583 Shares 2906 views

Petunia Gioconda wiele Kwitnące pełzanie kaskadowe: opinie, zdjęcia, sadzenia i pielęgnacji, uprawy z nasion

Nie ma chyba człowieka, który by przeszedł to wspaniała roślina ma znaczenia, przynajmniej nie zatrzymując się na chwilę, by podziwiać jego piękne kwitnienie. Ze względu na łatwość uprawy i konserwacji, stał się mile widzianym gościem w prawie każdym domu, w każdej działce lub daczy. Ten wspaniały salon dekoracji – jasne, imponujące Gioconda wielu kwiatach petunii pełzanie kaskada.


opinie

Kochankowie plantatorów hojnie dzielić się swoim doświadczeniem w sieci w rozcieńczeniu petunie, podkreślić ich prostotę i subtelną elegancję. Według nich, można, po prostych zasad, aby rozwijać ten cudowny kwiat, który zachwyci swoim niepowtarzalnym pięknem przez całe lato.

Prawdziwie unikalnym roślin, które można dostosować do zupełnie innego klimatu i każdej glebie – wielu kwiatach petunii Gioconda pełzanie kaskada. Opinie są pełne uwielbienia dla jej bezpretensjonalny w opiece i niezwykłej okres kwitnienia. Fani petunie polecam wszystkim urządzić taras, balkon lub łóżko, należy zwrócić uwagę na ten piękny kwiat.

pochodzenie

Petunia Gioconda wiele Kwitnące pełzanie kaskadę (opinie powiedzieć, że jest) na początku swojej historii, jest zobowiązany do Ameryki Południowej. Bylina zioło należy do rodziny psiankowatych i jest krewnym ziemniaka i pomidora. Nazwy roślin sięgają petun Portugalskiej ( «tytoń»).

Petunia jest kochany i popularny na całym świecie. Ale niewiele osób wie, że na jego popularność, to ma długą i trudną drogę do 200 lat długo.

opis

Ten kwiat nie rośnie jak dom, ale uważa się, że najlepsze rośliny do dekoracji okna i balkony można znaleźć.

Liście nienaruszone petunii, siedzące albo na krótkich ogonkach mają różną wielkość i kształt, są ułożone na przemian na łodygach. Pędy rozgałęzione, zielony, pełzanie, wiszące lub pionowej w zależności od odmiany.

Kwiaty w kształcie lejka. Są podwójne i proste, duże i melkotsvetnymi. Znane z różnorodnych barw widma – od czystej bieli, jasnoróżowego żółty Bright, nasycony niebieski, purpurowy, czerwony. Istnieją odmiany o zróżnicowanej strukturze kolorach, łącząc różne odcienie. Figura płatek krawędzie mogą być gładkie lub piórach.

Owoce petunia – kapsułki wypełnione drobnymi nasion (do 10 tysięcy sztuk na 1 g.), Które pozostają żywe przez 2-3 lat.

Petunia Gioconda wiele Kwitnące pełzanie kaskadę (opinie zawierają obszerne informacje o kwiatka) jest jednym z wielu mieszańców, które są wykorzystywane w Kwiaciarstwa jako jednoroczne.

sortuje

Wszystkie hybrydy są nazywane uprawianych odmian petunii. Wiadomym jest, że pierwsza z nich pojawiła się w połowie 19 wieku. 4 rodzaje petunii:

 • dużymi (kolorów o średnicy 10 cm);
 • Multiflora z małym (około 3-5 cm) kwiaty;
 • niewymiarowych, karzeł (15-30 cm);
 • ampelnye – są to popularne teraz surfinii i wielu kwiatach petunii Gioconda pełzające kaskadę.

najbardziej popularne

Duża różnorodność mieszańców i odmian petunii curry i prawdziwych koneserów miłości. Wśród najbardziej popularnych są:

 • Dabbl Cascade.
 • Gioconda.
 • Ramblin (dotyczy surfiniyam).

Petunia Gioconda wiele Kwitnące pełzanie kaskadowe: opinie, zdjęcia

Według opinii, ten hybrydowy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych odmian. Niska szyk silnovetvyaschimisya krzew z pędami, które są gęsto pokryte kwiatami (o średnicy około 5-6 cm) – prawdziwy klejnot ogrodu. Ma doskonały wygląd podczas sadzenia w doniczkach wiszących pojemność 10 litrów. Ogromne rośliny plus, których autorzy z przeglądu – jego zdolność do przystosowania się do szerokiego zakresu temperatur, co pozwala się rozwijać tej odmiany w różnych strefach klimatycznych, i zapisz go na zimę.

Dość duża różnorodność pąków kwiatowych koloryt. Gioconda jest:

 • fioletowy;
 • różowy;
 • fioletowy;
 • Scarlet;
 • jasny szkarłat;
 • pomarańczowy;
 • neon;
 • łosoś;
 • biały.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest miłośnicy petunii Gioconda magenta wiele Kwitnące pełzanie kaskada. Na przedstawionych zdjęć mogą podziwiać niezwykłe piękno kwiatu.

Opinie użytkowników wskazują, że wydaje się rosnąć petunia sama w sobie nie jest tak łatwo w ogrodzie. To nie zawsze pasuje do zdjęć na broszurach Gioconda wielu kwiatach petunii pełzania kaskadę.

Sadzenia i pielęgnacji roślin, zgodnie z doświadczonych hodowców, różnią się w niektórych funkcji. Eksperci zalecają, aby wszyscy, którzy chcą się rozwijać w swoim ogrodzie lub na balkonie Mona Lisa przylegają do zestawu prostych zaleceń.

Jak rosną petunia?

Petunia Gioconda wiele Kwitnące pełzanie kaskadę, uprawa, która jest opisana w hotelu, wymaga:

 • W ogrodzie, powinno to nastąpić, dobrze oświetlone przez słońce.
 • Chociaż tolerancji termofilowej i suszy, petunii prawie cierpi nadmiernie wysokiej temperatury, a co za tym idzie, z zastrzeżeniem aby pokonać przędziorki. Profilaktyka – mgiełkę.
 • Roślina wymaga regularnego podlewania w czasie gorącego petunie należy podlewać rano i wieczorem.
 • Nie dopuścić nadmierną wilgotność gleby i stagnacji wody w nim.
 • Zakład powinien być umieszczony w miejscu chronionym przed wiatrem, który może złamać długie pędy.
 • Kolor pasuje do każdego stosunkowo żyzne gleby, ale przede wszystkim – gliniaste i gliny piaszczystej. Na balkonie powinny być wykorzystywane do składu petunias: liściaste i murawa ziemi, torfu, gruby piasku rzecznego w stosunku 2: 2: 1: 1.
 • 1 raz na dwa tygodnie przez cały czas kwitnienia nawozów należy kompleks nawóz na kwiaty o dużej zawartości potasu.
 • Nie wolno dać formę jajniki w czasie poprzez usunięcie wyblakłe kwiaty, zakładka to stymulowanie nowych pąki.
 • W celu wzrostu piękną roślinę, konieczne jest przeprowadzenie powstawaniu krzaka. Aby to zrobić, należy przyciąć pędy niż stymulować powstawanie nowych oddziałów i kwiatów, roślina staje się bardziej soczysty.

Rosnące z nasion

Dziś przez cały sezon „wiosna / lato” w kwiaciarni i rynku można swobodnie kupić gotowe sadzonki petunie. Niektórzy wolą rosną sadzonki na własną rękę. Specjalistów zaleca w tym przypadku do zakupu nasion jakości od sprawdzonych dostawców.

Seed hoduje wiele odmian petunii, w tym hybrydy, które obejmują wiele kwiatach petunii Gioconda pełzające kaskadę.

Rosnące siewki z nasion odbywa się w marcu. Timing podyktowane czasie wysiadania pożądanego kwiatów na balkonie lub w ogrodzie. Rośnie z nasion siewki opracowany trwa około trzech miesięcy.

Gleby wcześniej przygotowany do sadzenia, przesiewa się i obficie podlewane. Nasiona zaleca się mieszać z piaskiem w celu zapewnienia bardziej równomiernego rozkładu na ziemi, a następnie są one zasiane, nie zamykając się, nawadniać przez natrysk. Po tym, muszą one być pokryte folią lub szkłem.

W celu uzyskania optymalnej temperatury kiełkowania wynosi 20-23 stopni. Wyższe dawki ciepła lub braku światła powoduje rozciąganie złożenia i choroby roślin grzybów prądem.

Zazwyczaj nasiona kiełkują w ciągu 5-7 dni. Ten film jest następnie usuwany lub szkła. Podlewać młode sadzonki, obserwując umiar i ostrożność. Temperatura zmniejsza się stopniowo do plus 18 stopni.

Po wyglądzie prawdziwych liści, siewki trzeba zanurzyć się w polach, a na koniec miesiąca – w doniczkach. Aby zapewnić zwartość pędy przyciąć, że w przyszłości bodźcem do rozgałęzienia instalacji.

W kwietniu, sadzonki zaleca się hartować, a po mrozem zasadzić stałe miejsce w odległości 25-30 cm pomiędzy pędów.

Jeśli petunia jest uprawiana na balkonie, powinniśmy postępować w oparciu o: pojemnik 10-litrowy silnik jest nie więcej niż 3 obsadzone roślinami. Więcej ciasno prowadzi do tego, że rośliny są rozciągnięte, tracą efekt dekoracyjny.

propagacji sadzonek

Podczas rozmnażania roślin przez sadzonki macierzystych trzeba kopać w upadku, przejechać w doniczkach, starych pędów przycinać i miejsce na zimę w jasnym i chłodnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Optymalna temperatura przechowywania – plus 10-12 stopni z umiarkowaną podlewania.

Wraz z nadejściem wiosny z młodych roślin należy wyciąć górne sadzonek około 10 cm długości. Z nich jest to konieczne, aby usunąć wszystkie liście z wyjątkiem dwóch najlepszych. W celu poprawy ukorzenienie sadzonek dolną część musi być zanurzona w roztworze fitohormonów, a następnie sadzonki sadzi się nasyp z gruntu o wystarczającej przepuszczalności powietrza lub wilgotnym piaskiem, powinny być odwadniany i szklaną osłonę lub folii.

Po przecięciu sadzonek zaleca się sadzić tak szybko, jak to możliwe. Kiedy sadzonki zasada ta jest wspólna dla wszystkich roślin. Wyjątkiem są sukulenty, które powinny być bezwzględnie suchej przed sadzeniem.

Optymalna temperatura do kibicowania – plus 20-23 stopni przy dobrym oświetleniu.

W warunkach krótkiego długość dnia zaleca dodatkowe oświetlenie z lamp fluorescencyjnych, przedłużając godzinach dziennych do 10 godzin.

Należy zachować ostrożność, utrzymując stałą wilgotność gleby. Korzenie sadzonek produkowanych przez około tydzień. Po pojawieniu się liści tej rośliny są osadzone w małych doniczkach, wraz ze wzrostem wielkości garnków petunie powinna zostać zwiększona. Rośliny zapewnić opiekę, zarówno hodowane z nasion.

Jak radzić sobie z chorobą?

Rośliny petunii są bardzo wytrzymały, ale obecność niekorzystnych warunkach mogą nadal być przyczyną ich chorób lub atakiem szkodników.

1. chorób grzybiczych. Występuje, gdy gęste sadzenie, nadmierne podlewanie, niewłaściwy dobór gleby (zbyt ciężki). Sadzonki mogą umrzeć z rozwoju zgnilizny korzeni. Zaleca się:

 • usunięcie chorej części rośliny z ziemi sąsiadującej z nią;
 • wszystkie pozostałe kwiaty do leczenia za pomocą środków grzybobójczych;
 • gdy nie podlewanie pereuvlazhnyat gleby i zapobiega stagnacji wody w nim.

W przypadku chorób grzybowych także mączniaka (biały powłokę na liściach i kwiatach). Przyczyną – nagłe zmiany temperatury i wilgotności. Do walki działania obejmują: usuwanie dotkniętych fragmentów roślin, przetwarzania go na szaro.

Do zapobiegania chorobom grzybiczym powinni:

 • wybrać ziemi do sadzenia i lekkiego (pH <6);
 • pary dokładnie przed siewem ziemię;
 • zasiać i zasadzić rośliny nie są zbyt grube;
 • trzymać temperatury;
 • unikać nadmiernej zawartości nawozu azotowego, jak i stagnacji wody w glebie.

2. Żółknięcia liści. Przyczyny:

 • naruszenie temperatury i podlewania reżimu;
 • szkodniki (przędziorki, mszyce, mączlików srebrzystolistnych);
 • rozwój prawdziwej chlorozom (niedobór żelaza).

Sposoby zwalczania szkodników należą:

 • i rozpylania wody do mycia lub słabe ekstrakt liści tytoniu, zapylania podłoża siarki (w powietrzu), przetwarzanie gotowy systemowego z insektycyd (przędziorka chmielowca);
 • Roztwór obróbki (1: 1), siarczan nikotyny w wodzie mydłem (mszyce);
 • leczenie preparatami permetryny (2%), co trzy dni (na mączlika);
 • Podawanie preparatów zawierających żelazo (od prawdziwej chloroza).

Nowy „mistrz”

Petunia F1 Gioconda wiele Kwitnące pełzające kaskadę – nowo hodowli hybryd, według opinii, jest poważnym konkurentem surfiniyam – uznane przez mistrzów obfitości kwitnienia. Propagowane wyłącznie wegetatywnie.

Wycofanie odmiany uważa się za rewolucyjny przełom w hodowli. Jest to pierwszy w petunii światowej, dając oszałamiające kolory.

Jest to roślina dobrze rozgałęziającego silnych pędów 20 cm wysokości, które są w stanie pokryć się z gleby przez gruntowa glebie 1 m średnicy.

Różnorodność jest F1 – wielu kwiatach petunii Gioconda gwiazda pełzanie kaskada (opinie to potwierdzić) – dostosowuje się do szerokiego zakresu temperatur: plus na 8-40 stopni Celsjusza.

Pod warunkiem pojemnik rosnący wolumen ten ostatni powinien być wystarczający, a nawożenie powinno odbywać się raz w tygodniu, aby utrzymać piękno rośliny.

widać na zdjęciu starannie hybryda F1 (wielu kwiatach petunii Gioconda gwiazda pełzanie kaskadowej).

Recenzje zawierać informacje na temat optymalnych warunków wzrostu roślin. Należą do przepisu 11 godzin światła dziennego i utrzymując temperaturę 20-22 °. W tych warunkach wskazanych przez autorów opinii, roślin są zachowane przez cały rok. Według opinii marka jest idealny do produkcji sadzonek.

Roślina jest bardzo silny, Kwitnienie rozpoczyna się w początkowym stadium jego rozwoju. kwiatostan średnica 100 cm, średnica kwiatów – 6 cm.

Sow sadzonki mogą być od lutego do kwietnia. To musi być powierzchowne. Wzrost nasion odbywa się w świetle. zasiewy Luty potrzebne dodatkowe oświetlenie. Sadzonki pojawiają się zwykle na 5-6 dzień. Wraz z pojawieniem się 1-2 lisci, konieczne jest, aby posiadać kilof. Pod koniec maja, sadzonki twardnieje i posadzone w ziemi.

Aby zapewnić obfite i długie kwitnienie grunt musi być terminowe podlewanie, pielenie regularnie, poluzować i karmić nawozów.

Użytkownikom zaleca

Jedną z cech fenomenalnym Dzhokondy F1, deklarowanej przez producenta, jest jego zdolność do przystosowania się do spadku temperatury. Hybrydowy jest pozycjonowany jako niezwykle odpornych odmian: roślina nie umiera w Sub-Zero wskaźniki temperatury, a jedynie spowalnia wzrost.

Użytkownicy potwierdzają stabilność fenomenalny Gioconda F1 do agresywnej wpływem niekorzystnych warunkach. Na przykład, jeden z najbardziej popularnych odmian – Petunia F1 łosoś Gioconda wiele Kwitnące pełzanie kaskadę – zdobył wiele entuzjastyczne recenzje. Według amatorów ogrodników, roślina nie tylko wygląda jak zwycięzca obok innych odmian na łóżku, ale także podczas mrozów jesieni do minus 3 stopni nie traci swoje walory dekoracyjne. Członkowie gorąco polecam tę odmianę do zdobienia Kwietniki, ogrody, balkony.

Petunie hybrydowe Gioconda – pewni rywal najlepsze odmiany hang-Downing. Kiedy rośnie je w doniczkach i wiszących koszy cały punkt równomiernie rozmieszczone na jego gałęziach kolorach, tworząc piękne bujne wieńce. Fenomenalne cechy nowych odmian Mona Lisa – twardość, kwitną przez cały rok, a inne – są bezcenne cechy otwiera dla ogrodników nowe i ekscytujące możliwości.