660 Shares 5166 views

Prawidłowa i bezpieczna sterylizacja puszki w domu

Takie prace jak sterylizacji słoików w domu, wymaga gospodyni dużo czasu i wysiłku, zwłaszcza w sezonie zakupu hurtowego. Procedura ta jest wykonywana w celu dezynfekcji patogenów, to tylko w sterylnym pojemniku wszelkie produkty nie będą przechowywane tylko przez długi czas, ale w tym samym czasie jak najwięcej zachować ich smak i przychylność. A dzisiaj, istnieje kilka sposobów sterylizacji słoików:

  • prom;
  • korzystania z urządzeń gospodarstwa domowego;
  • alkoholem;
  • kwas octowy;
  • wrzenia.

Wystarczy do niedawna było parowe wysterylizowane słoiki była najbardziej popularna. Banków lub umieszczone na dziobek lub specjalnego sterylizatora jest wykonany ze zbiornika lub małego garnka, którego okładka wyciąć okrągłą Średnica otworu nieznacznie więcej banków gardło. A w nim, a pojemnik został umieszczony. Ale ta metoda jest dość traumatyczne, ponieważ, biorąc banki mogą się poparzyć, a ponadto banki mogą wybuchnąć. Nie jest zaskakujące, że dziś sterylizacji słoików w domu jest prawie zawsze wykonywane w inny sposób.

Tak więc, jednym z nich jest wrzenia. W głębokiej patelni wypełnionej wodą, w których można umieścić słoiki i pokrywki. Następnie zostaje zamknięta i umieszczona na gaz, który jest od czasu w temperaturze wrzenia przez około 15-30 minut, w zależności od wielkości pojemnika. Gdy naczynia czasu usunięto z naczynia i możliwe jest natychmiastowe leżały produkty, ale najpierw usunięcia resztek wody z puszek.

Od dłuższego czasu, a należy zauważyć, bardzo udany, procedura ta jest wykonywana w kuchence gazowej. Dużą zaletą jest to, że może on być umieszczony w mokrych i suchych banków. Jedyną różnicą jest to, że puszki należy umieścić na palecie szyjkę i mokre odwrotnie. Sam proces jest prosty: podać banków na tacy i umieszczono w piecu na zimno, a następnie to gaz, a temperatura mieści się do 150 ° C. Po tym czasie piekarnik jest wyłączony, ale drzwi można otworzyć tylko po 5 minutach, w przeciwnym razie szkło może pęknąć. Całkowity czas sterylizacji pojemników zależy od ilości: puszki l sterylizowano przez 15 minut, pół litra – 10 minut, trzy-l – 25 minut. Metoda ta jest przydatna przy tym, że nie wymaga stałej uwagi gospodyni i liczbę puszek, które można umieścić w piecu w jednym czasie zależy tylko od jego wielkości.

Sterylizacja słoików w domu w kuchence mikrofalowej w dużej mierze podobny do poprzedniej metody. Jedyna różnica polega na tym, że może być umieszczony w suchym pojemniku, a czas sterylizacji jest zredukowany do 5 minut, dla każdego typu pojemników, odpowiednio.

Niektóre gospodynie z powodzeniem stosowany do dezynfekcji puszek alkoholem lub octu 70%. W tym przypadku, wybranych banków wlewa się do 100 ml płynu, na wieczku i słój należy mieszać energicznie przez kilka minut. Następnie płyn przepływa do następnego banku, a nasadka ponownie przetrzeć watą nasączoną alkoholem lub octem. Wykonaj procedura ta powinna być ubrana tylko rękawice, aby nie sparzyć.

Nie należy jednak zapominać, że sterylizacja słoików w domu jednego z powyższych metod będzie skuteczna tylko wtedy, gdy są starannie przygotowane. W pierwszym miejscu, cały pojemnik i wieczko są dokładnie przemywa się sodą lub mydła, zaznaczone na żetony i pęknięć, jeśli bank nie powinny być stosowane. To samo odnosi się do czapek, jeśli powierzchnia jest porysowana lub rdza, to ich stosowanie powinno odrzucić.

W każdym przypadku odpowiedniej sterylizacji puszek pomaga utrzymać obrabiany przez długi czas bez utraty smaku produktu.

550 shares 1138 views
871 shares 2992 views
208 shares 5043 views