344 Shares 7750 views

Ramka z tektury z rękami: jak zrobić?

W naszym coraz pędzącej gdzieś cyfrowego życia, czasami chcesz się zatrzymać, usiąść w ulubionym fotelu i po prostu odpocząć. To w takich chwilach wielu z nas bierze w ręce dużego rodzinnego albumu ze zdjęciami. Patrząc na obraz nagle jest pomysł, że byłoby miło, aby umieścić go na półce lub zawiesić na ścianie. Jednak ze względu na fakt, że istnieje odpowiednia rama, ponownie wysłać zdjęcia leżeć pomiędzy stronami albumu. Czekaj, nie spiesz się i ukrywanie obrazu, można utworzyć ramkę z materiału pod ręką. Od co i jak zrobić ramkę obrazu? Z tektury. Tak, zwykły karton, który istnieje w każdym domu.

Rama wykonana z kartonu – nowy zawód

Tak, raz w przytulnej wieczorem, ze śmiechem, mówiąc dziecku przewrócenia stronach albumu o tym, jak kiedyś byłaś dzieckiem, też, nagle chcą zostawić kilka zdjęć na uwadze, umieścić je w oryginalnej ramie. Tworząc ramkę wykonaną z papieru i tektury mogą pomóc przejść się wieczorem, a poza tym jest to kolejny świetny sposób, aby nauczyć dzieci czegoś nowego, ciekawego. Czuć się swobodnie dostać się do pracy! Jego produkcja nie wymaga wiele czasu i kosztów.

Rama wykonana z tektury: niezbędne materiały

elementarny ramka z tektury z rękami jest za pomocą najbardziej popularnych materiałów, takich jak karton, wstążek, tkanin, resztki tapet, koraliki, muszle, przywiezione z wakacji, inne nadają się do dekoracji. Wciąż potrzebujemy nożyczki, linijka, ołówek, materiały piśmienne kleju. Ciekawym rozwiązaniem dla obróbki surowców zboża może być – może to być groch, gryka, kasza manna, lub każda inna. Aby dowiedzieć się, jak zrobić ramkę z tektury ze zbóż, to zostanie opisane poniżej, oczywiście, ta opcja zdobienia wiele mają do smaku.

proste ramki

Do produkcji najbardziej prostych ramkach Potrzebne będą:

– tektury białej;

– przedmioty dekoracyjne (w tym przypadku perełki stosowano);

– tkanek;

– piśmiennych.

Z tektury wyciąć dwa prostokątne obrabiany. Na zdjęciach, rozmiar 10×15 musi być 13,5h18,5 zobaczyć. Teraz jeden z nich, trzeba wyciąć okna, która powinna być nieco mniejsza niż na zdjęciu. W tym oknie jako pożądanego na tylnej stronie można przymocować folię, takie jak wycinka przezroczystego pliku, aby zapobiec zdjęcia z kurzu. Obraz musi być przypisany do narożników z cienkimi paskami papieru między detali obraz w oknie. Teraz można wkleić na szmatką przedmiotu, ozdobić koralikami. Nie zapomnij dołączyć do tylnej części ramy kołyski – wykute w trójkącie kartonu lub pętli do powieszenia na ścianie. Że się robi szybko i łatwo z prostego kartonowe ramki z rękami. Zgadzam się z tym uchwytem nawet dziecko.

Prosta rama ozdobiona kaszy

Aby stworzyć takie ramy nie jest trudne. Zasada jego produkcji jest taki sam jak w poprzednim opisie. Zmieniając tylko sposób dekoracji. Na przedniej obrabianego z wykorzystaniem PVA przyklejony kaszę. Jeśli jest to groszek, groszek przykleja każdy osobno. Można nawet korzystać z semoliny, proso, gryka. Po wyschnięciu kleju oraz, płatki muszą być pokryte lakierem, pozostawić do wyschnięcia, barwiony w dowolny odpowiedni kolor, a następnie pokrywa się warstwę lakieru. Okazuje bardzo nietypowe, wykonane w technice „mielenia” ramce tektury. Ręce wykonany, będzie to proszę oczy przez długi czas.

Rama w technikach scrapbooking

Opcja ta jest nieco bardziej skomplikowana w projektowaniu niż poprzedni, i wymaga trochę więcej czasu i wysiłku. ramka wykonana z kartonu, ozdobione tkaniny, wygląda stylowo i dość niezwykłe. Produkować takie gadżety będą musiały:

– grubość tektury (introligatorskie);

– tkanek;

– liści makulatury 30×30 cm;

– cięcie makulatury 10,5h15,5 cm;

– nożyczki, nóż piśmienne i szydło;

– bradsy (kołki lub przyciski z ozdobnym kapeluszu);

– mały syntepon segmentu;

– "Moment of Crystal".

Dla wytwarzania takiej struktury kartonu trzeba wyciąć kilka części: część przednią i tylną plandeka (wielkość i 24h18,7 18,5h13,5 cm), przy czym ramię (16 cm). Okno jest podzielone w ramce, na podstawie rozmiaru obrazu. ramką jest wycięty z tkaniny. Gdy cięcie nie zapomnieć dokonać mały (ok. 1,5 cm) od krawędzi zagłębienia na zakrętach. Syntepon wycięte z przodu, jedno z nich z oknem. Można zacząć kształtować samą ramę. Aby to zrobić, przednia strona należy smarować cienką warstwą kleju i naprawić Sintepon, nałożony na nim przygotowany materiał, który chcesz wkleić, gięcie materiału na odwrotnej stronie, począwszy od narożników. Powinieneś dostać jakiś pad. Teraz trzeba zrobić środkowe ramek, to znaczy, że jest bardzo okno. Delikatnie, nie zapominając o małej wcięcia wyciąć prostokątny wymagany rozmiar, materiał jest obracany w klejone. Aby dać ramkę jeszcze bardziej atrakcyjny, można zszyć brzegi na maszynie do szycia. Ozdobić ramkę notatniku można stosować łuki wstążki, bradsy, koralików i innych drobnych przedmiotów do dekoracji. Tylna strona jest przyklejony makulaturę, to z kolei przymocowane nogę na stabilności.

ramki wykonane z kartonu, w technice scrapbookingu, różne od wszystkich innych z jego delikatnym, bardzo atrakcyjny design i może służyć jako doskonały prezent.

Rama kawy wykonane z kartonu, klasy mistrzowskie

Potrzebne materiały:

– grubej tektury;

– ziarna kawy;

– lakier akrylowy;

– materiały biurowe;

– tkanina.

1. Przygotowanie podstawy do ramy. Aby to zrobić, należy wyciąć prostokąt z kartonu, z przodu iz tyłu. Z przodu, w zależności od rozmiaru zdjęcia, jest to okno.

2. Po prawej stronie przyklejona odpowiednim materiałem dla koloru.

3. Delikatnie utworzone okno obrazka.

5. Ziarna kawy przyklejony do tkaniny. W tym celu lepsze wykorzystanie „Moment of Crystal” lub ciekłych gwoździ.

6. Gdy wszystkie ziarna są zablokowane, mogą one być objęte przez dwie lub trzy warstwy lakieru z pośrednim suszeniem każdej warstwie.

7. dekoracje ram mogą służyć różne drobiazgi – takie jak związany w pięknych wstążki satynowe wstążki, figurki z kawą i łyżek.

8. pożądane zdjęcie jest dołączone do okna.

9. Część przednia i tylna są ze sobą sklejone.

10. Stojak na ramie zostanie wyłączona, karton, który jest przymocowany do tylnej części wyrobu.

Ramka z skorupce

Zrób podstawę wyciętą dla ramki może też skorupki jaj.
Okazuje się swego rodzaju efekt starzenia się pęknięć lub mozaiki. Przed przykleić powłokę na pokładzie, konieczne jest, aby właściwie przygotować. Po pierwsze, dokładnie spłukać. Po drugie, należy usunąć całą wewnętrzną folię. Po trzecie, suche dobrze. Dopiero po takim przygotowaniu pociski mogą być malowane farbami akrylowymi na dowolny kolor, niech farba wyschnie i łamać muszle na małe kawałki.

Przyszłość twarz ramy muszą być również malowane w odpowiednim kolorze. Nie jest konieczne stosowanie odcień farby. Na przykład, między znakomita mieszanka jasny różowy, jasny niebieski, magenta i biały. Grając na ich kontrastu daje oszałamiająco piękny efekt. Odłamki skorupy przyklejona na przedniej stronie w kolejności losowej, sumują się w rodzaj mozaiki. Więc oto prosty sposób, za pomocą dostępnego materiału jest wykonany z ramki kartonowe z rękami.

Udane pomysły i sukcesu!