665 Shares 7984 views

L. I. Breżniew: pogrzeb, data, zdjęcie

W 1982 roku na swojej daczy „Rejonowego 6” umarł L. I. Breżniewa. Pogrzeb miał pompatyczny postać w historii ZSRR, aby pożegnać się z głową Socjalistycznej Republiki udziałem przedstawicieli 35 krajów świata.

Krótka biografia Breżniewa

Leonid Breżniew urodziła się na Ukrainie w Kamenka w dniu 19 grudnia 1906. W ciągu 18 lat jako szef najwyższych pozycjach w ZSRR. Przyszły sekretarz generalny był najstarszy syn w rodzinie robotników, po spłodzeniu Jacoba i wiary. W 1915 roku wstąpił do szkoły, którą ukończył w 1921 roku. W 1923 roku został przyjęty do Komsomołu. 1927 ukończył Kolegium geodezji, geodeta, po ukończeniu studiów pracował najpierw w domu, potem został przeniesiony do Uralu.

W 1935 roku ukończył wydział wieczorem DMI (hutnicze Institute) z dyplomem inżyniera. Służył w instruktora politycznego Armii Czerwonej do 1936 roku, w tych samych absolwentów kursów motoryzacji, po tym jak został awansowany na porucznika. W 1950 roku, pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Mołdawii, w 1954 roku został przeniesiony do Kazachstanu. W 1964 roku brał udział w grupie przesunięcie N. S. Hruscheva ze swojego stanowiska, a nawet zaproponowali środków fizycznych do wyeliminowania.

W tym samym 1964 roku 14 października, Breżniew został wybrany pierwszym sekretarzem Komitetu Centralnego KPZR. Według Biryukova, cel przeznaczone jako środek tymczasowy, aby wybrać stałego sekretarza generalnego. Leonid Iljicz ale rozpoczęła szeroki program powrotu do zasad leninowskich, aw ciągu kilku miesięcy, nikt nie myślał o przemieszczenia głowy państwa.

stresująca praca

Stalin wyróżnić jego towarzyszem licznych strażników fenomenalnej wydajności, ale zawsze kontrolowana działalność Breżniewa. Okres gdy Leonid Breżniew był szefem zakładu metalurgicznego, był wypełniony nocne rozmowy, regularne stresu i przepracowania. Według jego żony, Victoria Pietrowna, tak aby nie wypaść z „klatki”, jej mąż pracował całymi dniami. Stałe napięcie, którego nie wolno nawet na relaks na dzień, ogromna liczba wypalanych papierosów osłabione zdrowie Breżniewa. Michael Zhiharev, który pracował z nim w Kazachstanie, mówi, że Leonid Iljicz zemdlał z wyczerpania, jego wzięto do szpitala, ale po kilku godzinach był z powrotem w miejscu pracy.

Na równi z uporczywego zmęczenia, zdrowie Breżniewa podważona strach. Nieprzewidywalny charakter intrygi współpracowników Stalina i stałej uwagi ludzi na swojej działalności w pewnym momencie przerwał to człowiek energiczny. Jednak Stalin uprzywilejowanych aktywnego towarzysza, powiedział: najbardziej oddany człowiek – to Breżniew. Pogrzeb Stalina, jego idol i mentor, Leonid Iljicz cierpiał jako nagłe uderzenie z tyłu. Na pogrzebie płakał, nie ukrywa swoich emocji.

Dla osobistych wspomnień z pamiętnika, pierwszy skok nastąpił w 1959 roku, po ostrym rozmowa z Kiriczenko A. I. całą sytuację komplikuje fakt, że sam Breżniew nie lubi szpitali i lekarzy. Był uważany za trudny pacjent, który jest trudny do utrzymania w łóżku. W 1968 roku sekretarz generalny niesie nadciśnieniem prawo kryzys na Kremlu, nie chcąc być hospitalizowany i stara się pracować. W rezultacie, problemy zaczęły urządzenie mowy. W 1974 roku, historycy, oglądać zachód słońca niezależny polityk Breżniewa.

noc śmierci

Rankiem 10 listopada Victoria Pietrowna, żona Breżniewa, wyniósł 8, pielęgniarka wykonane jej zastrzyk insuliny. Leonid Iljicz leżał na boku, a ona nie go obudzić. Vladimir Sobachenkov, ochroniarz Sekretarz Generalny, udał się do niego 20 minut później otworzył zasłony sypialnia, włączył mało światła. Po bliższym przyjrzeniu się młody człowiek sobie sprawę, że sekretarz generalny nie oddycha, i od razu nazywany oddział intensywnej opieki medycznej. Lekarz Chazov EI Poszedłem do 12 minut przed karetką samochodem. Lekarz osobiście poinformował o śmierci męża Viktorii Brezhnevoy i poprosił strażnika poinformować tragiczne wydarzenia z najwyższych władz.

Pribytkov V. (pracownik Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii) powiedział:

„Uderzyło mnie to, że w nocy nie była śmierć postu medycznej w kraju.”

Miedwiediew V. (goryl) wspomina

„Wiedzieliśmy, że przechodząc przez kilka dni. Każdy chciał zdarzenie nie miało miejsca w jego zmiany. "

Pogrzeb Data Brezhneva Leonida Ilicha został powołany specjalny dekret, w dniu 15 listopada.

11 listopada 1982

W tym dniu, w kraju nie wiedział o śmierci sekretarza generalnego. Oficjalne zawiadomienie opublikowane dopiero w dniu 12 listopada , ale wciąż czuł, że coś się stało. W 12 pm, natychmiast anulowane wszystkie zajęcia w szkołach, dworce pokrywają i Plac Czerwony. W telewizji, programów zmian, filmów i rozrywki zamiast planowanego koncertu umieścić historyczny dramat i balet.

Pilnie ustanowić Komisję do „pogrzeb Kremla”. Breżniew został przetransportowany do kostnicy miejskiej, gdzie jego ubranie i nałożyć makijaż. Odpowiedzialny za działalność Andropow mianowany przyszłego następcę sekretarza generalnego.

Tragedia Ludowej

12 listopada o godzinie 10 w telewizji ogłoszono wiadomość o śmierci Leonida Ilicha. W obozie żałoby, anulowane wszystkie działania. Breżniew era się skończyła. Mieszkańcy Rosji, pomimo wywrotowych opowieści o powiększenie piersi dla zamówień i spowolnionego dykcji, uwielbiałem sekretarza generalnego. To wtedy zaczął się rozwijać dziennikarstwo, drukarnie, po surowej cenzury Stalina. Mimo, że gospodarstwo domowe i nie znał cenę produktu, Leonid Breżniew poprosił o statystyce co tydzień i wiedział dokładnie, ile kilo pomidorów. Najbardziej gorliwy jego chęć udowodnienia światu, że nawet w socjalizmie ludzie mogą żyć w dobrobycie.

Ale pamiętając o strasznym ścisku na pogrzebie Stalina, w którym zginęło wiele osób, rząd zamknął wszystkie drogi do Moskwy. Aby uczcić pamięć mogą tylko wybrane obywateli i przedstawicieli państw obcych. Breżniew, którego pogrzeb zdumiony wyobraźnia z jego skali, znaczenia i zakresu ceremonii Mourning w jego ostatniej drodze poszedł pod smutnych myśli o przyszłych zmianach w kraju.

Postępowanie pogrzebowy (krok 1)

Od 12 listopada do 15 włącznie w żałobie kraju. Zabronione jest przeprowadzanie jakichkolwiek działań, zamknięto szkoły, przedszkola, większość przedsiębiorstw i fabryk. W telewizji i radiu anulowane wszystkie programy nadawane baletu klasycznego.

kronika pogrzeb Breżniewa zaczyna się od pożegnania w Domu Związków. W Sali Kolumnowej może przyjść każdy wyrazić Pożegnanie sekretarza generalnego rozległego kraju. Uczcić pamięć delegacji Indii, kierowany przez premiera Indira Gandhi oraz przewodniczący komitetu wykonawczego OWP Jaser Arafat, organizacji.

15 listopada od 5:00 do 11:00 – Watch żałoby honorowych członków Politbiura, wybitnych osobistości kultury i sztuki, przedstawicieli i ministrów sektorów gospodarczych. Upamiętnienia przybył Metropolitan Pimen i Filareta. Trumna została ozdobiona wstążkami wartości żałoby 40 centymetrów i tysiące wieńce.

Od 11.00 do 11.20 w pobliżu zmarłego były tylko krewni, żona Victoria Pietrowna, Galina córka, syn George, brat Jakuba i siostra Vera.

W 1130 pod dźwiękach marsza żałobnego trumnę umieszczonego na wózku pistoletu i powoli wyjmuje się z hali na Placu Czerwonym. Pierwszy w konwoju pożegnalnej byli członkowie rodziny, współpracowników sekretarz generalny, członkowie Politbiura, państwowych i partyjnych liderów. Przed zmarłego przewożone wieńce i wstążki, a także liczne nagrody.

O godzinie 12.45 trumna została opuszczona do grobu. Hymn narodowy, po pozdrowieniu artylerii, nucąc fabryk, maszyn, włączone syreny na kolei i estakada – symbol tego, że Breżniew umarł. Pogrzeb przejść do drugiego etapu.

Postępowanie pogrzebowy (etap 2)

O godzinie 13.00 przywódcy partii i liderów wzrosnąć do mauzoleum. Rozpoczyna się parada w Moskwie Garrison.

Żałoba wiec otworzył Andropow, a następnie przez przemówień pożegnalnych byli inni sojusznicy sekretarz generalny. Po przedstawicieli państw obcych przyszedł, aby oddać hołd przy grobie wielkiego człowieka.

Cały kraj oglądał na żywo jak wysłał do swej ostatniej podróży Leonid Breżniew. Transmisja pogrzebu na pierwszym kanale telewizji Ostankino i radiem.

Mit i prawdziwe rarytasy

Pierwsza płyta w ceremonii była sytuacja z zamówieniami. Zgodnie z tradycją, każdy z zamówień i medali należy umieścić na oddzielnej poduszce. Ale nagrody były wiele, więc postanowiliśmy zrobić kilka zleceń niż pogrzeb zmniejszona Breżniewa. Leonid Breżniew, mimo śmieszności, nie tylko kochał coraz rozkazy, ale również z tą samą przyjemnością obdarzył nimi z innymi.

Drugim mitem jest o poległych trumna zaprzeczyć wszystkiemu osobiście obecny na ceremonii. Według nich, to cios w telewizji, że brzmi jak odgłos spadającego przedmiotu, to wolej pistolet, który towarzyszył grzebania i pogrzeb Breżniewa. „Wypada trumna” – jest nieprawdopodobna legenda.