367 Shares 8250 views

Niebieskie oczy – konsekwencją mutacji

Naukowcy mają jeszcze na to, że doszło do mutacji, a tam była mężczyzną niebieskie oczy, ale pewne oznaki wskazują, że najprawdopodobniej to się stało kilka lat temu. W tym okresie nie było masowej kolonizacji Europy, jak rolnictwo na Bliskim Wschodzie zaczął rozprzestrzeniać się w Europie.

pochodzenie

Journal of Human Genetics naukowcy umieścić notatkę, że mutacja, która spowodowała pojawienie oczach niebieskich odcieniach, najprawdopodobniej wystąpił w północno-zachodniej części regionu Morza Czarnego.

Profesor Eiberg wskazywano, że „default” ludzkie oczy koloru powinien być brązowy. Granatowe oczy – wynikiem mutacji, ponieważ pigment ciemny skóry – melaniny, wpływa na wygląd brązowych oczach dzieci urodzonych. Jednak w Europie Północnej gen oca2 przeszedł zmiany zakłócać produkcję melaniny w tęczówce, co doprowadziło do pojawienia się niebieskiego zabarwienia.

Profesor Eiberg powiedział, że brązowe oczy były przede wszystkim, ale mutacje w naszych chromosomach genów oca2 spowodował „transformacja”, że „wyłączyć” zdolność ludzi do produkowania brązowy kolor.

Tęczówki zmienia ilość melaniny, a zatem różne odcienie brązu. Niebieskie oczy są ludzie, którzy mają wspólnego przodka, który zmienił genu. Wszystkie z nich odziedziczyła tę samą mutację w ich DNA.

Niebieskooka mężczyźni i kobiety mają prawie identyczną sekwencję genetyczną części cząsteczki DNA, który jest odpowiedzialny za kolor oczu.

Profesor Eiberg przeprowadzono analizę DNA ponad 800 osób z białej karnacji skandynawski blond do ciemnoskórych ludzi, ale z niebieskimi oczami, mieszkających w Turcji i Jordanii. Jego eksperyment potwierdził hipotezę jednego wspólnego przodka.

Nie jest jasne, dlaczego niebieskie oczy bardziej rozpowszechnione wśród ludności na południu Rosji i Europy Północnej. Wcześniej zakładano, że ta funkcja daje pewną przewagę w letnim słońcu o północy lub zimy polarnej. Może to jest uważane za bardziej atrakcyjne, a zatem najbardziej korzystne dla doboru płciowego.

funkcje

Anatomicznie tęczówki zawiera mezodermalnego i ektodermalnego warstwy. W jaki sposób rozpowszechniać je pigmentu i zależy od koloru. Chromatofory są rozmieszczone w warstwie mezodermy, zawierają melaninę. Warstwa spodnia składa się z wielu komórek barwnikowych wypełnionych fustsinom. Odgrywać rolę jako włókna tęczówki i naczyń.

Kluczowe jasne kolory – niebieski, niebieski i szary.

Warstwę ektodermy nieodłączne w ciemnym kolorze niebieskim. Jeżeli włókna zewnętrzne tęczówki ma niską gęstością i niską zawartość melaniny, światło jest absorbowane wysokiej częstotliwości warstwa mezodermalnego i niskiej częstotliwości światła odbija się od niej. Niebieskie oczy – konsekwencją tego wskaźnika.

Są ludzie, którzy marzą, aby zmienić swój naturalny kolor na niebieski. Wierzą, że widok w tym samym czasie zyskać piękno, głębię i bogactwo. Najczęściej dotyczy atrakcyjne niebieskie oczy people blue-eyed można ozdobić za pomocą kilku programów, takich jak Photoshop. Po eksperymentach z efektami komputerowymi, można dobrać właściwą makijażu i kosmetyków.