261 Shares 6141 views

Calorie Coho, użyteczne właściwości, gotowanie

Na półkach sklepów wraz z łososiem, łososiem i różowym łososiem jest inny gatunek czerwonej ryby. Jej nazwa to koho łosoś. Jaka jest ryba, gdzie jest używana, jaka jest użyteczność organizmu i jak jest wykorzystywana do gotowania, opisaliśmy szczegółowo w artykule przedstawionym do Państwa uwagi.


Gdzie mieszkają żołnierze

Coho jest rybą rodziny łososia. Żyje w wodach rzecznych, na Oceanie Spokojnym, wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej, w Kamczatce, Sakhalinie i Hokkaido. Długość ryb wynosi 1 metr i waży 15 kilogramów. Nawiasem mówiąc, taki wielki łosoś koho można znaleźć tylko w wodach północnoamerykańskich Oceanu Spokojnego, od Kalifornii po Alaskę.

Ryby nazwane dla rodziny łososia mają jasny, srebrzysty kolor skali, który różni się od innych przedstawicieli grupy. W Ameryce i Japonii koho łosoś nazywa się "srebrnym łososiem", aw Rosji – "biała ryba". Właściwie mięso jest czerwone.

Coho duże, duże głowy i szerokie czoło. To główna różnica od innych przedstawicieli rodziny łososia. Według smaku, jest podobny do różowego łososia, łososia i ketu.

Zawartość odżywcza i kaloria

To nie tylko pyszna ryba, ale także źródło ważnych witamin, makro i mikroelementów. Wśród jego witamin: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), PP i A. Ponadto mięso zawiera niezbędne minerały dla organizmu: wapń, magnez, potas, sód, fosfor, chlor, siarka, żelazo, cynk .

W opisywanych rybach z rodziny łososia wiele białka wynosi 21,6 g na 100 gramów, zawartość tłuszczu wynosi 6 g, a węglowodany są całkowicie nieobecne. Zawartość kalorii w koho wynosi 140 kcal. By the way, wskaźnik ten jest mniejszy niż łososia i łososia, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy przestrzegają diety niskokalorycznej.

Przydatne właściwości koh

Coho, jak każda inna czerwona ryba, jest dobra dla ludzkiego ciała. Jego główną zaletą jest wyjątkowa, bogata kompozycja witaminowo-mineralna.

Użycie tego przedstawiciela rodziny łososia w organizmie jest następujące:

 • Zapobieganie chorobom serca, zawałowi serca i udarowi ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 w kompozycji;
 • Wzmocnione naczynia krwionośne zapobiegają powstawaniu na ich ściankach płyt tłuszczowych;
 • Utrzymuje się elastyczność skóry i jej przedwczesne starzenie;
 • Poprawia się pamięć, wzrasta koncentracja uwagi, co z kolei jest również zapobieganiem chorobie Alzheimera;
 • Metabolizm, krążenie krwi i praca wątroby są normalizowane.

Jak widać, coho łosoś, którego cena jest niższa niż łososia lub łososia, jest doskonałą alternatywą dla nich. Nie mniej użyteczne jest zatem stabilne warunki organizmu i jego prawidłowe funkcjonowanie, zaleca się jeść co najmniej dwa razy w tygodniu.

Jak wybrać coho

Do dania z sałatki z koho zadowoleni z doskonałego smaku, ważne jest, aby móc wybrać odpowiednią rybę. W tym celu musi spełniać określone kryteria:

 1. Dobra ryba powinna mieć jasne srebrzyste, błyszczące łuski, które pasują do mięsa. I nieprawidłowości, plamy i siniaki są głównymi oznakami złego produktu.
 2. Tusza ryb powinna być lekko wilgotna i śliska, ale nie jest lepka. W takim przypadku, nawet jeśli cena łososia koho jest niższa niż zwykle, zakup należy wyrzucić.
 3. Przed zakupem całego tuszy warto zajrzeć do oczu ryb – nie powinny być mętne.
 4. W sklepie stek świeże łosoś koho zawsze leży na lodzie.
 5. Wciskając mięso, szybko przywraca kształt. Żadne wgłębienia nie powinny pozostać.

Zawartość kalorii świeżego łososia wynosi 140 kcal na 100 gramów. Z tego przygotowują pyszny szaszłyk, piec na grill, w piekarniku, w folii, gotować i sól. W tym przypadku wszystkie użyteczne właściwości ryb są zachowane w całości.

Jak gotować sałatkę z koho w piecu

Aby utrzymać maksymalną ilość użytecznych witamin i minerałów w talerzu, dietetycy zalecają wypieki coho w piecu. W tym celu można wstępnie pokroić ryby w steki lub gotować całość. Według najnowszej receptury okazuje się, że jest niezwykle soczysta i delikatna.

Do gotowania coho, pieczonego w piecu, potrzebujesz:

 • Tusza rybna ważąca 1,5-2 kg;
 • 1 cytryna;
 • 1 pomidor;
 • 1 cebula;
 • Sól, pieprz.

Usuń ryby z głowy i wnętrze, wypłucz dobrze, wyschnij papierowym ręcznikiem. Na grzbiecie wykonaj małe nacięcia co trzy centymetry. Sól i pieprz ze wszystkich stron. Następnie na folii włóż cebulę pokroić w cienkie półpierścienie, na górze rybę, w miejscu nacięcia na plasterek cytryny i pomidora. Obróć folię i wyślij koho do piekarnika przez 50 minut. Wszystko! Smaczne i zdrowe ryby można podawać do stołu.

Przepis na soczyste coho w folii

Ryby, gotowane w folii w swoim soku, są nie tylko bardzo smaczne. To danie nie jest bardzo kaloryczne, więc może być włączone do diety, w tym białka.

Jak gotować łososia koho, piecząc je w piecu z tą recepturą? Najpierw trzeba przygotować wszystkie składniki: kilka steków o grubości 2-3 cm, sól, pieprz, cytrynę do smaku, folię. Następnie sekwencja działań będzie następująca:

 1. Wypłukać rybę pod bieżącą wodą, wysuszyć papierowym ręcznikiem.
 2. Sól, pieprz do smaku, leżą na folii.
 3. Posypać stekami sokiem połowy cytryny, owinąć folią i pozostawić na 10 minut do marynowania.
 4. W tym czasie podgrzej piekarnik do 180 stopni.
 5. Wyślij Coho Coie w folii do pieca przez 40 minut.

Pyszne, zdrowe i niskokaloryczne danie jest gotowe. Bon appetit!

Zawartość kaloryczna koho łososia pieczonego w folii wynosi 150 kcal na 100 gramów. Ze względu na dużą zawartość białka, ryba dobrze tłumi głód i jest źródłem energii niezbędnej dla organizmu.

Jak wybrać łososia w domu

Coho nie tylko piec, ale także sól. Zgodnie z tym przepisem, okazuje się, że topnieje w ustach i nie gorszy smak łososia. Aby zasolić koho łososia w domu, potrzebne będą następujące składniki:

 • 1 kg filetu rybnego ze skórą;
 • 2 łyżki. Łyżki soli;
 • 1 łyżka. Łyżka cukru;
 • 1 łyżka. Łyżka oliwy z oliwek;
 • Czarny pieprz do smaku.

Posypać grubą pod zimną wodą i sprawdzić kości w rybach. Następnie wytnij filet z papierowymi ręcznikami. Przygotuj mieszaninę do solenia. W tym celu połączyć sól, cukier i pieprz w jednej misce (w razie potrzeby).

Rozsiew pół soli mieszaniny wzdłuż dna formy szklanej. Na wierzchołce koho, spuść skórę. Następnie wylej resztę na ryby i posypać olejem. Przykryj naczynia folią i wyślij do lodówki przez 24 godziny.

Po upływie określonego czasu ryby należy wyjąć, oczyścić z soli i owinąć w folię. Przechowywać w lodówce nie dłużej niż 7 dni. Zawartość kalorii łososia wynosi 55 kcal na 100 gramów.

Podczas solenia ryb zaleca się zasięgnąć porady:

 1. Nie soli koho w metalowym pojemniku, w przeciwnym razie mięso będzie miało nieprzyjemny posmak.
 2. Nie wolno wciskać soli do filetów, ale równomiernie rozprowadzać je z góry. W przeciwnym razie ryby mogą okazać się zbyt słone.
 3. Aby zmniejszyć czas trawienia łososia, przed gotowaniem można wcześniej pocić je w cienkie plasterki. Proporcje mieszaniny pozostaną takie same, a ryby mogą trwać dwie godziny.

Grillowany stek z łososia

Szczególnie przepyszne koho, gotowane na grillu. W tym celu potrzebna jest dwustronna krata i słupek z węglem. Aby przygotować potrawy potrzebujesz tych składników:

 • Ryby z łososia Coho;
 • Sól, pieprz;
 • Białe wino lub piwo;
 • Cytrynowo.

Pokrojona w plastry kapusta kwaśna, której stek nie powinien przekraczać grubości 2-3 centymetrów, soli, pieprzu po obu stronach i rozprowadzić na ruszcie. Smażyć przez 10 minut, okresowo obracać się tak, aby ryba nie spłonęła. Podczas gotowania podaj stek z winem lub piwo, w zależności od tego, który napój będzie podawany do stołu. Ryba na grillu z tym przepisem ma niezwykły, ciekawy smak i unikalny aromat. Najlepiej podawać warzywa pieczone w ten sam sposób na grillu.

Teraz mamy nadzieję, że wiesz coho łosoś (jaka jest ryba, i co z nią spożywane). Więc nie zaprzeczaj sobie przyjemności próbowania tego. Ponadto cena jest niższa niż łososia lub różowego łososia, ale na smak łososia koho jest bardziej soczysta i bardziej niż inna czerwona ryba.