274 Shares 6240 views

Jak zrobić sok z arbuza na zimę: receptur i technik gotowania

Lato przygotowuje mnóstwo prezentów dla nas. Jest wiele owoców, warzyw, ziół. Każdy z nich niesie ze sobą ogromną ilość witamin i minerałów potrzebnych do utrzymania zdrowego stylu życia. Na przykład, arbuz – to nie tylko słodki uczta dla całej rodziny, ale również bardzo uzdrowienie leczeniu.

przydatne berry

Z arbuzów można oczyścić organizm z żużli z wewnętrznej brudu, który gromadzi się na przestrzeni lat. Zwłaszcza jeśli zwrócić uwagę na stan kryzysu ekologicznego, z miłości do złych nawyków, nietrwałości życia. Ale nie wszyscy konsumenci są świadomi tego, jak użyteczny arbuz, i nie zawsze prawidłowo używać go w żywności. Z reguły zaleca się, aby zabrać go na pusty żołądek. Wtedy z pomocą dobrej formie i mogą być przechowywane na zawsze, a zdrowie i leczyć wiele chorób. Okazuje się, że arbuz – produkt bardzo potrzebne we współczesnym życiu. Szkoda, że można go nabyć tylko przez krótki okres czasu w roku. Okazało się jednak, że istnieją sposoby zachowania. Na przykład, możliwe jest, aby zebrać sok z arbuza na zimę, tak że w zimnych porach roku, aby cieszyć się nim. Aby zrobić to, to zajmuje trochę czasu i wysiłku, w rzeczywistości ten przepis jest bardzo prosty.

Smaczny i zdrowy napój

Więc, co jest potrzebne i jak zrobić sok z arbuza?

Niezbędne składniki do gotowania:

 • arbuzy – 7 kg;
 • Cukier – 200 g;
 • Kwas cytrynowy – 6-8 g

Tych produktów na wyjściu powinien dostać trzy-litrowy sok Bank.

Pierwotnie przygotowany arbuzy. Aby to zrobić, należy je podzielić na kawałki o średniej wielkości, starannie oddzielić miąższ posiekać je i skutecznie otrzymał wiele wysiłku.

Następnie podpalono, czekać aż do wrzenia i dodać pozostałe składniki – cukier i kwas cytrynowy. Konieczność uzyskania cieczy zmieszać i poczekać aż do całkowitego rozpuszczenia kryształów. Gotować na małym ogniu przez 5-10 minut. Tu i gotowy sok z arbuza. Może być spożywane natychmiast lub zachować na zimę.

Jeżeli druga opcja jest wybrany, należy również sterylizowane i wlać do słoików im arbuza, a następnie zwinąć mocno. Wywrócone do góry nogami i trzymał tak aż do ostygnięcia. Pamiętaj, aby przechowywać w chłodnym miejscu, albo sok z arbuza mogą zostać uszkodzone, a banki – eksploduje. Aby tego uniknąć, należy przechowywać produkt w piwnicy lub w lodówce. I używać w razie potrzeby. Pamiętaj, że picie Pożądane jest, kursy, aby uzyskać oszałamiający efekt!

korzyści napój

Korzyści z arbuza jest to, że przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego, niezależnie od kategorii wiekowej. Również przydatna dla osób z chorobami nerek i układu sercowo-naczyniowego. Według najnowszego badania, naukowcy odkryli, że korzystanie z nektaru jest możliwe, aby zmniejszyć poziom cholesterolu, co z kolei pomaga w zapobieganiu miażdżycy. W ogóle, jeśli weźmiemy pod uwagę całe ciało, sok z arbuza ma pozytywny wpływ na jego stan. Więc pić zarówno latem jak i zimą, i poprawia zdrowie!

inną opcją

Jak zrobić sok z arbuza w domu w inny sposób? Aby to zrobić, trzeba wybrać dobry dojrzałości owoców, to jest dobrze wypłukane i pokroić na kawałki. Jasne ze skorupy, a od uzyskanej miazgi starannie wycisnąć sok. Jest to możliwe, za pomocą specjalnych urządzeń lub stosowanie standardowego sitka do wycierania.

Niezbędne składniki:

 • 8-10 kg pulpy arbuz;
 • 350 g cukru;
 • 9-10 g kwasu cytrynowego.

Tych produktów powinien dostać banku pięć litrów soku z arbuza.

sok z arbuza: krok przepis

W wielu miąższu arbuza trzeba dodać cukier i kwas cytrynowy, zagotować i gotować przez około 3-5 minut. Następnie wysterylizowane słoiki. Gdy są suche, to wylewa sok arbuza. Następnym etapem jest puszki wirowania. Ich ustawione do góry nogami w ciepłym miejscu aż do ostygnięcia, a następnie ostrożnie wyjąć zimne miejsce. I zacząć używać tej gojenia pić zamiast mody, kupiony w sklepie. Lato jest także zalecane, aby nie ugasić pragnienie z lemoniady z renomowanych firm, a mianowicie arbuza.

U pacjentów z miażdżycą tętnic, a także osoby z chorobami stawów sok arbuza jest przepisywany jako pomoc w diecie i uznają to za jeden z najlepszych w terapii.

Dla osób z chorobami nerek, zaleca się pić około 2,5 litra na dobę. Z pomocą substancji zawartych w arbuza, wiele soli rozpuścić kamienie, a dzięki właściwości moczopędne są bardzo szybko opuścić ciało. Niektórzy eksperci przepisują je pacjentom pić w nocy.

W leczeniu chorób wątroby, również użyć soku arbuza, co pomaga usunąć przewlekłe wewnętrznego zanieczyszczenia i ponownie odebrany.

W mieszalniku

Można zrobić sok z arbuza w blenderze. Przepis na praktycznie takie samo jak poprzednie, ale małe zmiany są nadal.

Niezbędne składniki:

 • pulpy arbuz – 17 kg;
 • Cukier – 600 g;
 • sok z cytryny – 50-100 g

Arbuz należy dokładnie przepłukać. Następnie należy pokroić na kawałki, oddzielić miąższ. Następnie zmielić je w blenderze. Otrzymaną mieszaninę umieścić na płytce i doprowadź do wrzenia. Gotować przez 5-6 minuty. W tym momencie, wysterylizowane słoiki. Oraz usuwania soku z ognia, trzeba wlać zawartość rondla na nich. Zakasać zwykły sposób i pozostawić do ostygnięcia stopniowo, odwracając do góry nogami. Następnie umieścić w chłodnym miejscu. Wspaniały napój jest gotowy do użycia!

w sokovarke

Można również gotować i sokovarke smaczny i zdrowy sok z arbuza na zimę. Przepis na proste, absolutnie każdy może obsłużyć, z tego urządzenia.

Wstępnie napełnić dno garnka z wodą i około 3 litrów, ale nie mniej. Na szczycie pre miąższ arbuza posiekane duże kawałki będzie. Kości musi być wcześniej wycofane. W zależności od preferencji, można dodać trochę cukru. Nie należy jednak zapominać, że sok z arbuza, gotowane w ten sposób, a więc ma dość słodki smak. Jest to konieczne, aby umieścić sokowirówki od maksymalnej temperatury ogrzewania i czekać na samo przez rurkę pojawia sok zdrowe. Napój przygotowuje się w ten sposób mogą być przechowywane w lodówce, ponieważ jest pasteryzowany, albo zakasać standardu banki i wygodny sposób dla Ciebie.

opcja trzy

Jest to kolejny doskonały sposób gotowania nazwie „sok z arbuza na zimę.” Przepis jest nieco inna od reszty, są tylko zdrowe i pożywne.

Niezbędne składniki:

 • pulpy arbuz – 6 kg;
 • Cukier – 300 g;
 • żurawiny – 1 kielicha
 • Sproszkowany cynamon – 1,2 g

Początkowo trzeba dokładnie umyć arbuzy. Każdy dzieli się na kilka części. Skórka i miąższ z niedojrzałym części przechodzą przez sokowirówkę. Jest to niezbędne w celu uzyskania w cytrulina wyjściową ilości niezbędnej do wzbogacenia różne tkanki mięśniowej odżywczych.

Żurawiny mają również przejść przez sokowirówkę i połączyć z masą arbuza. Otrzymaną mieszaninę należy dodać cukier i postawić na ogniu. Po zagotowaniu, oznaczyć ten czas, dodać cynamon mielony i gotować przez kolejne pięć minut.

Banki są sterylizowane z góry, a kiedy dobrze się wytrzeć, muszą zacząć wlać uzyskany sok z arbuza. Następnie należy pokryć traktowane powieki – i jesteś gotowy do ząbkowanie. Po zakończeniu etapów instalacji do góry nogami, aż do ostygnięcia w pełni. Cóż, trzeba być dodatkowo uporządkowane w chłodnym miejscu! Ten przepis jest bardziej przydatna, ponieważ dodaje więcej i lecznicze właściwości żurawiny. I to jest oprócz dużej ilości witamin, a także stabilizuje ciśnienie.

Pić od skorupy

Można również użyć i skórki arbuza, ale tylko wtedy, gdy głównym składnikiem jest uprawiana na własnej stronie, bez azotanów. Przygotowanie napoju jest bardzo prosta. Aby to zrobić, obrać skórkę i przepuścić przez sokowirówkę. Pij światła zielony kolor z pikantnym smaku na pewno docenią. Do tego można dodać sok z selera, ogórka lub zmieszany z drobno posiekaną miąższu arbuza w stosunku 1: 1. Każda z wybranych wykonaniach będzie doskonałym chłodzenia i napój leczniczy.

Można przygotować sok z arbuza na zimę i do celów kosmetycznych. Dzięki niemu, wykonane różne maski, orzeźwiający kąpiel sprzyjające gojeniu się ran i pozbycie się alergii.

Przy regularnym stosowaniu tego wspaniałego napoju możliwe jest zapomnieć o bezsenność, poprawiają nastrój znacząco. I jest szczególnie przydatny dla męskiego ciała.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak gotować w zimie soku z arbuza, korzyści i szkody są znane od czasów starożytnych. W tym jagód wiele przydatnych funkcji. Ale musimy zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Powiedzmy, dla diabetyków, gruczolaka prostaty, jak również o kamienie nerkowe fosforan nie powinny jeść lub sok ani arbuzów. W przeciwnym razie możesz mieć problemy zdrowotne.