651 Shares 5369 views

Skorupiaki. Cykl życiowy, reprodukcji

Morskich Skorupiaki żołądź – rodzaj raki skorupiaki (bernikle podrzędu). Dorosłych z tych gatunków są stałymi życie, dołączając się do twardych powierzchni. Przesiedlenie jest możliwe tylko w stadium larwalnym. Obecnie, do tego rodzaju zawiera 60 gatunków.


Te zwierzęta morskie (zdjęcia poniżej) mają wapienne skorupki, która jest przymocowana do podłoża. Umywalka sam składa się z płyt 6, z których cztery stanowią nasadkę i mają możliwość przemieszczania się od siebie. Skorupiak leży w dolnej części domu, trzymając kończyny między otwartymi płytkami. W ten sposób powoduje gwałtowne rytmiczne bicie, w celu doprowadzenia wody do wnętrza budynku z resztek jedzenia.

Średnica bernikla osiągnięcia siedmiu centymetrów i długość – 13 farbowanie jest zwykle szarawy biały lub podłużne paski fioletowy lub brązu.

Barnacle swoje szerokie podeszwy dołączone do każdej powierzchni – muszli, skały, korzenie drzew, stosy pomostami, dna statków, a także do różnych zwierząt. Poniżej można zobaczyć zdjęcia zwierząt morskich, które mogą dołączyć żołądź. Klej, który jest wytwarzany skorupiaki, bardzo stabilne. Jest odporny na temperaturę do 200 stopni, a nie narażone na działanie alkaliów, kwasów i innych rozpuszczalników.

Z kolei dużych skrzydeł bernikle często rozstrzygać miękkiej gąbki, dla których skorupiaków domu jest niezawodny i solidny fundament.

Cykl życia morskiego żołędzia

Rozwój morskiej żołędzi składa się z następujących etapów: jaja, larwy, dorosłych raków. Larwy wyłania się z jaj unosić się swobodnie i są dwa etapy: nauplius i ZYPRIES. W przypadku gatunków zimnowodnych larw etap trwa od 2 tygodni przed pierwszym miesiącu, a tropikalne – około 3-5 dni.

Larwy Zypries etapie nie jeść. Od pewnego czasu float, ale raz w sprzyjających warunkach są przymocowane do podłoża. Dorosłe kraby są stałe życie.

Skorupiaki rośnie i rozwija się w dość szybkim tempie. W krajach tropikalnych, niektóre gatunki są już 1-2 tygodnie po osiedleniu się osiągnąć dojrzałość. W chłodniejszych Bałtyku, trwa około trzech miesięcy. Żywotność kryla wynosi od 1-2 do 5-7 lat lub więcej.

Jak mnoży biurokrata

Między osób siedzących obok, cross-nawożenie jest przeprowadzane. Barnacle to hermafrodyta, czyli każdy ma zarówno gonady męskie i żeńskie. W dolnej części przedniej pary nóg jajowody są otwarte, z których są umieszczone jaja, a następnie spadają do komory płaszcza. efferens VAS przepływu w rurowej męskiego organu kopulacyjnej, który po połączeniu wyprostowanego, wystające na zewnątrz i do jamy płaszczowej z przodu osoby. Zapewnić im plemnik zapładnia jajo. Badania zostały przeprowadzone, w czasie którego stało się jasne, że żołądź morze mogą rozmnażać sam. Po zapłodnieniu grupy jaj w zagłębieniu płytki okładziny łączą jajorodny i rozpocząć kruszenie.

Gięte na zimno poszczególne jaja w lecie, nawozić je w zimie na wiosnę larw na zewnątrz. osoby ciepłolubne całego roku składają jaja kilka razy.