330 Shares 7441 views

Jak zrobić ciasto Shortbread – Podstawowe zalecenia

Spośród wszystkich rodzajów ciasta, kruche – bardzo łatwe w przygotowaniu. Pamiętaj podstawowe zasady jego partii, czyli jak zrobić kruche ciasto, z którego będzie można wiele piekarnika ciasta i pikantnych produktów piekarniczych. Następnie, z praktyką, ku uciesze domu upiec jeden z wielu flans.

Kiedy ciasto jest stale postępować według poniższych wskazówek, aby nie być rozczarowany w wyniku zakończenia ich pracy.

Mąka zawsze powinien przesiać z solą. Ręce, składniki i narzędzia powinny być zawsze cool.

Olej lub tłuszcz należy szlifować swoje palce, a nie ręce.

Woda powinna być dodana na ściśle określony w objętości receptę.

Nie jest konieczne stosowanie nadmiernej siły podczas wyrabiania ciasta, poświęcając tej procedury, małą ilość czasu, w przeciwnym razie będzie to trudne.

Walcowania stykowe i powierzchni roboczej, aby zapobiec przyklejaniu się ciasta do posypane mąki.

Jak zrobić kruche ciasto classic

W celu wytwarzania mąki, należy zastosować więcej niż tłuszcz, dwukrotnie. Lepiej wziąć połowę masła i pół smalec. Olej daje bogaty kolor i smak, i tłuszcz – delikatny kruchy tekstury. Margaryna z powodzeniem zastąpić olej i olej – olej roślinny. Dla najlepszego smaku należy dodać szczyptę soli, nawet w słodkim cieście.

Krok po kroku jak zrobić kruche ciasto:

  1. Przesiać dwieście gramów mąki i szczyptą soli na dużym, szerokim pojemniku.
  2. Kruszyć tłuszcz i olej z pięciu milimetrów kostkę i wymieszać z mąką.
  3. Korzystanie koniuszki palców, starannie natrzeć mieszanki na dużej miski. Wynik powinien wyglądać jak bułka tarta.
  4. Dodeyte wody (7 V, L). Wszystko wymieszać, dodać trochę więcej wody, jeśli to konieczne.
  5. Ciasto powinno być mieszane ręcznie. Przy wytwarzaniu jednorodnej mieszaniny ciemno ponieważ zgrubienie i owinąć go folią z tworzywa sztucznego. Następnie włożyć do lodówki na pół godziny w temperaturze co najmniej.

To proste, i już wiesz jak zrobić kruche ciasto. Ale jest nie tylko klasyczną wersję mieszania, ale także inni, z różnymi dodatkami, takimi jak ser lub miodem.

Kruche ciasto z serem przekazuje te same czynności, jak zwykle przygotowanie ciasta naliczane polpachki ser, korzystnie z wysoką zawartością tłuszczu. To ciasto jest odmianą produktów piaskowych. Szczególnie smaczne ciasteczka, twaróg, który można przygotować się i kupić w każdym sklepie, który posiada dział z słodyczy.

Przyjrzeliśmy się, jak zrobić kruche ciasto. Ale istnieje wystarczająca ilość produktów ciasta prostych receptur, które również muszą wiedzieć i umieć gotować im wybór smacznych i przydatnych rzeczy. Na przykład, baza do pizzy. Przyjrzyjmy się, jak zrobić ciasto do pizzy z drożdżami.

Przesiać dwustu gramów mąki ze szczyptą soli w dużej ogrzewanego zbiornika. Szlifować pięć gramów drożdży ze stu pięćdziesięciu mililitrów ciepłej wody i odstawić w ciepłe miejsce do piętnastu minut.

Wyrobić ciasto i włóż na powierzchni roboczej. Ugniatać aż elastyczna. Pamiętaj, ciasta, tak, że opuścił pit. Posypać dwie łyżki oleju, należy odczekać, aż olej jest równomiernie wchłaniana, ciasto można wahał się zrobić.

Sformuyte z ciasta kulę, umieścić w natłuszczonej miski, przykryć folią spożywczą. Umieścić około godzinę w ciepłym miejscu, tak aby ciasto zwiększył swoją objętość o połowę. Następnie wyjąć i rolki. Bardzo ważne jest, aby dokonać właściwego brzeg pizzy. To dzięki odpowiedniej wysokości kołnierzy, produkt pozostanie soczyste i smaczne, bo soku podczas gotowania w kuchence farsz nie będzie „uciekam” i zachwyci wszystkich jego niepowtarzalny smak.

Nie bój się, aby ciasto się. Przy odrobinie doświadczenia, to całkiem proste.