393 Shares 9438 views

Antybiotyk fusafungina: co to jest, jak go stosować i gdzie jest zawarta

W przypadku niektórych zakażeń bakteryjnych górnych dróg oddechowych skuteczne są lokalne środki bakteriobójcze. Jednym z najbardziej znanych jest antybiotyk fusafungina. Co to jest, znasz tych, którzy mają zapalenie zatok lub doktor dusznicowy mianowany "Bioparox". Ten aerozol jako substancja czynna zawiera fusafunginę. Stosuj leki samodzielnie lub jako część kompleksowej terapii. Są dobrze połączone z antybiotykami układowymi, wzmacniając i uzupełniając ich działanie.


Fusafungina: co to jest?

Ten antybiotyk wyizolowano z pojedynczych gatunków grzybów, które wykazują właściwości bakteriobójcze. Tylko miejscowo stosowana fuzafungina. Jest głównie produkowany w postaci aerozoli do nawadniania jamy ustnej, gardła i nosa. Ten antybiotyk jest skuteczny wobec wielu bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, a nawet grzybów pasożytujących ludzkie ciało. A mikroorganizmy nie mogą rozwijać oporu. Lek ten wnika do układu oddechowego podczas inspiracji, ale nie dostaje się do krwi. Cząsteczki fuzafunginy osiadają na błonie śluzowej, co zwiększa jego skuteczność.

Wpływ leku

Z miejscowym zastosowaniem fuzafungina pozostaje na śluzówce i ma następujący wpływ:

  • Usuwa zapalenie.
  • Zmniejsza obrzęk i wydzielanie śluzu.
  • Poprawia oddychanie nosa.
  • Zwiększa odporność lokalną.

W stosownych przypadkach

Często, z zakaźnymi i zapalnych chorobami górnych dróg oddechowych, zaleca się fusafunginę. Instrukcje dotyczące użytkowania zalecają wykonanie tego w takich przypadkach:

  • Do leczenia zapalenia zatok i zapalenia zatok;
  • Z zapaleniem rhofilogii, katarem i zapaleniem migdałków;
  • Do kompleksowego leczenia zapalenia krtani i tchawicy;
  • Do inhalacji z zapaleniem oskrzeli;
  • Zapobieganie powikłaniom po usunięciu migdałków.

W skomplikowanych przypadkach zaleca się stosowanie antybiotykowego działania systemowego jednocześnie z fusafunginą z objawami zakażenia bakteryjnego.

W jakim preparacie jest ta substancja

Najbardziej znaną lekarstwem na bazie fusafunginy jest preparat Bioparox. Często przepisywane jest nawet dzieciom w złożonym leczeniu skomplikowanych infekcji dróg oddechowych. Skutecznie usuwa zapalenie i obrzęk błony śluzowej i szybko ułatwia oddychanie. Obowiązkiem lekarza jest przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza dotyczących przygotowania i zasad korzystania z załączników. "Bioparox" nie może być stosowany przez więcej niż 7 dni, a także w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania

W niektórych przypadkach lek może powodować skurcz krtani lub ciężkie reakcje alergiczne. Wynika to z indywidualnej nietolerancji głównej substancji czynnej zwanej fusafunginą. Instrukcja stosowania nie zaleca przepisywania leków na jej podstawie u dzieci poniżej 3 roku życia, kobiet w ciąży i karmienia piersią. Nie jest zalecane stosowanie go u pacjentów z astmą z powodu niebezpieczeństwa skurczu oskrzeli.

Ze względu na charakter zastosowania, jedynie lokalne skutki uboczne mogą mieć miejsce po użyciu substancji takich jak fusafungina. Co to jest? Najczęściej jest to suchość błon śluzowych, pieczenie, kaszel i kichanie, nieprzyjemny posmak w ustach. Są też ogólne reakcje alergiczne – mdłości lub pokrzywka, ale bardzo rzadko.

Fusafungina: instrukcja

Cena leku "Bioparox", najsłynniejszego leku na bazie tego antybiotyku, wynosi 500 rubli. Ale nie potrzebuje więcej niż 5 dni, więc butelka wystarcza na 3-4 sposoby leczenia. Dawkowanie i czas trwania terapii są określone w zależności od choroby i wieku pacjenta. Stosuje się tylko fusafunginę w inhalacjach. Co to jest? Lek jest sprzedawany w postaci aerozolu z dwoma dyszami: do ust i nosa. W leczeniu nieżytu nosa i zapalenia zatok przynosi 4 zastrzyki w każdym nosie dorosłych i 1-2 dzieci 3-4 razy dziennie. Do 18 lat odstęp między dwoma zastosowaniami leku powinien wynosić co najmniej 6 godzin, dorośli mogą używać aerozolu co 4 godziny. Do leczenia zapalenia krtani i chorób środkowego układu oddechowego stosuje się inhalację. Dawkowanie leku jest takie samo, ale każde wstrzyknięcie powinno być przeprowadzane przy inhalacji, tak że lek przenika głęboko. Zaleca się oddech przez kilka sekund. Należy unikać przyjmowania antybiotyku w oku, szczególnie starannie, konieczne jest przeprowadzanie inhalacji dzieci. Leczenie nie jest zalecane przez ponad 10 dni, ponieważ w takich przypadkach możliwe jest opracowanie superinfekcji.

Analogi fuzafunginy

To samo działanie ma antybakteryjne preparaty miejscowego działania dla jamy ustnej i nosa. Można zauważyć takie: "Грамцидин", "Гексорал", "Tantum Verde" i inne. Jest to również spray, który działa przeciwzapalnie. Ale najskuteczniejszym lekiem jest nadal fusafungina. Analogi są wytwarzane nie tylko w formie sprayu, ale w kościach w nosie: "Isofra" lub "Polidex", a także tabletki do resorpcji do leczenia bólów gardła: Grammidine, Pharyngosept i inne.