816 Shares 9705 views

Lek „Diakarb” dla niemowląt. Najważniejszą


Jednym z najbardziej popularnych leków stosowanych u noworodków dzisiaj – Tabletki „Diakarb”. Opis mówi, że acetazolamid jest stosowany w chorobach serca, epilepsja, neurologicznych i wielu innych chorób. Stosowanie tego leku początek w 1950 roku, a od niedawna lekarze – pediatrzy często przepisują lek „Diakarb” dla niemowląt. Bezdech, niedotlenienie, odzysk ciśnienia śródczaszkowego – Leczenie tych i wielu innych patologii nie może obejść się bez tego leku.

Jakie są pigułki „Diakarb”? Własności leku

Jest to lek moczopędny, jest to słaby lek moczopędny. Promuje wydalanie cieczy z korpusu, i normalizacji ciśnienia wewnątrzgałkowego śródczaszkowego antiedematous i ma właściwości przeciwdrgawkowe.

Tabletki „Diakarb” dla niemowląt: dowody

Należy zauważyć, że preparat można przypisać tylko pediatrą lub Neonatologia w oparciu o ultradźwięki. Pamiętaj, że samo może spowodować nieodwracalne szkody. Applied preparat „Diakarb” jeśli niemowlę ma nadmiar płynu mózgowego, nadciśnienia śródczaszkowego, obrzęk, słabe krążenie.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazane nerek i wątroby, cukrzyca, choroba Addisona, o wysokiej wrażliwości na składniki.

Co się stało „pigułki” Diakarb dla niemowląt? skutki uboczne

Wyjścia potasu leku z organizmu, który jest więc konieczne dla układu sercowo-naczyniowego. Konieczne jest zatem, wraz z pigułek „Diakarb” używających narkotyków „Asparkam”. W przypadku długotrwałego stosowania u niemowląt reakcje alergiczne, senność, nudności i biegunkę.

Jak stosować pigułkę „Diakarb” dzieci

Najpierw musimy zrobić test. Najczęściej przepisywany USG mózgu, MRI, CT, jak również pomiar objętości głowy, definicja napięcia mięśniowego u noworodka. Według wyników badań, lekarz może przepisać ten lek. Zwykle podaje się go w następujących dawkach: Tabletki trzeci dwa razy dziennie lub 10 mg / kg wagi ciała.

Lek „Diakarb” dla dzieci: jak dać pigułki?

Od gorzkiej medycyny, dziecko może po prostu wypluć, ale tablet jest bardzo trudna do przełknięcia. W celu ułatwienia odbioru acetazolamid, tabletkę należy kruszyć. Następnie gotuje się wodę (2 łyżek stołowych) z lekko słodzone cukrem i dodać otrzymanego proszku dobrze wymieszać. Aby dać napój dla dziecka, należy użyć strzykawki (bez igły), sporządza leki i powoli, trzymając dziecko w pozycji pionowej, wlać do przygotowań usta łatwo.

Ważnym uzupełnieniem

Jeżeli lek „Diakarb” stosuje się więcej niż 5 dni bez przerwy, istnieje ryzyko kwasicy, czyli zmiany w pH krwi. W leczeniu to oznacza, że jest senność i zmęczenie, więc nie przejmuj się, jeśli twoje dziecko stało się bardziej spać.

wniosek

Należy zauważyć, że w każdym przypadku, aby stosować lek, czy nie, to zależy od ciebie. Jeśli uważasz, że lekarz błędnie powołała medycyny „Diakarb” swoje dziecko, potem kolejną wizytę. Wszystkie skutki uboczne są bardzo rzadkie, więc konieczne jest, aby nie martwić, po prostu obserwować stan dziecka i w takim przypadku należy skontaktować się z pediatrą. Bądź zdrowy!