169 Shares 9787 views

To amerykański wrestler Dzherri Louler: Biografia, osiągnięcia i ciekawostki

Miliony ludzi, zwłaszcza mężczyzn, kiedykolwiek spojrzał ekscytujących walk zapaśników. Podczas bitwy silniejsza płeć, sportowiec i pełen odwagi i napęd desperacji, można oglądać bez końca. Każda walka jest małe spektakle teatralne, w towarzystwie głośnej muzyki i fanów krzyczących. Walczyć w ringu – to nie tylko przejaw męskiej siły i agresji, ale również pomysłowości, zwinności i, oczywiście, charyzmy.

Co wiemy na temat gwiazd wrestlingu? Rzadko osoba wezwanie przynajmniej kilka nazwisk znanych bohaterów sportu. Dzherri Louler – chyba jeden z najbardziej barwnych postaci, który zbudował karierę na ringu i poza nim. On wie, a słodki smak zwycięstwa i gorycz porażki. Ale mimo wszystkich zrządzenia losu, on bronił i nadal bronić tytuł King of the Ring.

biografia

Dzherri Louler (Jerry Lawler) urodził się 29 listopada 1949, w amerykańskim mieście Memphis (Tennessee). Od dzieciństwa odznaczała się żywym charakterem i silną konstytucję. Większość swojego życia mieszkał Jerry w swoim rodzinnym mieście, w jego wczesnych lat pracował jako disc jockey i kariera zapaśnik nie jest nawet marzył. Ale w 1960 roku, spotkanie z Obri Griffitom, promotor lokalnych zapaśników zwrócił mu życie. Jerry otrzymał ofertę do udziału w szkoleniu. I już w 1970 roku, debiut Lawler w ringu. Rok później, zapaśnik zdobył tytuł. To zwycięstwo było po kolejnym – na metce Mistrzostw NWA Południowej.

W 1974 roku, dwa razy mistrzem Dzherri Louler udał się do walki ze swoim trenerem Dzheki Fargo. To zwycięstwo nie było łatwe zapaśnik, ale stał się fatalny w jego karierze. Teraz Jerry – nie tylko właściciel pasa mistrz AWA Południowej Ciężki, ale także "King of the Ring" tytułem.

5 lat po tej niezwykłej zwycięstwa, Jerry "The King" Lawler uczestniczył w CWA Championship Wrestling Association (Continental). Po raz kolejny zwycięstwo! Tym razem walka była z Billi Grehemom.

Od 1983 do 1986 roku, Jerry Lawler nadal szczęśliwy pasmo jego karierze. On jest po raz drugi staje się mistrzem AWA (walce z Kenem Pater), zdobył tytuł mistrza NWA Mid America (walka z rendi Savazhem) i po raz kolejny potwierdził tytuł króla, ale w międzynarodowych mistrzostwach AWA (walka z Billi Dandi).

osiągnięcia

Jerry Lawler był bardzo zajęty życie w ringu. Nie możemy powiedzieć, że był to absolutny mistrz i nie zna porażki. Ale amerykański zapaśnik wygrał 140 Championships (lokalnych i międzynarodowych) dla ich aktywnej kariery. Ponadto Dzherri Louler – mistrz świata trzykrotny (World Class Wrestling Association). Ale chyba najbardziej znaczące i szczęśliwe wydarzenie w karierze wrestlera rozpoczął swoje wejście do galerii sław WWE.

życie osobiste

Równolegle karierę życie osobiste Jerry Lawler przebiegała nie mniej bogata. Był żonaty trzy razy. Małżeństwo z pierwszą żoną, Kay, dała zapaśnik dwóch synów – Brian i Kevin. Najstarszy syn (Brian) zmienił się ślady ojca i został zawodowym zapaśnikiem i całkiem udany. W świecie sportu, jest on znany jako Grandmaster Sexay. Drugi syn (Kevin) był również zaangażowany w zapasach, ale nie przeniósł się na niego i zmienił swoje pole działania.

W 1982 Dzherri Louler ożenił się po raz drugi. Małżeństwo to tylko znać nazwę żoną (Paula) oraz fakt, że żyli razem przez około dziesięć lat.

Trzecia żona króla ringu stał Steysi Karter – także wrestler, znany pod nazwą Cat. Poznali się na meczu charytatywnym dla softball. Dzherri Louler wciąż była żoną Paula i nie uważa Stacey jako przyszłego zobowiązania. Jednak stały się bliższe w czasie. To znacznie przyczynił się do wspólnych zainteresowań i hobby, w tym zapasy. Że Jerry Stacy pomógł w tworzeniu i rozwoju kariery sportowej.

Gra czy rzeczywistość

Jerry Lawler wygrywa lista jest ogromna. Nie bał się walczyć z legendami wrestlingu (Terry Funk i Hulk Hogan) i zwyciężył. Jednak najbardziej znanym aktorem jego przeciwnik był Andy Kaufman. Wyjaśnienie relacji między tymi ludźmi się w ringu, i telewizji, a może w realnym życiu. Na przykład, w jednym z serii narzędzi z David Letterman Lawler uderzył Kaufman, który był jednym z najbardziej żywych i zapadających w pamięć momentów amerykańskiego show. I ten incydent pomagał Jerry dostać rolę w filmie „Człowiek z księżyca”, poświęconej życiu i twórczości E. Kaufmann.

Król dzisiaj pierścienia

Dzisiaj Jerry Lawler 66 lat. Pracuje jako komentator walk WWE. Jerry jest uważany za najbardziej szczere i emocjonalne komentarz. Wie, pierścień i jest zaznajomiony z mikrofonem.

Chociaż normy wiekowe i sportowiec Lawler dawno na emeryturze, jego temperament dumni dawno nie dał mu spokój. Dźwięki głośnej muzyki, zapasy, wyświetlany jest komunikat „Dzherri Louler” na biegu pokładzie myśliwca … Znani wzrostu 183 cm i wadze 110 kg ponownie pojawiły się w ringu, i podniecić fanów. Oczywiście, te walki były mniej agresywne i raczej symboliczny. Ale wydaje się, Jerry był w stanie siedzieć w fotelu i komentator nawet dzisiaj chętny do nowych zwycięstw.

ciekawostki

  • Wrestler znany wszystkim jako Dzherri Korol Lawler. Jego prawdziwe nazwisko brzmi jak Jerry Lawler O'Neil.
  • W 1980 Lawler był zmuszony zrobić sobie przerwę w karierze ze względu na złamaną nogę. Zaledwie kilka miesięcy zapaśnik był w stanie powrócić z odnowionym zapałem do swojej ulubionej ringu.
  • Błyskotliwa kariera i życie Jerry Lawler od dawna przyciąga uwagę mediów i zwykłych widzów. W 2002 roku wrestler wykonany prezent dla swoich fanów i fanów wrestlingu i wydała autobiografię „Dobrze być królem …”. Książka została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę i czytelników. Do tej pory popyt na nią nie spadnie w dół i pozostaje jednym z najbardziej popularnych w serii autobiografii WWE.
  • Dzherri Louler zawsze miał dobry stan zdrowia, który w dużej mierze przyczynił się do stylu życia sportowego. Jednakże, 11 września 2012, miał zawał serca. Incydent miał miejsce w powietrzu, przed milionami widzów. Jerry nieprzytomny padł na stół komentarzem. Koledzy zanieśli go za kulisami i umieścić w karetce. W drodze do szpitala Jerry zatrzymania oddechu miejsce. Tylko 10 minut później lekarze byli w stanie przywrócić rytm serca. To była śmierć kliniczną. W szpitalu, Lawler przeprowadzono operację awaryjnego, podczas którego serce jest sztucznie powiększona aorta. Po tym zapaśnik został wprowadzony złożone środki uspokajające, aby utrzymać pracę serca i zmniejszenia obciążeń na niego.

  • Oprócz sportu, Jerry Wyróżnił się jako dobry aktor, muzyk i polityk. W filmie, obraz najpoważniejszym był film „Człowiek z księżyca” (1999), gdzie zagrał samego siebie zapaśnik, a główną rolę – Dzhim Kerri, który gra Jerry przeciwnika wokół pierścienia i komik Andy Kaufman.
  • Również jako aktor Lawler został zaproszony do filmu serial „Dziewczyny, które są martwe” (2012) oraz „zupy” i „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”.