129 Shares 3879 views

Dowódca Order Czerwonej Gwiazdy – to brzmi dobrze już dziś!

Ustanowienie tego Order Czerwonej Gwiazdy miała miejsce w 1930 roku, zgodnie z dekretem Prezydium CKW ZSRR. Powołanie czysto wojskowymi honorami, powinno być przyznawane tylko do tych, którzy wyróżnili się w wykonywaniu ważnych misjach. Tworzą prawo pentagramu, godło sił zbrojnych pierwszego państwa proletariackiego, a kolor odpowiadający flagi Związku Radzieckiego, sam poprosił orientację docelową znaku.


V. K. Blyuher – pierwszy dowódca Order Czerwonej Gwiazdy. Civil War bohater, który później stał się marszałek. Otrzymał nagrodę nie dla dotychczasowych osiągnięć, ale dla bardzo konkretnych działań mających na celu ochronę CER poddawane atak chaykanshistov. Zamówienie, a także wyczyny ostatnich latach, nie były chronione przed represjami z końca lat 30-tych. Blucher został zastrzelony.

Srebro i materiały stalowe emaliowane, z którego zlecenie jest wykonane. W centrum znajduje się kompozycję składającą się z kształtem Armii Czerwonej z bagnetem w pogotowiu w ramach okrągłego kształtu z hasłem „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!”, Napisy emblematy „sierp i młot” ZSRR. Red Star Numer jest stosowana od tyłu, dolna nakrętka pierścienia, za pomocą którego jest przymocowane. Przyznano im nie tylko do pojedynczych znaków, ale także jednostek wojskowych, statków i załóg.

Losy przedwojenny z Order Czerwonej Gwiazdy zasadniczo zgodny z jego przeznaczeniem. Konflikt w jeziorze Khasan, Khalkhin Gol przesuwa radziecki samolot Tupolew Iljuszyn i długi rekord podróży lotniczych, rozwój broni Degtyareva, Tokariew – wszelkie znamiona kraju i że w mniejszym lub większym stopniu wiąże się z jej obrony, zauważył. W latach 1930-1941 „Koła” przyznano 21.500 ludzi.

W 1942 roku doszło do praktyki, która stała się niepisana reguła, według której bohaterstwo związane z fatalnym ryzyka przedstawia Order Czerwonej Gwiazdy. Wielokrotnie żołnierze i oficerowie nosili go na piersi obok paska dla osób poważnie rannych. Jeśli chodzi o masowe bohaterstwo Mint, która wyprodukowała nagród rządowych, pracuje na pełnych obrotach, to zostały one wydane ponad 2,8 miliona egzemplarzy.

Wielu posiadaczy Order Czerwonej Gwiazdy dowiedział się o jego udzielenie, po latach, a nawet dziesięcioleciach po zwycięstwie, złożenie mogą zostać utracone, takie przypadki były rzadkie. A w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w krajowych gazetach publikowanych artykułów z chwytliwymi nagłówkami „Nagroda znalazł bohater!” „Red Star” był porządek mszy podczas walki z nazizmem.

W czasie pokoju był spokojny, nie wszystkie przypadki, wystarczy wykonać wyczyn. We wczesnych latach sześćdziesiątych lekarza, dostał w katastrofie lotniczej, wspomagana rannych pasażerów, choć czuł ból z ran odniesionych w upadku samolotu. Saperzy wyczyszczone pole straszny – dziedzictwo wojny. Potem był Afganistan. Problemy rozwiązane przez naszych żołnierzy w tym kraju, nie były łatwe te, które spadły do swoich dziadków.

Po odejściu z hasłem Radziecki Red Star Order stracił swoje znaczenie, proletariusze nie są już razem. Jego miejsce zajął inne nagrody, ale chwała bohaterom, którzy przelali krew za ojczyznę, nie zostaną zapomniane kiedykolwiek.