433 Shares 4647 views

Co zrobić, jeśli kreatyniny we krwi?

Przede wszystkim należy zdecydować, co jest kreatynina. Kreatyniny – jest ważnym białka w całości produktu, którego poziom dostarcza wiarygodnych informacji na temat układu mięśniowego i ludzkiej nerki. To właśnie na jego indeksie wyciągać wnioski o pojemności wydalniczy nerki, co oznacza, że do normalizacji procesów metabolicznych.

Stopień stężenia we krwi substancji jest bezpośrednio związane z aktywnością układu ruchu, jak również do normalnej pracy nerek. Oznacza to, że zawartość kreatyniny we krwi może dokonać obiektywnej wniosek o obecności chorób tych organów, w celu terminowego zapobiegania im.

Aby zrozumieć, co kreatyniny we krwi, należy zdać biochemiczną analizę krwi, ale lepiej to zrobić na czczo rano i że pozwala uzyskać prawdziwy obraz bezpośredniego badania krwi. Na przykład, w przypadku kobiet, w normalnych granicach zestawu kreatyniny we krwi od 57 do 93 mol / l, a w przypadku chłopców liczba ta wynosi od 80-115 mmoli / l. Jeśli mówimy o badaniu ciała dziecka, zawartość substancji w niej znacznie mniej ze względu na młody wiek.

Powstaje pytanie, co jest zaangażowany w wysokiej kreatyniny we krwi? Konieczne jest wyjaśnienie, że zwiększona stawka może być normalne w niektórych przypadkach. To jest wspólne dla sportowców, którzy dominują duże ilości masy mięśniowej, jak również dla tych osób w codziennej diecie dominują produkty mięsne lub leki, takie jak ibuprofen, tetracykliny i innych.

Jednak zjawisko to jest często traktowana jako patologia w praktyce klinicznej, ponieważ może to wskazywać na istnienie poważnych chorób ciała. Tak więc, kreatyniny we krwi, zwiększone w ostrej niewydolności nerek, które mogą rozwijać się w postaci przewlekłej w czasie. Dlaczego tak się dzieje? Podobne problemy nerek mogą być związane z nagłym spadkiem ciśnienia w prądem lub znacznej utraty krwi, jak również zatrucia organizmu substancji nefrotoksycznym szkodliwych dla normalnego funkcjonowania nerek. Ale również często podwyższone stężenie kreatyniny we krwi w połączeniu z nerki patologii się (zapalenie kłębuszków nerkowych, pielonifrit), choroba promieniowania, odwodnienie, zaburzenia czynności tarczycy, jak również na rany zewnętrzne niektóre grupy mięśni.

Powstaje pytanie, w jaki sposób obniżyć poziom kreatyniny we krwi, aby znacząco poprawić wydajność badań klinicznych i znacznie złagodzić stan własnego zdrowia.

Przede wszystkim nie panikuj przedwcześnie, ponieważ wysoki kreatyniny we krwi jest częstym objawem, który wskazuje możliwe ostrożności istniejącą patologię. Zmniejszenie stężenia kreatyniny we krwi przewiduje jedynie w przypadku, gdy wynik długich i trwałego leczenia przywrócone normalne warunki pracy nerek.

Redukcja tego wskaźnika sprzyja stosowanie kortykosteroidów, przewodnienie, zmniejszonej masy mięśniowej i dystrofię. Ponadto konieczne jest, aby radykalnie zmienić codzienną dietę, rezygnując całkowicie mięso i przechodząc do diety wegetariańskiej z elementami lekkiego głodu. Jest również udowodnione, że kriatinina poziom jest obniżony u kobiet w ciąży, zwłaszcza w pierwszych dwóch trymestrach.

Tak czy inaczej, trzeba zrobić to reguła podjąć systematyczną i szczegółową analizę krwi, w czasie, aby podjąć działania, jeśli stężenie kreatyniny we krwi wzrasta. Jedynym sposobem można chronić zdrowie progresji wielu skomplikowanych chorób, które w przyszłości będą wymagały leczenia męczące i długotrwałe.