420 Shares 8393 views

Z tego co dolegliwości pomaga nalewkę z rokitnika?

Świeże rokitnika jagody zawierać kwas askorbinowy, olej tłuszczowy, karoten, witaminy B i karotenoidy: tokoferol, ryboflawinę, kwas foliowy, likopen, filochinon, taniny, cukry oraz kwas stearynowy, oleinowy, linolowy i kwas palmitynowy. Owocami tej niezwykłej rośliny jest uważany za jeden z najlepszych naturalnych vitaminonositeley. Kora z rokitnika jest bogaty w serotoniny – substancji, które doświadczają wielu klinik świecie jako środek do zwalczania nowotworów. Nalewka z rokitnika jest powszechnie stosowane do zakańczania i zmniejszenie bólu w różnych stanach zapalnych, i dla szybkiego ożywienia skóry. W medycynie ludowej stosowany nie tylko owoce tej rośliny leczniczym, ale jej syrop, a także jak woda i alkohol nalewki.


Jak przydatne nalewka Sandthorn

Nalewka z rokitnika jest powszechnie akceptowane w medycynie. Jest on stosowany do szybkiego i skutecznego leczenia ran różnego rodzaju, przyspieszenia granulacji i epitelizacją uszkodzonej tkanki, zmniejszenie bólu w rozwoju procesów zapalnych, a także do leczenia zaburzeń ginekologicznych, wrzodów żołądka, i w celu zwiększenia ogólnej odporności. Nalewka z rokitnika w alkoholu stosowanego do usuwania zaskórników i wyprysków, jego substancji czynnych łagodzi alergiczne skórne manifestacje i doskonałą walki z zapaleniem skóry wrażliwej.

Wskazania do stosowania likieru rokitnika:

– wysypki skórne;

– niedokrwistość;

– procesy patologiczne wirusowy (grypa, ARD);

– chorób ginekologicznych o charakterze zapalnym;

– długotrwałe leczenie ran i otarć;

– Zwiększenie obronne organizmu.

Własna produkcja likieru rokitnika

Uzdrowienie nalewkę z rokitnika jest łatwe do przygotowania w domu. Aby to zrobić, dojrzałe soczyste owoce roślin przewijania przez maszynkę do mięsa i uzyskany sok wlać wódkę tak, że całkowicie pokryte surowców. Mieszanina powinna utrzymywać się przez kilka miesięcy, a następnie do prasy, filtr i przesączono przez gęstą tkaninę netto. Dla smaku można lekko osłodzić leku z syropu cukrowego – teraz nalewkę z rokitnika wódki jest gotowy do użycia.

Przeciwwskazania do stosowania rokitnika:

– idiosynkrazji;

– w ciąży i karmiących piersią;

– obecność alergii karotenu;

– ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego;

– kamica żółciowa.

Należy zauważyć, że nalewka z rokitnika jest dość silnym narzędziem, więc po jego zastosowanie może wystąpić reakcja alergiczna, zwłaszcza u osób, które nie tolerują karoten. Ponadto, rokitnik ma silne choleretic efekt, który może prowadzić do poważnych powikłań kamicy żółciowej oraz ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego. Dlatego przed rozpoczęciem takiego leczenia, należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi niezbędne badania ogólnego stanu zdrowia i będzie uwzględniać wszystkie funkcje organizmu, a następnie dokonać odpowiednich mianowania lub dostarczyć niezbędne zalecenia.