557 Shares 9975 views

Czym jest Free DOS?

Free DOS – system operacyjny, który jest w pełni kompatybilny z uwolnionym korporacji Microsoft MS-DOS, ale projekt jest inny, że rozwój ten jest rozprowadzany bezpłatnie zgodnie z warunkami, którym jest «GNU». Platforma została wydana w 2006 roku i ustawić go na komputerach i laptopach pochodzących od różnych producentów, ponieważ system jest domyślnie zaznaczona.

Zasada projektu

System operacyjny bezpłatny DOS powstała jako pełnoprawny alternatywę do wcześniej istniejącego systemu MS-DOS, ponieważ ma ona zastosowanie do płatnych praw licencyjnych. Opracowanie projektu rozpoczęła się w 1994 roku, ale platforma została przygotowana w pierwszej stabilnej wersji z indeksem 1,0 Tylko do 2006 roku. OS jest całkowicie bezpłatny i można uruchomić na prawie każdy dziedzictwo i nowego sprzętu.

Ponadto, w celu jego wykonania, można użyć emulatory, które będą uruchamiane niezbędne aplikacje pod DOS. W tym przypadku system jest open source, co oznacza, że w razie potrzeby można go zmodyfikować dowolny wywoływacz do swoich własnych potrzeb.

Na wykorzystaniu systemu

W tej chwili, wersja 1.1 systemu można łatwo pobrać na oficjalnej stronie twórców jako sposobu CD-ROM do instalacji. Free DOS używany komputera przenośnego i producentom jako darmowa alternatywa dla MS-DOS, a także innych produktów firmy Microsoft, który może znacznie zwiększyć koszt urządzenia, w wyniku negatywnego wpływu na sprzedaży określonego sprzętu komputerowego. Przez ASUS, HP i Dell oferują użytkownikom kupić komputery z preinstalowanym systemem FreeDOS.

charakterystyki

OS współpracuje z systemem plików FAT32. Free DOS wspiera pracę absolutnie wszystkich podstawowych operacji na istniejące pliki na komputerze, które są dostępne w innych znanych systemów operacyjnych.

Ponadto, system obsługuje archiwa (7-Zip, Zip), edycję dokumentów tekstowych z różnych dodatkowych programów do pracy z kursorem, który posiada kółka, widok HTML stron. Jeśli mówimy o tym, co jest Free DOS, i jakie są jego cechy, należy stwierdzić obecność dużej liczby programów, które zostały Przenoszenie systemu Linux.

System ten posiada własną przeglądarkę, klient BitTorrent, a nawet oprogramowania antywirusowego. Projekt wspiera pracę na dowolnym nowoczesnego komputera, głównie na architekturze x86. Urządzenie powinno być dostarczone z własnej objętości RAM, minimum 2 MB, 40 MB jest wymagane do instalacji systemu.

System operacyjny może działać nie tylko na zakończeniu instalacji, jednak i za pomocą specjalnych maszyn wirtualnych (np VirtualBox), mogą być stosowane w standardowym Mac, Linux lub platform opartych na systemie Windows.

Ponadto, możliwe jest, aby uruchomić system bezpośrednio z przeglądarki, dzięki Java-emulator, który jest dostępny dla użytkownika do pobrania na oficjalnej stronie internetowej dewelopera.

Aby zapewnić bezpośredni montaż platformy na komputerze, należy pobrać najnowszą wersję systemu, a następnie nagrać obraz na nośniku CD-media, uruchom ponownie komputer, aby ukończyć uruchomić komputer z dysku.

o placówce

System dystrybucji obejmuje szeroką gamę darmowych programów, niektóre z nich są napisane specjalnie dla DOS i przeniesionego projektowania z wykorzystaniem platform uniksowych DJGPP: układu graficznego, kilka gier, edytorów tekstu, przeglądarek, media. Ze względu na DOS / 32, a także otwierać Watcom, FreeDOS jest łatwym rozwiązaniem dla wszystkich komputerów przemysłowych, które są oparte na architekturze PC. FreeDOS mogą być łatwo instalowane na laptopach Samsung i ASUS. W ramach projektu opracowano zamiennik powłoki MS-DOS.