896 Shares 5757 views

Jak stosować balsam Karelski. Karelski balsam: ceny

Dziś powiemy ci, co są balsamem Karelski, co ich koszt i jak powinny być one stosowane prawidłowo.

Ogólne informacje o napoju Karelii

Karelski balsam – jest alkohol, który jest producentem gorzelni „Pietrowski” (towarzystwo „Rosspirtprom”), z siedzibą w Republice Karelii, Pietrozawodsk.

Wygląd i skład produktu

Karelski balsam – to dość mocne trunki (zawartość alkoholu 45%). Należą do nich napar z 30 różnych rodzajów ziół, jagód i korzeni, które są zalecane do celów leczniczych przez Ministerstwo Zdrowia. Ponadto, taka kompozycja napoju zawiera naturalną wodę mineralną.

Smak gorzki reprezentowane balsam -, – kolor brązowy z czerwonym zabarwieniu i zapachu – unikalny i trudne. W sprzedaży wchodzi on w szklanej butelce i dodano 0,5 objętości 0,25 litra.

Koszt napoju

Ile Karelski balsam? Ceny napoju może się znacznie różnić w zależności od regionu, w którym jest on sprzedawany. Średnio pół litra tego balsamu jest warta około 600 rubli rosyjskich.

Karelski balsam: jak korzystać?

Pomimo faktu, że przedstawiony balsam silny alkohol, odnosi się do napojów, które są wykorzystywane w celach leczniczych i toniki.

Na to, aby rekreacyjny działał na swoim ciele, to jest wymagane do prawidłowego picia.

Tak więc, do wytwarzania środka leczniczego, musimy jeden z następujących napojów:

 • Sok wiśniowy ;
 • Gorąca herbata czarna;
 • mocna kawa, i tak dalej.

Od picia Karelski balsam? Biorąc pod uwagę, że napój zawiera około 45% alkoholu, to nie zaleca się zastosowanie więcej niż 140 ml na dzień. Drink ten balsam powinny być małe kieliszki likierowe. Ponadto, może być bezpiecznie dodaje się do świeżo parzonej kawy lub gorącej mocnej herbaty. W tym przypadku jedna filiżanka powinna spaść jedną łyżeczkę alkoholu.

Jeśli jesz tak pić, będzie na pewno mieć pozytywny wpływ na układ odpornościowy, zwiększają napięcie i poprawia nastrój.

Należy również zauważyć, że medyczne balsamy karelskie często dodawane do różnych domowych koktajli, zwiększając ich działanie i aromatiziruya napoje. Trudno nie zauważyć faktu, że stosowanie napoju podczas przygotowywania deserów (kremy, lody, ciasta, itp) w wysokości 2 małe łyżki pozytywny wpływ na ich aromatu i smaku.

Recepty smaczne koktajle terapeutyczne

Jeśli nie chcesz używać go jako balsam wraz ze zwykłej herbaty lub kawy, zaleca się stosowanie jednej z metod otrzymywania następujących szczególnych koktajl terapeutycznego.

 1. "Quick" koktajl. W 100 ml soku wiśniowego wlać 25 ml balsamu i napojów SIP (na dobę w dniach 1 szkła do 7 dni).
 2. "Antigrippin" napój. 50 ml Karelski dodać alkoholu w szklance pełnej żurawina napój owocowy (korzystnie gorąco). Powstały napój należy pić małymi łykami przed pójściem do łóżka, a następnie owinąć się kocem.
 3. Koktajl „dla ukochanej”. Gorący krepkozavarenny rzeczywistym kawy wlać 50 ml balsamu „karelskiej”, a następnie dodać zmielone orzechy prażone. Jeśli istnieje potrzeba w tej samej miski, można wlać dodatkową i bardzo tłustego kremu.
 4. „Nowy Rok” koktajl. Mieszać 2 litrów toniku i pół litra balsamu, a następnie do otrzymanej napojów kilku plasterki cytryny i pokruszonego lodu.
 5. Drink „Czerwony Kapturek”. Wlew „Cranberry Onega» (3/4 szklanki) należy dodać 2 małą łyżeczkę melisy i kilka kropli świeżego soku pomarańczowego (wycisnąć bezpośrednio z owoców cytrusowych).
 6. picie herbaty. Czarna mrożonej herbaty (130 ml), należy dodać dessertspoonful balsam, 40 ml soku jeżyna i pokruszony lód.
 7. "Champagne" koktajl. Biały suchego szampana w ilości 200 ml powinno być mieszane z balsamu karelskiej (2 deser łyżeczki) i plasterek cytryny. Napój ten jest idealnym miejscem na stole noworocznym.
 8. Koktajl silny „siła Deadly”. 50 ml wódki „Peter Sloboda” należy zmieszać z tą samą ilość karelskiej balsamu.
 9. Drink "Pietrozawodsk". Wódka „Karelia” w ilości 50 ml, należy go zmieszać z infuzja „Rowana brandy” (15 ml) i karelskiej balsam (5 ml). Następnie, aby uzyskać koktajle, trzeba dodać skórkę z cytryny i lodu.