353 Shares 3702 views

Jak uspokoić dziecko, lub co jest nadpobudliwość?

Oczywiście, rodzice radują, gdy widzą, że dziecko jest mobilna i aktywna. Szybko poznaje środowisko, charakteryzuje towarzyskości i ciekawość. Aktywność – jest oznaką zdrowia dziecka. Jeśli płacze i śmieje się w zależności od sytuacji, przejdź do kontaktu z dorosłymi i grając z rówieśnikami, a jej rozwój jest harmonijny. Jednak coraz bardziej powszechne pojęcie nadpobudliwość u dzieci, których obecność rodzice mają pewne trudności. Przede wszystkim dorośli do czynienia z problemem, w jaki sposób uspokoić dziecko w takiej sytuacji.


Fakt, że powyższe cechy są wspólne dla dziecka aktywnego i nadpobudliwe. Jednak te ostatnie charakteryzują się częstymi i nagłymi zmianami nastroju, agresja, drgawki, splątanie i nieuwagi. We wczesnym dzieciństwie przejawów tego stanu jest porzucenie dnia i spać w nocy, awarie w trybie zasilania. Jak zespół powinien rozpocząć się wyeliminować jak najszybciej, bo to zaszkodzi dziecku, a potem w szkole, jak iw życiu.

Tak, jak uspokoić nadpobudliwe dziecko, istnieje kilka zasad:

  1. Ściśle zdefiniować codziennej rutyny i trzymać się go. Te dzieci muszą jeść, spać i chodzić w tym samym czasie. Na chodzie, zwrócić większą uwagę na aktywnych gier na „out” nadmiar energii.
  2. Ona zachęca malucha do spokojnej rozmowy. Należy mieć na uwadze, że kwestia tego, jak uspokoić dziecko, nigdy nie pomaga zwiększyć głos. Zwłaszcza w przypadku takiego dziecka nie jest winny, że jest charakterystyczne dla tego stanu. Często chwalą go, zwłaszcza jeśli przyniósł zaczęło się kończyć (w ten sposób stymulować wytrwałość). Faktem jest, że nadpobudliwe dzieci często rezygnują ze wszystkiego, nie dokończył, a podjęta nowe hobby.
  3. Na pytanie, jak uspokoić dziecko z charakterem nadpobudliwe ma ważnym miejscem podejście do żywienia. Jest to konieczne, aby ograniczyć stosowanie prażone, solone, wędzone, a zwiększenie ilości gotowanych, duszonych potraw, a także warzyw, owoców i produktów mlecznych. Ważne jest, aby upewnić się, że ciało dziecka jest uzyskanie wystarczającej ilości witamin i minerałów. I pamiętaj: nie zmuszaj go do jedzenia, jeśli nie chce.
  4. Często lekarz przypisuje te dzieci otrzymujących leki, które są lepiej zażyciem natychmiast. Bardzo pomocne w jaki sposób, aby uspokoić dziecko, jest relaksujący masaż, które powinny być przeprowadzane regularnie. Aby pomóc dziecku spać, gotować mu kąpiel w wywarze z melisy, mięty pieprzowej lub waleriany.
  5. Po wpisaniu jakiegoś zakazu, należy zaoferować możliwą alternatywę. Na przykład, jeśli dziecko wymiotuje książkę, daj mu gazetę do tego celu.
  6. Nie pozwól mu długo przed telewizorem lub komputerem.
  7. Wybierając kręgi, którzy będą odwiedzać dziecko, dać pierwszeństwo tym, gdzie może rzucić więcej energii.
  8. Pamiętaj, że najlepszym sposobem, jak uspokoić dziecko – jest miłość rodzicielska. Kiedy dziecko płacze, przytulić go i Pat z tyłu lub na głowie. Dla dzieci jest bardzo ważne, kontakt fizyczny.
  9. Często mówimy, że dziecko go kochasz, podkreśla jego znaczenie w swoim życiu. Nadpobudliwe dzieci są dotkliwie odczuwa potrzebę intymności: chcą być kochanym za to kim są.

Oczywiście, rodzice takiego dziecka nie jest łatwe: dzieci potrzebują szczególnej uwagi i specjalną linię postępowania. Pamiętaj, że nadpobudliwość – nie jest chorobą. Można to zmienić poprzez przestrzeganie pewnych zasad postępowania. I wspomina, że bawi się z dzieckiem, będzie nie tylko mu pomóc, ale również, aby poznać go bliżej. Zadaniem rodziców – aby pomóc dziecku osiedlić się społeczeństwa, znaleźć siebie i smoutverditsya zamiast tworzyć kompleksy.