692 Shares 9576 views

Occluders dzieci do leczenia zeza: opis, terapia charakterystyka

Każdy rodzic marzy o konieczności jego dziecko było zdrowe. Ale, niestety, bardzo często zdarzają się przypadki, gdy zaczynają się problemy w dzieciństwie lub w ogóle od chwili urodzenia. Jednym z bardzo powszechne wśród dzieci po roku stanowi naruszenie funkcji, na przykład, zez.


Aby wyeliminować to zaleca się stosowanie occluders dzieci. Ale wszystko po kolei.

rodzaje zeza

Istnieje kilka klasyfikacji zeza. W zależności od odchyłki równoległości osi oczu:

 • zbieżny;
 • rozbieżny;
 • pionowy.

W zależności od charakteru występowania:

 • wrodzone;
 • nabyte.

W zależności od formy:

 • przyjazny – w tym przypadku oko skoszonej przemian, a odchylenie od osi centralnej pozostaje równa;
 • paralityka – przejawia się w wyniku wad mięśni oka i nerwu chorób nerwowych, główny ciężar spada na zdrowe oko jako pacjent przestrzega słabo lub nie porusza.

Przyczyny zeza u dzieci

Zez u dziecka może rozwinąć się z kilku powodów:

 • choroby mózgu, które są zakaźne lub urazowe w przyrodzie;
 • i inne procesy zapalne w mięśniach oczu;
 • Przedwczesna kompensację odchyleń;
 • trauma narodzin ;
 • silny fizyczny, wizualny, stres nerwowy.

Co należy zwrócić uwagę

Wizyta w tym lekarza, jak okulisty dziecięcego musi być w obecności następujących objawów:

 • trzymiesięczne dziecko nie może śledzić obiektów jednocześnie oba oczy;
 • częściowe zniesienie wieku, które utrudniają normalnego widzenia;
 • dziecko obejmuje jedno oko, aby zobaczyć odległych lub bliskich obiektów;
 • oczy w różnych kierunkach, czy obserwowane im drgać.

Specjalista pomoże w momencie zdiagnozowania choroby i przepisać niezbędne rodzaju leczenia. Być może trzeba będzie kupić occluders łóżeczka dla dzieci (do oczu), lub wybrać inną drogę, aby pozbyć się tego problemu.

grupa ryzyka

Jest też tak zwane grupy ryzyka. Dzieci, które są częścią tego są bardziej podatne na pojawienie się zaburzenia widzenia, w tym zeza. Jest to jedno z tych dzieci, które mają członkowie rodziny mają żadnej patologii oczu. Dlatego diagnoza muszą przeprowadzić jak najszybciej, aby pozbyć się tego problemu już w momencie jego powstania. Dotyczy to zwłaszcza dzieci po roku.

Ponadto, zez podlega wcześniaków. Jest to spowodowane różnicami w rozwoju układu mięśniowego urządzenia ocznego. Chociaż wcześniactwo Zez może być tymczasowe i w obecności odpowiedniej opieki nie wymaga specjalnych środków.

Sposobów, aby pozbyć się problemu

Istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc w normalizacji wzrok dziecka i zapisać go od zeza. Dzieci okulista może przepisać okulary korekcyjne. Dzieje się tak w większości przypadków, gdy dziecko osiąga w wieku jednego roku.

Do leczenia zeza , lekarze zalecają noszenie obturatory – occluders. Są one niezbędne dla rewitalizacji Glazik koszenia. Poprzednio używane do tych celów zwykle oku lub wkładek kartonowych w punktach, ale w nowoczesnych occluders świata dzieci znacznie wygodniejsze w użyciu.

Typy occluders

Obecnie istnieje wiele rodzajów naklejek oczu. Occluders dzieci są bardzo wygodne w noszeniu, nie powodują poważne dolegliwości i nie powodują reakcji alergicznych. Oczywiście dotyczy to tylko produktów wysokiej jakości, więc wybór należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

Kontur zatyczką stosowany jest cienki pasek kleju, który pomaga naprawić produkt Glazik dziecka i jednocześnie nie uszkodzić delikatną skórę dziecka wieku. W tym samym czasie produkcji niektórych firm (przez klejenie na oczy) można usunąć tylko za pomocą osoby trzeciej. Ma to zapewnić, że dziecko nie jest w stanie go usunąć siebie i nie przeszkadzają w prawidłowym procesie gojenia.

Occluders dla dzieci są dostępne w szerokiej gamie: wielu ciekawych wzorach i kombinacjach kolorystycznych miłe dla oka, a maluch może samodzielnie wybrać odpowiedni dla siebie ulubioną opcją. Ponadto, są one klasyfikowane w zależności od płci i wieku kategoriach pacjentów. Jako przykład, należy rozważyć occluders Ortopad.

Naklejki na oczach może być jednorazowe i wielokrotnego użytku. Po raz pierwszy wydany jako plaster miękką wkładkę, która jest w stanie maksymalnie dostosować się do anatomii twarzy, a jednocześnie doskonale zamyka oko. Należy zauważyć, że opcja ta jest dość kosztowne.

Odnawialne occluders zwykle wykonane z silikonu, a oni nie są dołączone do oka, a punkty obiektywu. Wersja ta i bardziej ekonomiczne dla rodziców i wygodny dla dziecka. To Jedynym minusem jest to, że dziecko może zacząć peep. Drugi typ wielokrotnego occluders są wykonane z materiałów nietkanych. Jest to niezbędne do wprowadzenia przez szczelinę w ramie, w wyniku pożądanego przeglądu Glazik całkowicie zamknięta, a szpieg coś staje się dość problematyczne.

Warunki korzystania z zatyczką

Na początek warto zauważyć, że noszenie uszczelniające do oka może polecić tylko okulisty dla dzieci. Podczas konsultacji, powie ci o zasadach jego użytkowania.

Praktyka pokazuje, że rodzice często mają trudności, aby nakłonić dziecko zacząć nosić zatyczką. Wciąż jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe, aby wyjaśnić, co to wszystko dla jego własnego dobra. W takich sytuacjach zaleca się, aby rozpocząć noszenie klejenia w zabawny sposób i stopniowo. Na przykład, na początku, można to zrobić podczas czytania książek lub oglądanie kreskówek, stale zwiększa się razem z taśmą Glazik. Nie zajmie dużo czasu, a dziecko przyzwyczaja się do atrybutu. Ważne w tej delikatnej materii – nie poddawaj się i iść z ufnością w kierunku bramki.

Dziecko cierpi z powodu zeza, konieczne jest, aby nosić okklyuzor cały dzień bez nawet chwilę przerwy. W rezultacie mózg zaczyna obowiązywać do mięśni ocznych sygnałów odpowiednich, przeznaczonych, a nie ukośne wizji. Mając to leczenie powinno być prowadzone aż do całkowitego odzysku w procesie wszedł zwyczaj.

Ważne jest, aby pamiętać!

Powodzenie leczenia zależy przede wszystkim od poprawności jego zachowania i dyscypliny pacjenta. Dziecko w tym przypadku nie powinien zobaczyć dwoje oczu w tym samym czasie! W przypadku usuwania uszczelnienia w górę (na przykład w nocy do spania), musi być pewny, aby zamknąć zdrowego oka.

Następujące dane można podać jako przykład:

 • jeśli dziecko wyglądało dwoje oczu przez 1-2 minut – cały dzień na sobie okluder poszedł na opak;
 • jeśli dziecko jest postrzegane przez dwoje oczu około 7-10 minut – Lost tygodniach leczenia;
 • Jeśli to nastąpi w ciągu 1-2 godzin – można sądzić o utraconej miesiąca;
 • w przypadkach, gdy z jakiegokolwiek powodu, bandaż na zdrowym oku nie jest noszony przez cały dzień – „błoto” na miesiąc terapii!

Powyższe statystyki skierowany jest do rodziców, aby zrozumieć znaczenie dyscypliny w tej sprawie i nie dopuszczać żadnych ustępstw.

I niech sobie z zatyczką przyniesie niedogodności, ale w przyszłości dziecko będzie dziękuję za cierpliwość i wytrwałość. Po zeza – to nie tylko defekt kosmetyczny. Jeżeli którykolwiek w przyszłości może mieć problemy z zatrudnienia w dziedzinach, które wymagają koordynacji ruchów i specjalnej opieki.