489 Shares 4432 views

Jak poprawić pamięć? Badając pamięć, jego technik. Ćwiczenia pamięci i uwagi

Rozumiemy potrzebę rozwoju pamięci zaczynamy z powrotem w szkole. Program zapewnia nauka wierszy i zapamiętać zasady. W przyszłości będziemy dalej rozwijać w przygotowaniu wyższych. Ignorować potrzebę pamięci nie można poprawić. W pracy, jak często wymagane jest, aby pamiętać, znaczną ilość informacji. Ale jak to zrobić, jeśli wcześniej nie podjęła żadnych działań mających na celu rozwój tej jakości?


W jaki sposób badania pamięci

Metody badania pamięci pacjentów stosowanych w klinikach, że w leczeniu chorób układu nerwowego i psychicznego. Badanie zdolności do zapamiętywania robi w przypadku zmęczenia, ogólne osłabienie, zmęczenie, a także chorób zakaźnych, chorób endokrynologicznych lub naczyniowych.

Stan krótkoterminowa i długoterminowa pamięć można mierzyć badaniem. Chodzi o to, że badanie mówił o wydarzeniach, które się z nim ostatnio, co pomaga analizować jego pamięć. Badając pamięć może zawierać żądanie, aby porozmawiać o tym, co niedawno czytać książki, jak i oglądania filmów. Aby zbadać pamięć, można nawet poprosić najbardziej podstawowe pytania. Aby określić zdolność do zapamiętywania bieżących wydarzeń zapytany o to, co dzisiaj potrawy jadłem chory.

Badanie zdolności do postrzegania różnych informacji

Badanych poproszono o czytać historie o różnych poziomach trudności, aby określić stan pamięci semantycznej i logicznej. Badając pamięć składa się z użyciem produktów, które różnią się ich trwania. Przedmiotem musi opowiedzieć treść przeczytać.

Aby zidentyfikować i amnezję wsteczną, trzeba dowiedzieć się, jak dobrze pacjent pamięta zdarzeń, które miały miejsce przed wystąpieniem choroby, jak również po to się zaczęło. W ten sposób lekarz może porównać z informacji uzyskanych od pacjenta z informacjami, które opowiadają jego krewni. W ten sposób sprawdza w jaki sposób jego pamięć działa dobrze.

Badanie pamięci przeprowadzane doświadczalnie metodą powtarzania. Aby zbadać proponowane opowiadania, zbiory sylab, słów, liczb. Jeśli wprowadzą chore słowa, przedstawił na kartach, dzięki czemu można zbadać różne rodzaje pamięci.

Badanie zdolności do zapamiętania słowami

Technika ta jest szeroko rozpowszechniona. Składa się w liczeniu liczba słów powielana chory. Początkowo są one proponowane materiał testowy 10. Pre powtarzanie jest wykonywana przez 6-7 razy. Po raz pierwszy praca przebiega po jednorazowym przeniesieniu słów, a także w regularnych odstępach czasu. Testability oferują notować słowa w tej kolejności, w której zadaniem jest zbadanie jego pamięć.

Badania pamięć obejmuje również zastosowanie metody mające na celu identyfikację zdolność pacjenta do odtworzenia informacji po to rozpraszać. Aby to zrobić, z przedmiotem rozmowy z pewnym zakaz tematu pokrewnego, a następnie zwraca się do pacjenta z propozycją powtórzyć uprzednio zdefiniowanych słów. Oczywiście, jeśli dana osoba cierpi z powodu zwiększonego distractibility, jej wyniki są znacząco zredukowane.

Ponieważ zaburzenia pamięci, który występuje

Zdolność do zapamiętywania wymaga starannego podejścia do niego. może poprawić lub, wręcz przeciwnie, by stać się gorzej z czasem. Wśród czynników, które negatywnie wpływają na pamięć, są następujące:

 1. stan depresji.
 2. Brak reszty całonocny.
 3. Palenia.
 4. Częste spożywanie alkoholu.
 5. Korzystanie nasenne i antydepresyjne.
 6. Obecność każdej chorobie. Może to być stwardnienie rozsiane, miażdżyca tętnic, cukrzyca, zaburzenia czynności tarczycy.
 7. uszkodzenie mózgu.
 8. proces, który występuje naturalnie starzenie.
 9. Duża ilość stresu.

Stan jego umysłu powinny być kontrolowane

Jak wiadomo, którego jakość nie jest używany zanika w miarę upływu czasu. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zapamiętać coś, co wymaga pewnego wysiłku, pragnienie zazwyczaj nie powstają. Jeśli ciągle słuchać łatwej muzyki pop, aby uniknąć trudności, nie pamiętam nazwy ulic, daty i tak dalej, stopniowo można zauważyć, że pamięć zaczęła się pogarszać. Oczywiście dzieje się to stopniowo, a wielu nie widzę problemu. Nie należy również rozpocząć na alarm z powodu prymitywnego lenistwo. Podczas gdy w rzeczywistości powinno to zrobić sami.

I w rezultacie, niemożność odtworzenia żądane zdarzenie w głowie, co wydarzyło się w ostatnim czasie. Zazwyczaj ten fakt jest kompletnym zaskoczeniem dla mężczyzny. Jak to jest, że nie pamięta, co to było rano, wstał z łóżka i pili herbatę tam w porze śniadania.

Problemy w pracy

Ale eventfulness, co dzieje się na poziomie gospodarstw domowych, nie jest tak ważne. Znacznie gorzej, gdy właściciel słabej pamięci jest nagle w stanie zapamiętać wszystkie dane na swoim miejscu pracy. Na przykład, wszystko, co odnosi się do swoich bieżących obowiązków, zna na pamięć. I jak pamiętam coś nowego, jeśli nagle odkryli, że zdolność ta jest stracone?

Z niewielkimi zmianami, na przykład automatyzacja w miejscu pracy, trudno przyzwyczaić się do takiej osoby. W rezultacie, zaczyna spędzać więcej czasu niż to konieczne. A jeśli on nie może zapamiętać nowe informacje i przyzwyczaić się do tego szybko, jest obarczona problemy z wykonywaniem swoich funkcji, co może skutkować zwolnieniem.

proste ćwiczenia

Aby poprawić pamięć, należy okresowo wykonywać małe zadania. W ten sposób możemy rozwijać zdolność do obsługi wielu zadań jednocześnie. Wśród nich są takie proste ćwiczenia pamięci i uwagi:

 1. Zmiany w układzie obiektów w systemie stacjonarnym.
 2. Pragnienie, aby znaleźć jak wiele różnych sposobów pracy, Wizyta, sklepów i innych miejsc.
 3. Czyszczenie zębów lewą ręką.
 4. Garderoba w ciemności.
 5. Słuchanie książek audio podczas wyprawy do sklepu.

pamięć wzrokowa Należy również zaangażowany. Aby to zrobić, należy wybrać pokój 5 różnych elementów do zapamiętania ich kolor, rozmiar i funkcje lokalizacji. Ale po kilku godzinach trzeba dać sobie zadanie do odtworzenia danych.

Wszelkie rozmowa składa się z pytań i odpowiedzi. Dlatego musimy próbować komunikować się z innymi ludźmi. Ze względu na odbicia na co dana osoba mówi, rozwijać umiejętności pamięci i analizę różnego rodzaju sytuacjach.

Musimy monitorować stan

Należy dbać o swoje zdrowie, aby dać pierwszeństwo naturalnym i korzystnym żywności. Po tym wszystkim, jesteśmy uzależnieni od tego, co jest akceptowane w postaci żywności. Mianowicie produkty używane przez nas w pełni ukształtowany w wyniku naszego organizmu.

Złe nawyki trzeba się pozbyć. Palenie i picie mieć szkodliwy wpływ na stan organizmu jako całości. Korzyści z takich „interesów” nie, ale przynoszą wiele problemów. Palenie i picie alkoholu niszczy komórki ośrodkowego układu nerwowego. Oznacza to, że w celu poprawy pamięci i funkcji mózgu jest niezbędne przede wszystkim porzucić złe nawyki.

Maksymalna pozbyć się nieprzyjemnych czynników

Każdy wysiłek musi zmniejszyć ilość stresu w swoim życiu. Po wszystkie negatywne emocje znacznie osłabiają układ nerwowy, osłabiają układ odpornościowy. Musimy starać się uśmiechać tak często, jak to możliwe, jeżeli jest to konieczne zasięgnij fachowej pomocy. Nawiasem mówiąc, jeśli doświadczenie pozytywnych emocji jest rozwój zdolności do asocjacyjnej myślenia. Zatem pamięć jest również poprawie.

Zapamiętać niepotrzebnych informacji nie powinno być. Najlepiej jest mieć pod ręką notebook z myślą o nagrywaniu wszystkie drobne punkty w nim. Pamięć nie jest potrzebne przeciążenie. Tym bardziej, że ze względu na fakt, że informacje te nie są postrzegane jako konieczne, nastąpi jego odrzucenie wewnętrzny. To wystarczy, aby pamiętać, taka informacja nie jest łatwe. W efekcie pojawi się stres, a także niezadowolenie z powodu niezdolności do zachowania w pamięci niezbędnych informacji.

Przygotowania do poprawy pamięci

W dzisiejszym świecie, pamięć można poprawić poprzez podejmowanie pewnych leków. Ale zanim zaczniesz z nich korzystać, należy skonsultować się z lekarzem. Odbywa się to w celu zapobiegania reakcjom alergicznym i efektów ubocznych lub niepożądanych interakcji pomiędzy poszczególnymi lekami.

W każdym razie, nie oczekuj od niego takie zdolności jak główny bohater filmu „Jestem Bogiem”. Ale bardzo przydatne wiedzieć, które produkty w obsłudze i użytecznych leków dla pamięci i uwagi. Jednocześnie znacząco poprawić pamięć i tak. I łącząc dwa lub więcej leków pojawiają się nieskuteczne prawdopodobieństwo uzyskania kombinacji, które mogą nawet pogorszyć uczucie.

Kawa, herbata i czekolada

Połączenie składników kofeiny + L-teanina jest wystarczająco skuteczny lek do pamięci. Tym bardziej, że niezbędne produkty są ogólnie dostępne w każdym domu. Jak dobrze wiadomo, skutki spowodowane przez kofeinę jest krótkotrwały. Oznacza to, że po stymulacji nerwowej, gwałtownego spadku wydajności. L-teanina – aminokwas zawarte w zielonej herbacie. Aby osiągnąć pożądany efekt z pomocą improwizowanych środków, można użyć zwykły na pierwszy rzut oka, ale żądany produkt zawierający substancję. Proporcje powinny być mniej więcej w następujący sposób: 1 filiżanka kawy należy pić 2 szklanki zielonej herbaty. W tym połączeniu jest długa i bardzo zauważalny efekt. W tym przypadku należy zwrócić również znacznie się poprawiła.

Ciemna czekolada znacznie poprawia pamięć i myślenie. W tym przypadku, ponieważ zawierają one flawanole kakaowe i fitochemiczne jest znacznie podnieść ich na duchu. Zdrowie układu sercowo-naczyniowego, a tym samym również poprawie. Ten lek nie można nazwać bardzo silny, ale użyteczność to jest całkiem namacalna. Należy preferować czekolady o wysokiej zawartości kakao oraz minimalna ilość cukru. I codziennie trzeba jeść 35-200 gramów, przyjemność być rozciągnięte na cały dzień.

Inne leki

Znacznie zwiększa aktywność receptorów neuroprzekaźników takich preparatów jak „piracetam”. Oraz jego właściwości zostały w pełni ujawnione, należy dodać „cholina”. Jeść zalecanej 300 mg „Piracetam” i ten sam „cholina” 3 razy dziennie.

Znaczną poprawę pamięci i zwiększenie stężenia zdolne do kreatyny. Kwas organiczny jest obecny w zwierzęciu. Przyjmowania leków do pamięci jest konieczne w ilości 5 g, co sprawia, że każdego dnia.

L-tyrozyna jest wykorzystywana do podnoszenia nastroju i zwiększenie skupienia. Jest skuteczny przy stosowaniu leku do profilaktyki schorzeń układu hormonalnego, a mianowicie w chorobach tarczycy i przysadkę.

Ciekawym narzędziem jest „Ginkgo Biloba”. Uzyskuje się ją z drzewa Ginkgo, która rośnie w Chinach. Lek poprawia pamięć i pomaga zwiększyć koncentrację. Dzięki zastosowaniu ekstraktu również rozwijać pamięć krótkotrwałą. Osoba, która używa narkotyków, czuje się bardziej zrelaksowany i mniej zmęczony niż zwykle. Zebrane składniki odżywcze powinny być 2 razy dziennie w dawce 500 mg.

Przez tysiące lat medycyna chińska wykorzystuje azjatyckiej żeń-szenia. Produkt ten ma wpływ na wszystkie procesy zachodzące w mózgu.

Również w celu poprawy pamięci i funkcji mózgu, można stosować tego leku, jak Rhodiola rosea. Składnik ten skutecznie zmniejsza uczucie zmęczenia i niepokoju, tym samym zwiększając wydajność. Roślina jest bogate składniki fitochemiczne, które są wykorzystywane od czasów starożytnych przez przedstawicieli ludów północnej Skandynawii i Rosji. Jest zazwyczaj zaleca się stosowanie od 1 do 100 tys. Mg dziennie. Ilość ta powinna być podzielona na dwie równe części.

Acetylo-L-karnityna – aminokwasu bierze udział w regulowaniu wewnątrzkomórkowych wykształcenia energii. Substancja działa na metabolizm węglowodanów. Osoby biorące lek są bardziej doświadczeni w rozwiązywaniu problemów, które wymagają zapamiętywania informacji.

Kwasy tłuszczowe omega-3 zawartych w rybnym oleju, a także zwiększyć aktywność mózgu. Podczas używania tego narkotyku zwiększa koncentrację uwagi, a także poprawę tło emocjonalne. Korzystnie stosuje 1200-2400 mg na dobę. Jest to około 1-2 kapsułki olej rybny.

przechowywanie dzieci

Rodzice chcą, aby ich dziecko wzrosła najbardziej inteligentny i bystry. Tak są zainteresowani w jaki sposób rozwija się w pierwszych dniach życia. Pamięć jest przedstawiony proces otrzymywania, przechowywania i odtwarzania przez dowolny okres czasu.

Jako dziecko, percepcji i pamięci połączyła się w ciągu 3 lat jest tworzenie stabilnych struktur mózgu, które są odpowiedzialne za pamięć. Pamięć dziecka celem nie pamięta niczego. Dziecko zachowuje się. Oznacza to, że nie jest zapamiętywanie tego, co wydawało się ciekawy dziecko, zwróciło jego uwagę.

Jest to najlepiej rozwijać pamięć, angażując grę. Ale dzieci 2-3 lat mają najniższą zdolność zapamiętywania. 3-4 lata już się dzieje dobrowolne zapamiętywania informacji, a także jego wykorzystanie w grze. Dobrą pamięć powstaje, poczynając od dzieciństwa. I długości życia dziecka w wieku przedszkolnym ma już pamięć długoterminową.

przedszkolaki pamięci

wcześnie dzieci w wieku szkolnym charakteryzujące pamięci wzrokowej i emocjonalnych. Są dobre na zapamiętywanie i odtwarzania tego, co widzieli i słyszeli. Dzieje się tak, jeśli zdarzenie wywołane ich zainteresowanie.

A najlepiej jest zaangażować się w rozwój pamięci we wczesnym dzieciństwie. Szczególnie przedszkolak pamięć rozwija się szybciej niż inne umiejętności. Preferowane do czynienia z jego rozwoju to jest w najbardziej korzystny dla tego okresu.

Wiadomym jest, że proces staje się nieodwracalny z pominięciem najlepszych lat. Jeśli tak się stało, że to czas, został utracony, możliwość uczenia się wszystko, co niezbędne, które mogą być badane w tym wieku, jest stracone. Przedszkolaki wrodzoną wrażliwość na to, co się dzieje. Nie zawsze jest to możliwe, aby natychmiast znaleźć wyników. Dzieci pochłaniają wszystko, co dzieje się wokół nich, jak gąbka, więc jeśli nie ma wyraźnych zwrotne cokolwiek, to nie znaczy, że nic się nie stało. W każdym przypadku, aby przeanalizować sytuację, istnieją badania na temat technik pamięciowych, które umożliwiają wyświetlenie aktualnej sytuacji.