231 Shares 2626 views

Jak wybrać poliwęglanu do szklarni? Stosowanie poliwęglanu

Wraz z nadejściem wiosny, wielu rolników i właścicieli prywatnych działek zaczynają myśleć o budowie szklarni. Wcześniej używali szyby schronienie, ale dziś została zastąpiona przez bardziej nowoczesnego i komfortowego materiału – poliwęglanu. Jest przejrzysty, bardziej trwałe i ekonomiczne. Również podoba letników i szeroką gamę tych produktów. Dla nich ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać szklarnie poliwęglanowe, aby budynek, który przetrwa dłużej niż jeden rok.

Co to jest poliwęglan?

Poliwęglan jest złożony z wielu cienkich płytek. Nie może być dwóch lub trzech. Płyty umieszczone równolegle do siebie i utrzymywanych razem przez cienkie żebra, które mają żebra usztywniające. To sprawia, że bardzo niezawodny poliwęglan powlekany. Ten produkt ma inną wagę. Nośność materiału będzie wyższy jeśli arkusz jest ciężki. Jeśli poliwęglan jest zbyt jasny, to będzie odporny na obciążenia śniegiem i wiatrem. Ze względu na fakt, że materiał jest plastyczny i lekki, można go stosować w tworzeniu wszelkich budynków. Zaletą poliwęglanów jest ich niepalność. Podczas pożaru, topi, ale nie emituje szkodliwych substancji. Pomimo faktu, że materiał ten ma wysoką sztywność, dobrze jest zgięty. Dzięki tej właściwości jest stosowany w konstrukcjach łukowych, a także w budowie przezroczystych kopuł. Są wśród modeli z poliwęglanu, które wzbogaciły ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, dzięki czemu korzystanie z poliwęglanu bardziej rozległe.

Jakie są wymiary arkuszy poliwęglanu lepiej jest użyć do pokrycia szklarni?

Zasadniczo poliwęglanu o standardowych wymiarach. Mogą być 12h2,1 m lub sama 6,0h2,1 m. Aby pokryć szklarnię, można użyć dowolnej z nich, ale łatwiej znaleźć produkt o wymiarach 6,0h2,1 m. W każdym razie, poliwęglan można łatwo wyciąć i usuwa niepotrzebne długość. Główną rolę odgrywają tu będzie grubości blachy. Może ona wynosić od 4 mm do 32 mm. Zanim wybierzesz poliwęglanu dla szklarni, należy rozważyć relację między pieniędzmi. To nie jest konieczny zakup zbyt grubych arkuszy. Wystarczy wziąć produkty i 4 mm. mogą zostać wybrane i arkusze 6 mm, jeżeli jest to pożądane, jednak w tym przypadku konstrukcja jest znacznie bardziej kosztowne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze poliwęglan do szklarni?

Pomimo faktu, że pojawienie się wszystkich płyt poliwęglanowych są takie same, mają znaczące różnice. Ich zakres jest dość szeroki i zróżnicowany. Przy wyborze szklarnie poliwęglanowe należy zwrócić uwagę na jego wytrzymałość i przejrzystości. Zależy od tego faktu, całe życie jest w produkcie. Ważne jest sprawdzenie jakości warstwy ochronnej powierzchni. Jeśli jest nieregularny lub nieistniejąca materiał nie trwa dłużej niż trzy lata. Po pewnym czasie, poliwęglan mętnieje i stają się kruche. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać szklarnie poliwęglanowe. Jeśli chcesz, aby produkt służył 10 lat lub więcej, wówczas należy wybrać wysokiej jakości produkcji. towary chińskie w tym przypadku nie jest tak atrakcyjny. Lepiej jest kupić produkty o dużej firmy, który daje gwarancję na swoje produkty. Przy wyborze poliwęglanu należy zwrócić uwagę na jego opakowaniu. Płyty muszą być pakowane po obu stronach w specjalnej folii transportowej. Z boku z poliwęglanu, który ma zabezpieczenie ultrafioletowe musi być umieszczony kolorowego filmu z napisami.

Co należy wziąć pod uwagę w celu naprawienia szklarnię?

Przed przystąpieniem do budowy szklarni, należy wszystko dokładnie myśleć i planować. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę różne czynniki, które mogą mieć wpływ na projekt. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość szklarni. Należy tu uwzględnić wielkość płyt poliwęglanowych. Bardzo ważne w tym przypadku będzie szerokość. Przed jak zrobić szklarni poliwęglan, trzeba myśleć o tym, co powinno być łatwe w użyciu. Najlepszym rozwiązaniem – aby dwie podłużne grzbiety i małe przejście między nimi. Z tych wymiarów zależy od szerokości szklarni. Oczywiście, można zrobić i świetny design z dużą ilością łóżek, zezwalającego gruntów i możliwości finansowych. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i zbudować szklarnię nie jest dużo, jeśli nie koniecznie wszystko zrobić jej część poliwęglanu. Wariant, gdy jeden z nich będzie drewniane lub wykonane z dowolnego innego materiału, co było pod ręką.

Budowanie cieplarnianych – kładąc podwaliny

Przed rozpoczęciem instalacji szklarnie poliwęglanowe, konieczne jest, aby położyć fundament pod nią. Aby zaprojektować stał przez długi i niezawodny, to lepiej jest użyć typowej struktury pasa. Nie jest konieczne, aby głęboko krawat. Oczywiście, to zajmie dużo czasu i pracy, ale później cieplarnianych będzie stać przez wiele lat bez konieczności konserwacji. Jeśli problem nie jest konieczne, aby wytrzymałą konstrukcję, a można to zrobić bez fundamentu. Czasem ludzie robią szklarni przez kilka lat, a następnie go zburzyć lub zamontowany na innym miejscu.

Kolejny krok – wybór formy szklarniach

Gdy fundacja została przygotowana, możliwe jest, aby zastanowić się nad przyszłym kształtem szklarniach. Wielu właścicieli prywatnych do budowy swoich stronach projekt w formie łuku lub domu. Pierwszy przykład wykonania jest znacznie korzystniej stosując poliwęglan. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest o wiele łatwiejsze do pokrywania dachów kilka dużych arkuszy w formie łuku. Z taka metoda może być bardziej atrakcyjne i piękne szklarnie z poliwęglanu. Zdjęcia, cena i łatwość użycia gotowych produktów jest potwierdzona. Te szklarnie będzie bardziej napięty, nie trzeba robić dużo szwów, jak to jest z dwuspadowym dachem. Oprócz wzorów łukowych, można dokonać szklarnię i prosty dach posiadającą nachylenie na jednej stronie. Ten przykład wykonania jest również całkiem do przyjęcia.

Jaki materiał do wykorzystania jako ramy?

Zanim wybierzesz poliwęglanu dla szklarni, powinniśmy myśleć, a następnie co Materiały te można stosować jako rusztowanie. Wcześniej w jego rolę odgrywają drzewa. Jest teraz bardzo popularne, ale wiele osób woli wybrać bardziej niezawodnego i trwałego metalu. Jeśli zdecydujesz drewno, praca będzie o wiele łatwiej z nim. Ponadto, ten materiał jest przyjazny dla środowiska. Jednak trzeba dbać o drzewa. Więc to nie gnije, kilka razy w roku, aby pomalować całą ramkę, jak w szklarni stoi wysokiej wilgotności, co jest złe dla drzewa. Zastosowanie metalu, w związku z tym będzie bardziej korzystna. Jest to wystarczające do obsługi powłokę antykorozyjną, i nie wymaga częstego malowania. Mogą być stosowane profile metalowe lub rury. Pierwszy materiał jest tańszy i drugi bardziej wytrzymałe. Jeśli konstrukcja jest wygięta, to ma sens używania jako metalowej ramie łuku. To będzie wygodniejsze i szybsze.

Porady na temat budowania wysokiej jakości szklarnie

Do szklarni było wysokiej jakości i łatwy w użyciu, należy przestrzegać kilku prostych wskazówek. Tak więc, należy wybrać tylko najlepsze szklarnie poliwęglanowe. Decydując się zapisać i wybrać chińskich produktów niskiej jakości, możemy znacząco stracić pieniądze później. Jeśli płyty poliwęglanowe nie będą chronione przed promieniowaniem ultrafioletowym, szybko tracą swoją jakość. Przy projektowaniu cieplarnianych powinny być dobrze przemyślane jego wentylację, w przeciwnym razie nie byłoby korzyścią na nim, do tego samego powodu różnych szkodników, które mogą się pojawić. Nie jest konieczne, aby wywiercić łuku ramki do zabezpieczenia poliwęglanu. Lepiej do tego celu specjalny wspornik, który zapobiega korozji.

Poliwęglan cieplarnianych proces?

Dokonywanie szklarnię niezawodne przez wiele lat, należy rozważyć i przetwarza je. Należy brać pod uwagę taki punkt, w obecności różnych mikroorganizmów w glebie. Mogą one być bardzo szkodliwe, osiedlając się w tym samym czasie nie tylko na pokrywie gleby, ale także na ścianach szklarni. Dlatego powinny one być okresowo dezynfekować. W tym szklarni wystarczająco przemywa się wodą z mydłem, wewnątrz i na zewnątrz. Powinno to odbywać się wraz z nadejściem wiosny. Ponadto, można również używać wybielacza. Konieczne jest, aby rozpylać wszystko wewnątrz szklarni. Aby pozbyć się wszystkich szkodników, używane również siarkowy sprawdzania, który zabija wszystkie zarazki dym.