244 Shares 9704 views

Szwy po zabiegu: Charakterystyka opieki

Chirurdzy są dość powszechne w dzisiejszych czasach. Większość pacjentów zgodzić się na nich bez żadnych obaw i wątpliwości, niektóre nawet zrobić „opcjonalne” działalność na własny koszt – to, oczywiście, o chirurgii plastycznej. Jednak wielu ludzi nawet nie martwi jak interwencja nastąpi, ale ile będzie widoczne szwy po zabiegu. Należy pamiętać, że, jak szybko i jak dobrze zagojone kawałki, w dużej mierze zależy od opieki nad nimi w okresie rekonwalescencji.


Podstawowe zasady opieki nad szwów w okresie rekonwalescencji

Pamiętaj o tym, jak dbać o szwów po operacji, powie ci więcej przy wypisie, ale jeśli personel medyczny o tym zapomniał, albo nie pamiętam, pamiętam. Główną zasadą jest – zawsze szew czyste i suche. Jeśli nacięcie zagojeniu bardzo dobrze i jest otwarta rana może być przemywa się czystą wodą z mydłem. Po każdym procedur higienicznych należy zastosować środek antyseptyczny. Odpowiednie zieleń brylantowa, jodu lub nadmanganianu potasu, roztwór. Ale z regularnym spożywaniem alkoholu lub wody kolońskiej do mycia należy unikać – cała punktem jest to, że związki te są zbyt sucha skóra. Jeżeli istnieje nawet najmniejsze podejrzenie, że szwy po operacji zostały zanieczyszczone, powinny być wypłukane z nadtlenkiem wodoru. Ta sama procedura konieczne jest ropiejące szwy.

Nosić bandaż czy nie?

Kwestia opatrunków w okresie rehabilitacji po zabiegu powinna być ustalona przez lekarza. To zależy od głębokości i długości odcinka, jego lokalizacji, jak dobrze leczy i innych czynników. Pacjent musi słuchać i do własnych uczuć. Na przykład, jeśli szwy po zabiegu przylgnąć na ubrania, bandaż należy stosować przynajmniej przez okres aktywności fizycznej. Innym naglące pytanie: czy aby przetwarzać szwy ze specjalnymi maściami, przyspiesza gojenie, lub po prostu pozwolić mu odejść? Środki ostrożności należy stosować środków ludowej, ale wśród produktu farmaceutycznego, istnieje wiele preparatów, okazały się pozytywne. Najbardziej popularnym narzędziem – maść „Levomekol”, można również używać żadnych środków na bazie pantenolu. Po usunięciu nici można leczyć rany szczególne oleje i różne preparaty przyspieszające regenerację komórek i nawilżające skórę.

Czas rehabilitacji po operacji: Czy można wyleczyć szybko szwy?

Czas rehabilitacji po operacji więcej niż indywidualne. Średnio Szwy są usuwane w ciągu 7-10 dni. W niektórych sytuacjach, okres ten może być przedłużony do dwóch tygodni więcej – rzadko jak zwiększone ryzyko wzrasta do włókien skórnych. Pamiętaj: szwy po zabiegu powinien strzelać do lekarza lub pielęgniarkę, jeśli przy wypisie nie podano innych wskazówek. Po usunięciu blizny wątek powinien kontynuować. Niezależnie od tego, jak rehabilitacja po zabiegu, nacięcie jest całkowicie zazhivshim miejsce jest około jeden miesiąc po zabiegu. Mianowicie – kiedy powstaje wyraźna blizna.