692 Shares 2099 views

Nokia Lumia 820 – Przegląd modeli, opinie klientów i ekspertów

Nokia Lumia 820 to drugi model smartfonów fińskiego przedsiębiorstwa systemem Windows 8. sprzedaży domu zaczął jednocześnie nową wersję telefonu Lumia 920. Niemniej jednak, jest to 820-I wzór stał się jednym z najczęściej kupowanych produktów mobilnych firmy Nokia. Powodem tak wysokiej popularności tkwi w funkcji sprzętowych i multimedialnych w telefonie.


parametry techniczne

„Lyumia 820” jest potężnym wszechstronny smartfon z ciekawym wzorem. Ukryta pod obudową 2-rdzeniowego procesora serii Qualcomm Krait S4. Całkowita szybkość transmisji danych od 3 GHz. "28 nm" chipset opracowany przez technologię.

Również wysoko w Nokia Lumia 820 specyfikacji dotyczących wewnętrznych prętów pamięci. Objętość wewnętrzna 8 GB. Co do pamięci RAM, tutaj średnia 1024 MB, tradycyjnie zawarte we wszystkich nowych modelach Nokia. Od cech technicznych modelu mogą zostać zidentyfikowane, oraz 8-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania wideo w FullHD. Ekran jest prosta, ale ma swoje zalety, takie jak nadwrażliwość.

Smartfon obsługuje prawie wszystkie popularne interfejsy mobilnych. Waga jest zasilana przez baterię 1650 mAh. Wymiary obudowy – 124 68,5 mm. Grubość ta wynosi 9,9 mm. Ciężar urządzenia w postaci roślinnego – 160 g

Cechy konstrukcyjne

Dla Nokia Lumia 820 jest lepiej zacząć przegląd danych zewnętrznych. W rozwoju konstruktorów fińskiej spółki postanowił odstąpić od zwykłej tradycji. Dlatego też model ten jest tak różni się od swoich poprzedników. „Lyumia 820” Nie jest to klasyczny monolit. Obudowa ma zdejmowalną płytę tylną. Ponadto, narożniki i krawędzie są bardziej gładkie i zaokrąglone. Z tego typu smartphone wygodnie i przyjemnie w dłoni. Również ten fakt przyczynia się do optymalnej wielkości opakowania – 5,6 cala przekątnej.

W tym momencie urządzenie to czarny, czerwony, pomarańczowy, biały, żółty, szary, zielony i fioletowy. Panele Nokia Lumia 820 – inną historię. Każdy z nich posiada własną funkcjonalność. Jest ochronną gumy klapki, jest sposób wspierania ładowania bezprzewodowej jest standardem. Każdy z nich w ich własnym kolorowe i przydatne. Przy opracowywaniu modelu, inżynierowie „Nokia” musiał rezygnować z wygody Zmiana / usunięcie paneli. Aby uzyskać dostęp do baterii lub opcjonalnej zewnętrznej karty trzeba zrobić wielki wysiłek. Płyta montażowa odbywa się tak mocno, że musimy trzymać się go czymś cienkiego metalu.

Głośnik znajduje się na dole. W pobliżu znajduje się gniazdo micro-USB. W górnej części znajduje się wejście słuchawkowe.

rozmiar ekranu

Należy zauważyć od razu, że rozdzielczość wyświetlacza Nokia Lumia 820 jest bardzo niska. Jest to jeden z podstawowych problemów WinPhone 7,5 oś. Z drugiej strony, przejście do branży telefonii komórkowej flagowych FullHD też nie jest uzasadniona. Uchwała taka wymaga nie tylko potężny procesor graficzny, ale baterii.

Dlatego „Lyumii 820” deweloperzy postanowili upiec dwie pieczenie na jednym proste rozwiązanie – niższe poparcie ekranu do minimum, co będzie miało żadnego wpływu na jakość wyświetlania. Taki ryzykowny krok wolno wprowadzać w środku procesora i standardowej baterii. Wynik ten jest istotny wpływ dostępnych cen. Wyświetlacz wykonany jest na znanej technologii AMOLED. Przeniesienie kolor – True RGB. Warto zauważyć nieobecność PenTile. Ale na ekranie ma już warstwę polaryzacyjną ClearBlack. Ze względu na to optymalna głębokość i kolor kontrast został osiągnięty. Kąty widzenia – prawie 90 stopni. AMOLED technologia pozwoliła na odbieranie i zwiększyć przejrzystość tekstu.

Platforma sprzętowa

Dla Nokia Lumia 820 wydajność spełnia 2-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon chipset platformy. Część graficzna jest Adreno 225. Elementy Ten czwartej generacji, aby zapewnić maksymalną wydajność produktu. Plus model – i fakt, że chipset został opracowany w technologii 28 nm, „”. Testy wykazały, że prędkość przetwarzania danych w „Lyumii 820” nie jest gorszy niż w wielu mistrzów, jak HTC One X lub Sony Xperia T.

Wskaźniki pamięci nieco skromniejsze. Nie RAM przydzielone tylko 1 GB oraz zintegrowany – 8 GB. Jest możliwe, aby wstawić spację kosztem zewnętrznej karcie pamięci. Pakiet zawiera standardowy zestaw sprzętu, w którym smartfon może bezproblemowo współpracują z interfejsów, takich jak Wi-Fi, GPS, Bluetooth, LTE, NFC.

funkcje aparatu

Jakość zdjęcia i strzelanie wideo nie jest inaczej. Aparat ma 8 megapikseli w rezerwie, więc jest to uzasadnione w celu umożliwienia format nagrywania FullHD.

optyka klasy średniej, wykonane przez technologię Carl Zeiss. Wysokiej przysłony – F2.2. Jednak znacznie pogarsza jakość obrazu w słabym świetle. Podkreślając aparat jest słaby, więc w nocy jest lepiej powstrzymać się od sesji zdjęciowych.

Tryby mineralne przyszyte można odróżnić i dynamiczne obrazy można usunąć niepotrzebnych przedmiotów z ramy.

Funkcje multimedialne

System operacyjny jest oparty na platformie smartphone WP8. Silnik jest standardowy interfejs. Warto wspomnieć, ekran blokady aktywny, który jest wyświetlany w dynamice pogody, zegar, stan głównej aplikacji, różnych powiadomień systemowych. Na pulpicie, jest to zwykły bar z żywymi płytkami. Ważne jest, że Nokia Lumia 820 OS aktualizacja jest automatyczna, chociaż tam jest instrukcja funkcja wyszukiwania. Średnia oprogramowania wbudowanych aplikacji, takich jak Microsoft Office, Skype i Internet Explorer. Dodatkowych programów są zintegrowane z OS „Muzyka Nokia» i «Nokia Maps„. Pierwsza aplikacja jest zastrzeżonym gracz, który umożliwia pełny dostęp do wszystkich multimediów usługi oparte. „Mapy Nokia» wyświetlać bieżące informacje o ruchu, podejście do punktów odniesienia, i tak dalej. N.

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych smartfonów, „Lyumia 820” obsługuje wszystkie formaty plików wideo, dzięki czemu nie trzeba wstępnie przeliczyć. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na wysoką pozycję GPS w Nokia Lumia 820.

opinii ekspertów

Eksperci uważają, że w 820-tego modelu „Lyumii” zawiera tylko najbardziej podstawowe komponenty sprzętowe. Przy projektowaniu optymalnych chipsety cena i jakość były używane. W porównaniu z flagowych innych znanych marek, Lumia 820 ma znacznie bardziej proste paczkę. Niemniej jednak wydajność model jest na wysokim poziomie.

W tworzeniu macierzy 800 x 480. Sito używane, jednak w połączeniu z technologią AMOLED wyświetlania był zdumiewający jasności i nasycenia całej palety barw. Ta głębokość wyświetlacza nie jest nawet 920-th „Nokia” modelu. Obudowa wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu smartfon, zdaniem ekspertów, jest zabezpieczony przed wstrząsami. W każdym razie, jeśli panel i nie zapobiegnie uszkodzeniu, naprawa Nokia Lumia 820 nie trwało długo, ponieważ składniki są swobodnie dostępne dla wszystkich usług. Eksperci twierdzą, że wiele najnowszych modeli Samsunga i Sony są bardzo trudne do znalezienia poszczególnych części.

opinie klientów

Lumia 820 jest dokładnie to warte swojej ceny. Koszt urządzenia zmienia się w zakresie od 20 000 rubli. Do tej kwoty kupujący dostaje jakość i smartfon produktywne, do którego co najmniej zadowalające.

Z korzyści odnotowanych przez użytkowników: piękny design, wysoka prędkość, doskonały dźwięk, jasny ekran, wytrzymała obudowa, łatwy w obsłudze oprogramowania.

Jedyną istotną wadą modelu mówi się, że kupujący jest niska czułość aparatu na światło. Nocą zdjęcia czasowe są złej jakości. Wadą może być wywołana zbyt mocno tylnym panelu.