420 Shares 6637 views

nalewki alkoholowe glistnika: przepis, wykorzystanie

nalewki alkoholowe z glistnika, gotowanie jest omówione w dalszej części artykułu, wykonuje bardzo skuteczny sposób radzenia sobie z różnymi dolegliwościami. W większości środek jest stosowany w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Jego zastosowanie w terapii mających na celu powstrzymanie nowotworów złośliwych. W tym samym okresie nabyć glistnika w farmacji można przygotować środkami być spożywana jako dodatek do terapii medycznej.


struktura

Gorzkie SAP, korzenie, liście i łodygi rośliny zawierają następujące elementy:

 • karoten;
 • kwas askorbinowy, kwas jabłkowy, kwas bursztynowy, kwas cytrynowy;
 • gumy roślinne, olejki eteryczne;
 • lotne, które są naturalnymi antybiotyki;
 • toksycznych alkaloidów: protopinę, chelidoniny, coptisine, sangwinaryna, alokriptanin.

W ramach zakładu godny uwagi głównie alkaloidy, które w większości mają wpływ na organizm człowieka, podobnego do morfiny. W szczególności, alkohol nalewka z glistnika, w którym wiele chelidoniny, podczas przyjmowania małych dawek pomaga wyeliminować poważne zespoły bólowe.

właściwości lecznicze

W związku biologicznie aktywnego, nasycony i skład kompleksu wystarczająco chelidonia może wykazywać następujące działania na organizm:

 • antyseptyczny;
 • bakteriobójcze;
 • przeciwskurczowe;
 • przeciwnowotworowe;
 • gojenie się ran;
 • przeciwgrzybicze;
 • wykrztuśny;
 • moczopędny.

Gdzie zbierać celandine?

Jak wspomniano powyżej, część rośliny zawiera substancje toksyczne. nalewki alkoholowe z glistnika, kupiony od obcych może mieć negatywny wpływ na organizm, w szczególności, aby spowodować poważne problemy w układzie pokarmowym. Dlatego lepiej jest przygotować surowiec do wytwarzania środków własnych.

Collect roślina jest zalecana w lesie. W mieście trzeba zrywać tylko trawa, która rośnie z dala od ruchliwych skrzyżowań drogowych. Nie nadaje się do przygotowywania naparów roślin, które rosną w pobliżu zakładów przemysłowych.

Alternatywnie, suche kolekcji można kupić w aptece. W tym przypadku konieczne jest, aby sprawdzić datę ważności. Ponieważ roślina przyjmuje się zbierać w czasie kwitnienia, data produkcji opakowania powinny odpowiadać okresie od maja do sierpnia.

Ile jest gotowy glistnik nalewki od alkoholu? Cena za butelkę o pojemności 100 g w aptekach wynosi około 300 rubli. Ze względu na wysokie stężenia składników czynnych wspomnianej objętość wystarcza do otrzymania środka w ciągu 15-20 dni.

Alkohol Nalewka z glistnika w domu

Aby przygotować własne lekarstwo, należy użyć liści i łodyg roślin. Zebranych pędy należy suszyć w temperaturze pokojowej przez rozkład papieru. Nie opuszczają zakład w palącym słońcu, lub umieścić go w piecu.

Jak zrobić nalewkę z glistnika na alkohol? Gdy roślina jest dobrze schnie, konieczne jest, aby dokładnie zmielić łodyg i liści ręce. Alternatywnie, można użyć w maszynce do mięsa. Po tym następuje duży szklanym słoiku do napełniania tworzy masę o około połowę. Podsumowując, zdolność do wypełnienia po brzegi alkoholem.

nalewki alkoholowe glistnika powinny być w ciemnym, chłodnym miejscu przez kilka tygodni. W celu osiągnięcia uwolnienia roślin Maksymalna liczba aktywnych elementów, należy wstrząsnąć słoik codziennie.

Gotowy alkoholan chelidonia przesączono przez gazę. Środki realizacji wlano do pojemnika wykonanego z ciemnego szkła i jest szczelnie zamknięte.

Podczas przygotowywania do gotowania nalewki może mielenia ziół suszone w proszku, alternatywne bazie alkoholu może służyć jako zwykły wódki. W razie potrzeby, liście i łodygi roślin, można zastąpić go z kłączy. W tym ostatnim przypadku, w celu zmniejszenia stężeń substancji szkodliwych, po infuzji oznacza, że należy je rozcieńczyć dodatkową objętością destylowanych.

Nalewka z glistnika od alkoholu: zastosowanie w onkologii

Roślina jest znana w medycynie ludowej jako skuteczny środek do eliminacji raka. W szczególności, nalewki alkohol glistnika z właściwego użytkowania umożliwia zlokalizowanie przerzutów znacząco spowolnić wzrost komórek nieprawidłowych. Jednakże, aby zastosować środki do glistnika Obwody danych oparte są zalecane jako leczenie uzupełniające od takiej decyzji nie daje absolutnej gwarancji wyleczenia.

Jeśli walka z rakiem uzdrowicieli polecić uciekać się do stosowania nalewki ścieków. Do jego przygotowania trzeba kupić celandine w aptece. Suszone pąki trzeba wymieszać z liści pokrzywy i kwiatów nagietka w równych proporcjach. W celu wytworzenia roztworu nasyconego, na łyżce tej mieszaniny pobranej kubka wrzącej wody. Kolekcja wlać gorącą ciecz i domagać się przez kilka godzin. Przygotowane oznacza podejmowanie wewnątrz przed posiłkami przez dwa tygodnie. Po określonym czasie zrobić przerwę na kilka dni, a potem znowu powtórzyć przebieg terapii.

Leczenie oddechowego

Nalewka z glistnika doustnie dla ostrego kaszlu, astmie. Istnieją przypadki, gdy zakład pomaga leczyć pacjentów pozornie beznadziejnych z gruźlicą płuc.

następującej reguły stosuje się w celu wyeliminowania choroby dróg oddechowych. W 0,5 litra wrzącej wody, stosując około 10 łyżki posiekane suszone trawy. Roztwór zamknięto wieczkiem i pozostawić do zaparzenia w ciągu 2 godzin. Wspomniane środki się 3 razy dziennie, pół szklanki. W celu zmniejszenia szkodliwego wpływu na stężony roztwór do wewnętrznej tkanki, narządy, spłukiwane z jogurtu nalewki.

Zastosowanie chorób skórnych

Jak korzystać z glistnika nalewki od alkoholu? Zastosowanie w leczeniu chorób skóry wymaga obowiązkowego przestrzegania ostrożność. W przeciwnym razie, można uzyskać dużo przykrych konsekwencji w postaci oparzeń.

Używane narzędzie do usuwania brodawek, opryszczka objawy świerzbu, toczeń, choroby grzybowe. Dotknięte obszary plamy z niewielką ilością roztworu alkoholu trzy razy dziennie.

Leczenie chorób przewodu pokarmowego

Przy tego rodzaju dolegliwości dość skutecznie zachowuje glistnik nalewki na alkoholu. Stosując leki czczo pokazano na długo przed posiłkiem.

fundusze łyżeczka hodowane w kubku ciepłej wody. Bezpośrednio przed absorpcją jego nalewki wytrząsa się kilkakrotnie.

Odpowiednie środki do usuwania objawów zapalenia trzustki, zapalenia błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, zapalenie wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie jelit. Wlew spożywane kilka razy dziennie aż do widocznego efektu.

środki ostrożności

A także liczne produkty oparte na składnikach ziołowych, glistnika nalewki toksycznych. W związku z tym lek nie jest zalecany do stosowania więcej niż kilka tygodni z rzędu. Brak przerwy może spowodować poważne zatrucie organizmu. Terapia wznowienia może być za 4-5 dni przepustki.

Jeśli glistnik nalewka jest stosowany w leczeniu chorób skóry, zabrania się stosować na otwarte rany. W przeciwnym razie, nie uniknąć zapalenia tkanek.

Składniki w składzie glistnika może zaszkodzić rozwijającego się płodu u kobiet w ciąży. Wlew nie powinny być podejmowane i matek karmiących. Oznacza przeciwwskazane dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, astmatyków, chorych na epilepsję.

Skutki uboczne przedawkowania glistnika nalewki są: wymioty, długotrwałe uczucie nudności, drobne paraliż. Nieostrożne, długotrwałe stosowanie roztworu do nadmiaru objętości może powodować dystrofię Dysbioza jelit i błony śluzowej narządów wewnętrznych.

Bądź ostrożny nalewka podjęte w leczeniu anginy, poważne choroby neurologiczne, ale tylko za zgodą doświadczonego lekarza i pod jego nadzorem. Przed uciekania się do terapii leczniczej sposób, konieczne jest testowanie na indywidualnej wrażliwości i tolerancji.

Konkludując

Jak mądry, aby uniknąć leczenia preparatami medycznymi, dając pierwszeństwo jeść glistnik nalewki? Skierowany zastosowanie znanych substancji toksycznych jest uzasadnione tylko w przypadku, gdy korzystny efekt jest znacznie przewyższają szkodliwy wpływ na organizm. Z tego możemy wywnioskować, że do ośrodka leczenia nalewki z glistnika potrzeby z tym istotne powody. W każdym razie nie jest to konieczne do przeprowadzenia eksperymentów na własnym ciele lub użyć narzędzia do zapobiegania.