796 Shares 2191 views

Kapusta "megaton F1" – recenzje i opis klasy

Biała kapusta, znana od czasów prehistorycznych, a dziś zajmuje najbardziej godne miejsca w rosyjskich ogrodach kuchennych. Trudno sobie wyobrazić rosyjską farmę partykularną i kuchnię narodową bez tego niezwykłego warzyw. Kapusta, lekka i odporna na zimno kultura, otrzymała wszystkie najlepsze cechy dzikich przodków – krzyżowatego Śródziemnomorska. Jest szeroko uprawiany we wszystkich krajach europejskich, a dzięki selektywnym odkryciom ostatnich lat do kultury wprowadza się nowe odmiany i gatunki o ulepszonych właściwościach. Jednym z tych hybryd jest biała kapusta "megaton F1", o której mówimy.


Cechy hybrydowe

Duża gęsta głowa jest otoczona zielonymi falistymi liśćmi o średniej masie 3,5-5 kg – jest to kapusta "megaton F1", której zdjęcie jest przedstawione poniżej. Jeden z najbardziej produktywnych i ukochanych ogrodników ogrodowych wysokiej jakości hybryd hodowanych przez holenderskich hodowców ma doskonałe właściwości smakowe, nadaje się do stosowania w sałatkach, kwaśnym i innych przetwórstwie.

Różnorodność średniego późnego dojrzałości (102 dni lub dłużej) ma czas na zbudowanie dużej, zaokrąglonej głowy o bardzo gęstej strukturze wewnętrznej, osiągającej czasami naprawdę gigantyczną masę 15 kg. Dzisiaj wśród doświadczonych ogrodników jeden z najlepszych hybryd do zakwaszania uważa się kapustę "megaton F1". Recenzje, zdjęcia i rekomendacje doświadczonych plantatorów warzyw są oferowane czytelnikom. Liczne odpowiedzi letnich mieszkańców uprawiających hybrydę podkreślają, że uprawiają ją wyłącznie do kwaśnego smaku, ponieważ dojrzewa głębie na tyle długo, że może być przetwarzana bezpośrednio z korzenia, a bardzo gęsta struktura kapusty i właściwości smakowych kapusty sprawiają, że gotowy produkt jest wspaniały "chrupkości" i doskonałego aromatu.

Charakterystyka kultury

Nie trzeba dodawać, że korzyści z białej kapusty. Zawiera unikalne związki witamin i minerałów, które poprawiają jakość życia ludzkiego. Nie ma wątpliwości, że zalety takiego warzywa jak biała kapusta "megaton F1". Komentarze ogrodników Uwaga:

• wysoka odporność na fusarium – chorobę grzybową, która wpływa na naczynia i prowadzi do śmierci rośliny;

• dobra wydajność;

• Głowa nie jest narażona na pękanie;

• Doskonała przenośność i doskonałe właściwości pielęgnacyjne.

Agrotechnika

Kapusta "megaton F1" woli żyzne gleby i doskonale rozwija się na glinie uprawnej. Ale bardzo bezpretensjonalna hybryda odpowiada na staranność i opłaca budowę głowy, więc wybór właściwego miejsca lądowania i późniejsza pielęgnacja są bardzo ważne.

Kapusta, w tym kapusta "megaton F1", której opis jest przedstawiony w artykule, z powodzeniem rozwija się w umiarkowanych temperaturach (13 + 18 ° C). Pędy mogą umrzeć z ostrym chłodzeniem, młode sadzonki z powodzeniem tolerują krótkotrwałe mrozy do -3 о С, uprawiane do -5 ° C. Do dojrzałych główek korzenie są odporne na mrozy do -8 ° C. Jednak wysoka temperatura nerwu powietrznego działa na rozwój kultury : W + 30-35 o C hybryd przestaje się rozwijać. Potrzeba wilgotności w hodowli jest umiarkowana, gdy jest sadzona, ale wzrasta wraz z początkiem formowania głowy.

Podobnie jak wielu braci o białych kołach, kapusta "megaton F1" (opinie ogrodników podkreślają ten punkt) to kultura długiego dnia światła. Nie toleruje zaciemnienia, zwłaszcza na etapie rozwoju sadzonek, dlatego prawidłowy wzrost sadzonek zapewnia prawidłową dostawę światła. A potem nie zaleca się uprawiania kultury w cieniu drzew owocowych, rozprowadzania sadzonek, nie zachowując niezbędnego odstępu ani nie prowadzić terminowego propoloku. Wszystkie te czynniki wpływają na zbiory i nie będą miały pełnej głowy.

Umieszczanie na miejscu

W celu optymalnego rozmieszczenia grzbietów kapusty, należy wybrać miejsce, w którym hodowle krzyżowe (kapusta, rzepa, rzodkiewka itd.) Nie były uprawiane przed (2-3 lat), ponieważ długotrwałe korzystanie z miejsca dla rosnących członków tej samej rodziny powoduje nagromadzenie konkretnych chorób i wyczerpanie gleb. Oprócz prawidłowego pływania, oświetlenie jest bardzo ważne. Jasne, słoneczne i dobrze wentylowane miejsca są najlepsze do uprawy tego zdrowego warzyw.

Przygotowanie gleby

Przygotuj się na przygotowanie łóżka do kapusty. Jesienią gleba jest dobrze trawiona, wybierając chwasty i fragmenty ich korzeni. Kapusta jest smakoszem uznanym przez ogrodników. Będąc silną rośliną, szybko wyciąga z gleby substancje odżywcze, doświadczając szczególnego usposobienia w kierunku jakości organicznej. To nie jest wyjątek i kapusta "megaton F1". Zeznania doświadczonych ogrodników warzywnych – zwolenników ekologicznego rolnictwa, są jednomyślne: hybryda doskonale rośnie na nawozach organicznych (humus lub zarośnięte obornikiem). Dlatego jesienią przygotowanie łóżek na każdy metr kwadratowy stosuje się 10-12 kg obornika. Gleby kwasowe nie pasują do tej kultury, ponieważ nadmierna kwasowość sprzyja rozwojowi choroby zwanej kilem kapusty. Dlatego też, pod kopaniem (jeśli jest to wymagane), również spędzisz wapnowanie, dodając mąkę dolomitu lub wapno. Wraz z organicznym spadkiem dodać podwójny superfosforan (30 g / m 2 ).

Podczas wiosny kopania 2 tygodnie przed sadzeniem sadzonek dodaje się do gleby 40 g / m2 karbamidu i siarczanu potasowego. Kapusta "megaton F1", charakterystyczna w artykule, jest zazwyczaj uprawiana przez sadzonki.

Przygotowanie nasion

Kapusta jest sadzona w sadzonkach w szklarniach lub szklarniach, a także w sadzonkach. Aby wykluczyć infekcję bakteryjną lub wirusową, nasiona są wstępnie potraktowane. Podgrzewany jest w wodzie w temperaturze + 50 ° C przez 20 minut, po czym chłodzi się je przez 3-5 minut w zimnej wodzie przegotowanej. Ostatni etap leczenia nasiennego jest namaczanie w biostymulatorze ("Zircon", "Silk", "Epin", itp.) Przez kilka godzin. Czas przetwarzania trwa zgodnie z instrukcjami dołączonymi do wybranego preparatu.

Siew

Do początku kwietnia sadzone są średniej długości odmianowe, w tym kapusta i megaton F1, sadzonki w umiarkowanych rosyjskich szerokościach geograficznych. Nasiona są pochowane 1 cm, posypane ziemią, zwilżone miękką wodą z pistoletu natryskowego. Sadzonki lub łóżka są pokryte folią ogrodową. Po 4-6 dniach pędy zwolnione są z kryjówek, nie czyszcz się natychmiast i uwalniaj części. Sadzonki łatwiej dostosować, zmniejszając stres od przejścia z mikroklimatu do warunków zwyczajowego środowiska.

Sadzonka: cechy opieki

Kryteria prawidłowego rozwoju sadzonek w ciągu pierwszych kilku dni po kiełku- niu są wystarczającymi iluminacją i stałą temperaturą (8-10 ° C). W przypadku tego rośliny okres ten jest uważany za krytyczny – sadzonka przestaje karmić się zasobami materiału siewnego i zaczyna rozwijać części korzeniowe i nad ziemią. Wraz z pojawieniem się pierwszego prawdziwego liścia, temperatura w pomieszczeniu wzrasta do 14-18 ° C. Innym warunkiem wstępnym dla rosnącej jakości sadzonek jest dostarczenie sadzonek świeżym powietrzem. Jest to ważne dla roślin takich jak kapusta megaton F1. Opinia rolników jest jednomyślna: dobre wietrzenie przyspiesza wzrost sadzonek. Aby utrzymać siłę ochronną roślin, raz na 8-10 dni, do wody nawadniającej dodaje się kilka kryształów manganu.

Sadzonki sadzonek i zasady sadzenia na łożu

Wraz ze wzrostem 2-3 prawdziwych ulotek, sadzonki są zanurzane – w oddzielnych pojemnikach. Wstępnie bogato wyrastające kiełki starannie dobierają się ziemią, a trzecia skracają korzonkę i umieszczają w oddzielnym naczyniu, pogłębiając się na liściach liściowatych.

Parametry wytrzymałych, wydajnych sadzonek hybryd sadzących na łóżku są następujące:

• wysokość rośliny wynosi 15-20 cm;

• 4-6 liści.

Na otwartym gruncie "megaton F1" osadza się w połowie maja, mając otwory wyładunkowe w odległości 0,55-0,65 mz półmetrowym odstępem w korytarzu. Głęboko sadzonki na poziomie pierwszego liścia, nie pozwalając mu zasnąć na ziemię. Podczas sadzenia młodych roślin są podlewane obficie.

Kapusta megaton F1: uprawa i pielęgnacja

Aby przyspieszyć przeżywalność, a następnie produktywny rozwój kapusty pomoże utrzymać łóżko w stanie wilgotnym. Dlatego uprawiane rośliny do liści blisko, okresowo wzgórza, utrzymując normalny poziom wilgoci. Kapusta "megaton F1" (opinie hodowców warzyw potwierdzają) wymaga 5-6 jednorodnego nawadniania w sezonie, którego norma wynosi od 15 do 20 l / m 2 . Mimo, że oczywiście należy również kierować się pogodą. Miesiąc przed zebraniem, podlewanie zostało zatrzymane.

Podaj mieszankę dwa razy w sezonie. Pierwszy – 2-3 tygodnie po sadzeniu, woda rośliny, dodanie do wody 5 g / m2 karbamid, podwójny superfosforan i siarczan potasu. Po raz drugi – na początku lipca podano wodę, obniżając stężenie mocznika do 2 g / m2 i doprowadzając nawoz potasu do 8-10 g / m2.

Prosta i prosta pielęgnacja zapewni wysoką wydajność klasycznego przedstawiciela cruciferous, czyli kapusty "megaton F1". Uprawa tej hybryd nie różni się od wielu późno odmian, ale wyraźnie przekracza ich wagę i jakość głów.