839 Shares 1474 views

Dynia figolistna: uprawa i pielęgnacja

Dyni – klasyczny warzyw w ogrodzie każdego ogrodnika. W ogrodach przydomowych ogrodników pielęgnować tverdokorymi wielkoowocowych i owoców.


Ogrodnicy do eksperymentowania i zaczynają rosnąć rośliny, które nie kiełkujące w regionie. Więc przyjdź do nas i figolistnaya dyni – mniej popularne w Rosji, ale taki użyteczny produkt.

Certyfikat botaniczna rośliny

Inna nazwa dla tego rodzaju owoców – „fitsefaliya”. Dynia figolistna jest bogaty w naturalne witaminy i minerały, stąd jego pozytywnych właściwości. Jest to powszechne w kuchni, stosowany w medycynie ludowej.

Chernosemennaya lub figolistnaya, dynia należy do rodziny dyniowatych. Jest to roślina wieloletnia. Liście są podobne w wyglądzie do rys: duży i ogonkami, niższe slabovyemchatye, górny – w kształcie serca. Stąd nazwa rośliny. Liście są nie tylko nietypowy kształt, ale kolor – zielony arkusz tło pokryte małych plamek świetlnych, dzięki czemu roślina dekoracyjny i atrakcyjny.

Pędy – pięciokątnymi mogą wynosić nawet do 25 cm długości. Kwiaty nie różnią się od jakiejkolwiek rośliny z rodziny dyniowatych, pomalowane na żółto-pomarańczowy kolor.

Owoce dynia figolistna ze swoim ekstrawaganckim designem wygląda jak arbuz, podłużne, często zakrzywiony. I soczysty miąższ jest biały, umiarkowaną słodycz. Wewnątrz owocu są bezpiecznie przechowywane czarne nasiona.

Figolistnaya dynia jest stabilny do pewnej liczby patogennych grzybów glebowych. Ogrodnicy nauczyli się nadawać do tego rodzaju wielu innych roślin, które są wrażliwe na gnicie korzeni. Krzyżowania się z innymi gatunkami niepodlegających dyni.

Przydatne właściwości kultury

Chernosemennaya dyni (figolistnaya) jest aktywnie wykorzystywana nie tylko w kuchni, ale również w medycynie ludowej do celów terapeutycznych. Dojrzałych owoców w potraw smacznych i zdrowych. Ciało jest podatne na zachowania, z jej dżemem kucharza, duszone, marynowane, smażone, marynowane, jako dodatek do sałatek świeże.

Zastosowanie tradycyjnej medycynie

W medycynie ludowej, dynia figolistnaya stosować do zapobiegania chorobom żołądkowo-jelitowego, układu krwionośnego, trzustki. Jest to przydatne w leczeniu chorób związanych z chorobami nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego. „Fitsefaliya” promuje produkcję insuliny, wydalanie cholesterolu.

Liście dyni są bogate w mikroelementy i różnej zawartości wapnia, fosforu, sodu, żelaza. Zawiera kompleks witamin z grupy B w dużych ilościach w owocach i nasionach. Czarne nasiona słonecznika są wykorzystywane do zapalenia stawów, reumatyzmu. Figolistnaya dynia ma pozytywny wpływ na skórę z oparzeniami skóry, łuszczyca, inne choroby skóry przez zastosowanie miazgi w składzie masek i okładów.

Kultura jest aktywnie wykorzystywana w leczeniu artretyzmu i otyłości, ma dobry wpływ anthelminthic.

Dynia figolistna jako suplement diety

Jako suplement diety dyni chernosemennuyu podawanej w cierpieniu diety z żołądka, wrzody, zapalenie okrężnicy. Stosować w postaci podatków, buliony, do wytwarzania których stosowanie systemu korzeniowego, łodyg, liści, miąższ i pestki.

Cechy nasion dyni uprawa figolistnoy

sprzęt rolniczy uprawa „fitsifolii” (figolistnoy dynia) nie różni się zbytnio od uprawy innych członków tej rodziny. Cech opieką trzeba zwrócić uwagę na odwadniania i nawadniania systemu, stopień oświetlenia. Przez dyni gleby skromny – że jest ich znakiem rozpoznawczym.

Rosnące z nasion dyni

Przed sadzenia nasion w ziemi umieszcza się je w wodzie w temperaturze pokojowej przez 72 godzin. Dyni, w przeciwieństwie do swoich innych związków pokrewnych ma mróz i zamrażania do -3 ° C Kiełkowanie występuje, utrzymując temperaturę w zakresie 10-12 ° C. W tym listek figowy temperatury arbuzów nasiona są najlepiej przyjmować w ziemi.

Lądowanie zrobić małe otwory (studni). Są nawożenia, co 3-5 kg próchnicy i 1,5 szklanek popiołu na miejscu. Dodano do każdej studzienki, następnie miesza się z gleby i siewu początek: 2-3 nasiona umieszcza się w otworze, na głębokość 5 cm w każdym z dołków z mulczu humus, torf lub trociny .. Pomoże to zapobiec powstawaniu skorupy na górze i kilka stopni podniesie warunki termiczne wewnątrz studni, co przyczyni się do jeszcze lepszego kiełkowania.

Dobry wzrost i rozwój młodych dyni obserwowano w temperaturze 20-25 stopni Celsjusza. Od siewu i kiełkowania przed pierwszym przejściu około 14 dni.

Znajdź miejsce dla uprawy

Odpowiednie bezwietrznej element o dużej powierzchni. Bardzo odpowiednia gleba, która w ubiegłym roku rosły ziemniaki, kapustę lub cebulę. W obszarach, w których uprawiane inne warzywa rosnące dynia figolistna pożądane.

Pielęgnowanie sadzonek „fitsefalii”

Na początku owoców tykwy może nie tylko zasiać ziarno, ale również rośnie sadzonki. W celu przygotowania tej mieszaniny z kompozycją substancji odżywczych Składnik: torf podłoża + torfu próchnicy. Gleby o wysokiej kwasowości należy wapnione.

W małych pojemnikach, garnki lub pojemniki zasiały na 14-21 dni przed planowanym lądowaniem w otwartym terenie. Ziemia doniczkowe uprzednio dobrze nawilżone. Po kiełków nasion kiełkowanie pozostawia ustanowione i pokryte mieszaniną substancji odżywczych.

Po pojawieniu się pierwszych pędów wskaźników dobowa temperatura obniża się do 17, a noc – do +13 stopni Celsjusza. Przeprowadzenie zwiększoną wentylację.

Gleba, w której sadzonka, nawilżają systematycznie, tworząc rzadką umiarkowanego podlewania. Przed posadzeniem sadzonek w ziemi, jej zasilany nawozu, mocznik lub słaby roztwór dziewanny.

Otwarta łóżko dyni sadzonek posadzonych po ostatnim mrozem. Procedura ta może być przeprowadzona, a dwa tygodnie wcześniej, ale górna pokrywa trafia film. Młode pędy dyni zostały umieszczone w ziemi na głębokości około 13 cm, a następnie podlać.

W obszarach o słabej gruntu słodkowodnych i rośliny mogą być umieszczone głębiej do 15 cm, gleby, dodając mieszankę nawozów mineralnych i dodatków organicznych. Rośliny sadzi się w odległości 1 metra od siebie.

Zbioru dynia figolistna

Owoce są zbierane późną jesienią, gdy liście drzew już opal. Załadunek i dojrzewanie można przyspieszyć, jeśli prischipnut każdy z punktów wzrostu i posypać ją pyłem. Owoce przechowywane w chłodnym miejscu. oszczędności krótkoterminowe – do 4 miesięcy.

Rosnące uprawy jak dynia figolistna, zdjęcie, które zostało przedstawione w artykule, wykonaj powyższe zasady pielęgnacji roślin. Następnie na koniec sezonu będzie można się pochwalić selektywnego zbioru owoców i zaopatrzyć się w przydatnym produktem dla całej zimy.