148 Shares 9843 views

Herbata z bergamoty

Herbata z bergamoty – o smaku i lekko pikantny tonik. Ma wiele przydatnych właściwościach: poprawia funkcjonowanie mózgu i metabolizm, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Ponadto korzystne działanie na skórę, oczyszcza je i zmniejsza powiększonych porów, promuje zanik plamy starcze.


Co jest Bergamot?

Ten rue rodziny cytrusów. Z wyglądu przypomina cytrynę. Cenione ponieważ zawiera olejki eteryczne, które mają właściwości lecznicze. Są uzyskiwany ze skórki, kwiatów, liści, a nawet młodych pędów. olejki zapachowe, kwiatowy, z nutą pomarańczy i cytryny, trochę słodkie i pachnące.

Bergamotka owoce rosną na drzewach, które mogą osiągnąć wysokość 10 metrów. Przynoszą one owoc od jesieni do zimy. Przez siebie, to owoc jest niejadalne, więc nie spożywać żywności – może nawet zaszkodzić organizmowi. Herbata jest przygotowany przez aromatyzacji czarnych, zielonych lub białych z olejkami eterycznymi.

Historia nazwy „bergamotki”

Po raz pierwszy uprawiany we Włoszech. Istnieje wiele wersji na temat pochodzenia nazwy tego owocu. Na jednym z nich, to pochodzi od miasta Bergamo, w którym znajdowały się plantacja bergamotki. Według drugiej – od tureckiego słowa «beyarmudu», co oznacza „gruszkę księcia”, ponieważ owoc wygląda podobnie.

Oprócz Włoch, bergamotka rośnie w Indiach, Chinach, w krajach Kaukazu i Morza Czarnego.

Początkowo był on używany w przemyśle perfumeryjnym i skutecznie w dalszym ciągu wykorzystywane do produkcji perfum tej pory. Pierwsze informacje na temat korzystania z bergamotki z 17 wieku. Początkowo służył jako środek antyseptyczny funkcji, ponieważ pomaga z zakażeniami i zapaleniem skóry. Kiedy rany owocowe pocięto na kawałki i 2 stosuje się do uszkodzonego miejsca.

Głównym składnikiem do wytwarzania wielu balsamów również bergamotowy. Herbata z olejków eterycznych z owoców zaczęli używać znacznie później. Ze względu na swoje właściwości lecznicze i smak, od razu przyszedł do smaku wielu miłośników herbaty.

korzyść

Herbata z bergamotki poprawia apetyt, pomaga zwalczyć zmęczenie i stres, pozbyć się strachu i niepokoju do radzenia sobie ze stresem. Ma działanie uspokajające, normalizuje sen. Zmniejsza ciepło, odzyskiwanie organizmu po chorobie. Stosowany w leczeniu przeziębień i chorób wirusowych ma działanie przeciwgrzybicze i wzmacnia system odpornościowy, poprawia funkcje seksualne. Przydatne matek karmiących. olejek bergamotowy zawierał około 300 substancji, które mają pozytywny wpływ na organizm ludzki. Regularne spożywanie herbaty normalizuje ciśnienie krwi.

Nie kupować w sklepie napoje o smaku; Herbata jest przydatna tylko wtedy, gdy zawiera naturalne olejki eteryczne z bergamotki.

Eksperyment przeprowadzono w których ponad 200 osób do ustanowienia ekspertów herbacianych używać. Stwierdzono, że regularne spożywanie herbaty po poziomu cukru we krwi zmniejszył się o 22%, a liczba komórek tłuszczowych została zmniejszona o 30%.

o przechowywaniu

Od herbaty absorbuje bergamotki inne zapachy pożądane jest, aby przechowywać w szczelnym pojemniku ze szkła, porcelany lub metalu. Okres przechowywania herbaty – 1 rok.

Jak pić?

Filiżanka herbaty – pół łyżeczki liści herbaty. Zaparzać przez 4 minuty. Przed pić mieszanki, dodać cytrynę lub mleko.

Korzystanie w kosmetologii

Herbata z bergamoty jest stosowany w kosmetykach, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego, normalizuje łojowych i gruczoły potowe. Jest bardzo skuteczny przeciwko wielu bodźców, trądziku i krost. Pomaga zmniejszyć powiększonych porów, jasną skórę i wybielić przebarwienia.