130 Shares 5175 views

Zapalenie pęcherza: objawy i czynniki przyczyniające się do pojawienia się choroby

Zapalenie pęcherza – choroby spowodowane przez penetrację infekcji do pęcherza moczowego, w której występuje stan zapalny błony śluzowej to pojawiają zaburzeń funkcjonalnych. Choroba dotyka głównie kobiet. Zgodnie z wynikami badania WHO, co czwarta twarz w ich życiu z tą chorobą, a co ósmy jest przewlekły. Mężczyzna zapalenie pęcherza jest znacznie rzadsze. 1000 mężczyzn z dolegliwości nietrzymania choroby pęcherza zajmuje około ośmiu osób, z których większość jest w wieku powyżej czterdziestu lat.


Staphylococcus aureus, Proteus, E. coli, – główne czynniki przyczynowe chorób, takich jak zapalenie pęcherza. Znaki , które powodują te mikroorganizmy są podobne u kobiet i mężczyzn. Niemniej jednak, choroba może pojawić się tylko w obecności bakterii w danych ciała, ponieważ należą one do tak zwanego oportunistyczne mikroflory i tak, że są przyczyną stanu zapalnego, dodatkowe czynniki.

Czynniki przyczyniające się do rozwoju zapalenia pęcherza moczowego u kobiet

  1. Zwiększona odporność. Może to być związane z obecnością przewlekłych Choroby, ciąża, i mieć charakter psychologiczny, na przykład ze względu na sytuacje stresowe.

  2. Hipotermia. Szczególnie wpływa na wystąpienie ucisku punktu przechłodzenia: talii, miednicy i nóg.

  3. Naruszenie higieny osobistej może doprowadzić do rozwoju takich chorób jak zapalenie pęcherza. Oznaki tego może pojawić się, że jeśli moczowego E.coli wystąpią. Dlatego, tampony, podkładki powinny być zmieniane tak często, jak to możliwe

  4. Zmiana śluzowej cewki moczowej i pochwy. Zjawisko to obserwuje się deficytu estrogenów, częste stosowanie środków plemnikobójczych, jak również obecność zapalenia narządów miednicy mniejszej.

  5. Pikantne potrawy, napoje alkoholowe. Po użyciu moczem przydzielone substancje podrażniają pęcherza.

  6. Anatomia są czynnikami predysponującymi do wystąpieniu takich chorób jak zapalenie. Objawy choroby w tym przypadku znajduje się w nietypowym miejscu cewki moczowej, jeśli znajduje się blisko pochwy i otwiera je.

  7. Problemy z toalety. Częste przelewowy pęcherza powoduje, że rozciąga się i dalszej utraty elastyczności. Częste wyjazdy do łazienki może również zmniejszyć ochronę błony śluzowej.

Tak więc, w obecności powyższych czynników może być zapalenie pęcherza. Objawy zwykle pojawiają się w ciągu trzech dni, a następnie stopniowo ustępują. Jednak to nie oznacza, że choroba nie ma. W przypadku, gdy leczenie nie została zakończona w odpowiednim czasie, staje się przewlekły.

Główne cechy:

  • Bolesne oddawanie moczu: kłucie, pieczenie. Ich intensywności w zależności od lokalizacji zapalenia.

  • Oddawanie moczu staje częstych i małych posiłków. Czasami jest przypisane nie więcej niż 10 ml moczu.

  • Zmiany ujawniają się w moczu. W nim znajduje się duża liczba leukocytów, bakterii.

Przy pierwszych oznakach choroby powinny skonsultować się z lekarzem, aby go mieć, opierając się na wynikach badań, diagnostyki. Jeśli zapalenie pęcherza moczowego, co robić dalej, jakie leczenie zostanie zaplanowane – to zależy bezpośrednio od agenta (mikroorganizmów) choroby.