nielegalne, więc nie będziemy traktować je poważnie tutaj. Aw przypadku instalacji gotowego oprogramowania, metoda ta nie będzie nam pomóc, bo inwazji kompilowane i skonfigurowany niewłaściwe pliki są po prostu niebezpieczne dla integralności programu i jego funkcji.

streszczenie

Dziś przyjrzeliśmy się wielu różnorodnych sposobów osiągnięcia zadanie przed nami, które mogą skorzystać z dowolnej, nawet najbardziej niewiedzy użytkownika. Tylko kilka razy dobrze zastanowić się, jak dochodowe narazić komputer na ryzyko i jak uzasadnione pragnienie, na przykład, grać w gry komputerowe, a potem stracić dużo danych osobowych z komputera ze względu na fakt, że nie zweryfikować podpisu cyfrowego sterownika. Wyłączanie weryfikacji podpisu elektronicznego muszą być przeprowadzane tylko w skrajnych przypadkach.

Jako dodatkową rekomendacją powinien doradzić, co następuje. Po zakończeniu wszystkich operacji z niepodpisane sterowniki przywrócić wszystkie ustawienia w miejscu. Nigdy nie wiadomo, co może być przydatne punkt jeden lub drugi serwis.