246 Shares 5011 views

Rodzaje stylów w ubrania, wnętrza, design, sztuka

Rodzaje stylów są bardzo zróżnicowane. Niektóre były w trendzie kilka wieków temu, inne powstały niedawno i od razu zyskał popularność. Style odnoszące się do wnętrz, mody, designu i sztuki. Nawet Najbardziej popularne z nich byłoby warto zapłacić trochę uwagi.


Hi-Tech

Być może, jeśli mówimy o nowoczesnych rodzajów stylów, to warto zauważyć, że uwagę w pierwszej kolejności. Hi-Tech urodził się w 1970 roku. I ten styl chodzi o architekturze i designie.

Apartamenty, wykonane w hi-tech, wyglądają bardzo elegancki i solidny. Na jednym ze zdjęć z przykładów podanych powyżej jest widoczny. Styl charakteryzuje się wykorzystaniem stonowanych kolorach – czarny, biały, szary, kawa, drewno lub pastelami. Dozwolone dyskretne jasnymi akcentami – Na przykład czerwone poduszki na kanapie lub neonowe niebieskie światła.

Używanych materiałów – metalu, szkła, plastiku i czasami drzewa. Szczególne wymagania dla mebli. Musi on mieć prosty kształt geometryczny i być funkcjonalny. Przezroczyste szkła stołowego, skóra sofa z monochromatycznej siedzeń z tkaniny, wąskie wydłużone szafa – to tylko kilka przykładów.

Ściany, nawiasem mówiąc, powinny być lekkie. Piasek jest odpowiedni odcień lub kolor jasnoszary. By the way, wzory nie są dozwolone. Gładkie, gołe ściany – jeszcze jeden „skórka”, gdzie high-tech jest inny. Podłoga pokryta jest płytkami, które są zwykle umieszczone na górze dywan światła. I jeszcze jedna cecha – wysokie i duże okna z żaluzjami.

Co o biżuterię? Ten modny styl dekoracji wnętrz zawiera wszystkie rodzaje współczesnych figurek, chronionych prawem autorskim zdjęć na ścianach, oryginalne lampy (lawa, na przykład), high-tech kominek lub akwarium.

styl empire we wnętrzu

To – jest również bardzo modny styl. Tylko tutaj jest przeciwieństwem high-tech. stylu empire ma na celu zademonstrować siłę, doskonałość, status i nieograniczone prawa. Wyglądało na to, nawiasem mówiąc, w epoce panowania Napoleona.

Ten styl charakteryzuje się wielkością wnętrza i dużej powierzchni pomieszczenia. Ważne jest, aby używać centric kompozycję. Średnim od sufitu i podłogi jest zwykle podkreślają wzór. Głównym dekoracji – są obiektami starożytności i chwały wojskowej. I, oczywiście, duże lustra, zaprojektowane w celu odzwierciedlenia splendor środowiska. Pretensjonalność, rzeźbione powierzchni, obfitość złota, świeczniki z brązu – jeśli to możliwe, nie powinien bać się doprowadzić go do wnętrza.

ubrania

Co ciekawe, styl Cesarstwo znalazło odbicie w ubraniach. Panie w tym czasie nosiła sukienki z wysoką talią (do klatki piersiowej) i spódnice, które jasno wytyczonej cylindryczny kształt. W XXI wieku, oczywiście, wyglądać stroje w tym stylu innego.

Długość sukni mogą się różnić. Są to bardzo krótkie sukienki. Są też długie spódnice do podłogi. Niezmienne elementy stylu – zawyżone talii podkreśla cienkiego paska, związany bezpośrednio pod biustem, albo odpowiedniego schematu kolorów; jak również od jego kształtu osłony.

Co ciekawe, ta sukienka pracować z prawie każdej dziewczyny. Niskie panie wydają się szczuplejsze w tym stroju. Małe piersi optycznie staje się większy. Wolne cięcia dogodnie ukrywa wady i podkreśla godności rysunku.

Orientalny styl ubierania

On lubi głównie dziewcząt, kocham jasne kolorowe sukienki z dużą ilością wzorów i ozdób. Ponieważ jest to i charakteryzuje się orientalnym stylu.

W nim, jeśli mówimy o ubraniach, połączone elementy strojów Japonii, Tajlandii, Indii, Chin i krajów arabskich. Wszystkie razem tworzą ciekawą symbiozę.

Gdzie ewentualnie strój powinna być zamknięta i podłogi. Teraz jest bardzo modne są krótkie, do kolan sukienki światła płynące tkaniny z jakimś ornamentem etnicznej. Na szczęście, można dodać zdjęcie, ubrany w ręce tzw Slave – dekoracja, składająca się z bransoletki, która jest połączona z pierścieniem. Odpowiednie i jedwabny szal z wzorami.

Jeśli chcesz wprowadzić w drodze na wschodzie Azji, można nosić darmową sukienkę z szyfonu lub satyny z prostego cięcia i boczne rozcięcia. Zwykle zrobić wzory z Sakura, Lotos, Kamelia i wizerunki smoków.

Co najważniejsze – buty. Nie powinna być pięta. Wszystkie rodzaje stylów mają własne „smaku”, i że w tym przypadku to właśnie w tym. Odpowiednie otwarte sandały, wybrzuszona baletowe mieszkania, sandały drewnianych podeszwy lub baletowe mieszkań.

motywy skandynawskie

Należy jeszcze raz odnieść się do tej kwestii, jako rodzaju stylów we wnętrzu, i mówić o skandynawskich. Zaskakująco estetyczny, prosty i atrakcyjny na swój sposób wyjątkowy i praktyczny. Trochę jak high-tech, tylko jaśniejsze. Można to sprawdzić, patrząc na zdjęcie powyżej.

Home „highlight” – mnóstwo naturalnego światła. Jeśli pomieszczenie jest duże i wysokie okna – to nie jest styl skandynawski.

Jeśli meble – drewno. Stoi? Kamienia lub ceramiki. Dekoracyjne draperie? Tylko len i bawełna. Nic sztucznego.

I zachować poczucie przestronności pomaga otwarty układ. Ponieważ w stylu skandynawskim jest często wykonana z apartamentów typu studio.

Ale najważniejszą cechą jest to, że takie wnętrze jest zaprojektowane, aby odzwierciedlić osobiste spojrzenie mężczyzny piękna i komfortu. Dlatego też nie powinno być nieśmiały jeśli chodzi o wystrój i ozdoby. Widok osobisty dodać tylko sytuację oryginalności.

Minimalistyczna konstrukcja

Żadne inne style nie mają filozofię, która jest nieodłącznym minimalizm. Po pierwsze, nie każdy zdecyduje się wyposażyć swoje mieszkanie w ten sposób. Po drugie, wymaga specjalnego smaku i wzroku. Po trzecie, Minimalizm – to nie tylko styl. Sposobem na życie. Ludzie pokonać ich mieszkań „na minimum” i sukienkę w tym samym stylu. Bo oni nie przyjmują zbyt dużo.

Minimalizm jest często mylony ze stylem high-tech. Wyróżnia się monolitycznej formie, powściągliwy kolory, stabilnej powierzchni, prosty, ale naturalnych materiałów (tu i kontrast), maksimum przestrzeni i funkcjonalne meble (zazwyczaj użyć wbudowanej). I bardziej ukryte źródła światła oraz brak wystroju. Ze wszystkimi tego mieszkania nie wydaje się niewygodne. Ale oto, co możemy powiedzieć na pewno – to oznacza wolność. Poniżej znajduje się zdjęcie, patrząc na które można zobaczyć.

W ludzkiej postaci

Niektóre rodzaje stylów we wnętrzu są również odzwierciedlenie w ubraniach. Minimalizm, jak już wspomniano, nie jest wyjątkiem. Co motywuje ludzi trzymać się tego stylu? Prosta zasada. Jest uniknięcie ilości do jakości. „Zest” styl – przemyślany sylwetka i cięcia. A jednak niewątpliwie wysokiej jakości odzież i buty.

Minimalizm charakteryzuje monochromatycznych kolorach i stonowane barwy. Akcesoria maksymalnie dyskretne i funkcjonalne – okulary bez dodatków, wygodnej torbie szkielet, pas, jeśli jest to potrzebne.

Dziewczęta, które posiadają tradycyjne minimalizm, nosić sukienki, portfele, spódnice ołówkowe, klasyczne garnitury, golfy, dżinsy, proste cięcie, płaszcze, płaszcze lub kurtki sylwetkę. Jeśli chodzi o wybór butów Zasada jest prosta – to musi być wysokiej jakości i jednolite.

sztuka

Ponownie minimalizm. Odnosi się to nie tylko do kategorii „podstawowe style”, ale też jest wszechstronny. Minimalizm pojawiły się w latach 60. ubiegłego wieku w Nowym Jorku jako ruch w sztuce, rzeźbie i muzyce. Jego główną cechą jest obiektywne podejście i prostota formy.

Obrazy w tym stylu jest wyjątkowy. Artyści-minimalistów odmówił technik charakterystycznych dla innych obszarach. A więc może skupić się na wyrazistość kolorów i geometrii. Obrazy są proste i nie przeładowany znaczenia. Cała istota – publiczności na pierwszy rzut oka.

Nawet muzyka jest łatwo zauważyć, że iloczyn kompozytor napisał minimalistyczne, jeśli wiesz o cechach stylu. Podstawą tych kompozycji są podejmowane pewne dźwięki, motywy, akordy lub równych odstępach. Nazywane są wzory. I na podstawie ich różnej kompozycji. Na przykład, zmiana tonu.

Art Deco

Mówiąc o rodzajach stylów w projektowaniu, nie wspominając o uwagę i kierunek francuskiego art deco. Okazało się trochę mniej niż 100 lat temu i występuje nie tylko we wnętrzach, ale także w modzie i sztuce.

To – zdumiewająca symbioza wszystkim pozornie absurdalny. Wnętrze widać okrągły, kwadratowy, a jeśli „Curly” forma. Rafinowany luksusowe lustra kryształu niespodziewanie skutecznie połączone z neon lub oświetlenie punktowe. Niezwykle wysokie sufity i zaskakująco przestronny podłoga harmonizuje z marmuru i otwartym planie. Wnętrze jest utrzymane w tonacji czerni z okna gotyckie łuki tworzą, może równie dobrze być urządzone jasnozielony kolor. Jednakże, jest to art-déco na sztuki zdobniczej. Więc nie ma nic dziwnego.

animalizm

Trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha zwierząt. Animalizm jest obecnie dość popularny styl ubierania. Rodzaje stylów mają swoje własne cechy, a jego „skórka” – to temat zwierząt, jak można łatwo odgadnąć.

To może być lampart odzieży dekoracji lub zebra kolorowanka. Koszulka z efektem skóry węża, odpowiedniej torbie. Ostatnio bardzo popularne wśród młodych rzeczy ze zwierzętami. Zasłynął i ptaków (zwłaszcza sowy). Istnieje wiele akcesoriów w formie – zawieszki, kolczyki, torebki.

W malarstwie i sztuce fotograficznej tego gatunku jest bardzo popularne. A we wnętrzu – tutaj zasada jest taka sama jak w odzieży. Animalizm dzieje się naturalnie – z wizerunkiem zwierząt jak one. A czasem humorystyczny, pozytywne. Ten przykład jest tylko powyżej.

Pozostałe miejsca przeznaczenia

W ogóle, w ich własnym wyjątkowy i niepowtarzalny jest każdy styl. W niektórych typach style odzieży we wnętrzu – inne. Czasem zachodzą na siebie. A czasami przejawiają się tylko w jednym miejscu.

Najstarsza styl we wnętrzu, na przykład, jest antyk. Jak wyraźnie prześledzić uniwersalnych zasad harmonii architektonicznej. Takie style jak baroku i rokoka, w swojej epoce i bardziej widoczne w bujnym i wymyślnych strojach, z kategorii „bardzo amatora”. Ponieważ, po pierwsze, z którego emanuje stare dni, a po drugie, są one tak wiele wątków, krzywe, skala i luksusowy królewskiego majestatu.

Pop-artu jak przede wszystkim do osób, które rozpoznają wzorce i standardy. Charakteryzuje się ona swego rodzaju „lalek” i szalonej koktajl kolorów. Jeśli chodzi o ubrania, nawiasem mówiąc, jest taka sama. Ubierz się w serze? Całkowicie normalne dla danego przepływu. Swetry, wszystko rzekomo „sklecony” z popularnych postaci z kreskówek? Również nie powinien być zaskoczony. Legginsy z amerykańską flagą? A dlaczego nie. Blisko do pop-artu i kicz stylu. To może być opisana jako prowokacyjny, błyskotliwy, nadzwyczajny i szczególny, jak to możliwe. A odbicie ludzkiej duszy.

W ogóle, jak można już zrozumieć, istnieje mnóstwo stylów. Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla obrazu lub mieszkania? To proste. Musimy tylko słuchać swoich pragnień i upodobań.