229 Shares 8205 views

Inhalacje na kaszel

Wdychanie może odbywać się za pomocą prostych starych sposobów: oddychanie nad czajnikiem, rondel lub wykorzystywać nowoczesne inhalatory i nebulizatory. Ale w każdym przypadku, występując inhalacje na kaszel, należy przestrzegać zasad ich odbioru:
1. Sposób może być stosowany na jedną godzinę przed posiłkiem.
2. Po zakończeniu inhalacji nie jest zalecane przez godzinę rozmawiać, śpiewać, aby żywność.
3. Podczas inhalacji z zimnym oddechem po prostu masz nos, a poprzez kaszel i ból gardła oddychać przez usta i wydech przez nos powinien być
4. Nie mieszaj oleju i parową wdychania.
5. Czas sesja od 5 do 15 minut.
6. Podczas leczenia zalecany 10 zabiegów.
7. skłonność do reakcji alergicznych niezbędnych do przeprowadzenia wstępnego testu wrażliwości olejków eterycznych i infuzji w łokciu, aby zobaczyć reakcję po 20 minutach i jeden dzień.


Istnieje kilka rodzajów inhalacji, takie jak pary, wdychanie, termo- oleju i aerophytotherapy, haloterapii, aeroionotherapy, które są warianty drogi oddechowe, zyskują na popularności.

Bardzo przydatna podczas kaszlu wdychania za pomocą rozpylacza, który działa lokalnie aerozol drobnych cząstek leków zdolnych do penetracji w głąb oskrzeli i płuc. Inhalator ten jest wygodny i łatwy w użyciu, ma maskę lub końcówkę, która pozwala na bardziej komfortowe i przyjemne w celu uzyskania pomocy.

Gdy ból w gardle z inhalacji parowej. Aby to zrobić, można zrobić oregano, rumianek, szałwia, tymianek, biorąc 1 łyżka. l trawy 1 szklanki wody. A można użyć Szybko parujące olejków eterycznych, takich jak eukaliptus, olej sosnowy, mentol lub jod, 10 kropli na kubku podłogi wodą, ogrzewa się do 55-65 ° i wykonywanie inhalacji. Oddychać nad wrzącą wodą nie jest konieczne, należy zawsze chłodny bulion.
W podwyższonej temperaturze, obrzęk lub ropnej dusznicy inhalacji przeciwwskazane.

inhalacje parowe do kaszlu zrobić z podbiału, tymianek, rozmaryn, devyasilom. Ale o wiele bardziej efektywnie wykorzystane w celu zmniejszenia kaszel i odkrztuszanie Thermo-inhalacji wody borzhomi mineralną, z mieszaniną kwiatów rumianku, szałwii, eukaliptusa, nagietek i dziurawca lub nagietka gotowy aptece lub nalewki chlorophyllipt.

Jeśli ból gardła, chrypka i utrata głosu, aby być skuteczna inhalacja oleju przez 5 minut, przez 7 dni. W tym celu, brzoskwinia, eukaliptus, rokitnika, olej kamforowy, propolis z oliwy z oliwek. Wszystkie są dobrze łagodzenia suchości, zmiękcza błony śluzowej i chronić go przed różnymi bodźcami.

Termicznego wdychanie kaszlu i nieżyt nosa mają dobrą miodu, który rozpuszcza się w ciepłej wodzie w stosunku 1: 5. To rozwiązanie może być ładowany za pomocą rozpylacza i rozpyla do nosa i gardła, w ciągu 10 minut. Na początku należy wykonać wdech przez nos i wydech przez usta do wykonania, a następnie odwrotnie. Temperatura roztworu nie powinna przekraczać 38-40 stopni. Przeciwwskazania do inhalacji są gruźlica, zapalenie opłucnej, ostre zapalenie płuc i ciężkimi chorobami serca.

Inhalacje na kaszel niealergiczne typu może być przeprowadzane w postaci aerophytotherapy. Aby to zrobić w pomieszczeniu można umieścić butelkę olejków eterycznych z eukaliptusa, kolendra, bazylia na działaniu antybakteryjnym, może oddychać przez pary wody, która kapać trochę olejku, można użyć aromasvechoy i wdychać zapach przez godzinę. Przeciwwskazania do takich sesjach są ciężkie serce i choroby płuc, ciążę i specyfiką. Dzieci, takie procedury są wykonywane bardzo ostrożnie.

Podczas ciąży wdychanie kaszel jest przeprowadzana z różnych ziół. Tak więc, kiedy suchy kaszel są szałwii, kwiatu lipy, rumianek, a na kaszel arkusza plwociny stosowanych żurawiny, rozmaryn, banana, wody mineralnej lub roztworu sody.

kompresja wydatki wdychanie i ultradźwiękowe. Te ostatnie są bardzo wygodne dla dzieci, ale musimy pamiętać, że podczas korzystania z wielu leków są one niszczone przez USG.