438 Shares 6172 views

Włośnicy. Objawy i diagnoza choroby

włośnica choroba, której objawy są związane z uszkodzeniem mięśni, jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Czynniki przyczynowe chorób – pasożytami Trichinella pasożyty u ludzi i niektórych ssaków.


Rozwój choroby

Włośnica Zakażenie następuje przy użyciu surowego lub niedostatecznie przetworzonych mięs, w którym larwy patogennymi. Najczęściej, to patologia jest diagnozowana w okresie zimowo-jesiennym. Helminth larwy zabity tylko przy wysokich temperaturach nie niższych niż 80 stopni. Raz w ludzkim żołądku, są już godzinę później w stanie przeniknąć przez błonę śluzową jelit i stają się starsze osoby. 4-7 dni kobiety zaczynają układać żywe larwy. Z jelit Trichinella krwiobiegu migrować w samochodowych mięśni (okoruchowy, międzyżebrowe, żucie, mięśni języka, przepony, stóp, rąk). Po pewnym czasie uzyskać kształt spirali i są objęte kapsułki wapna. W tym stanie mogą żyć w ludzkim ciele przez kilka lat.

Włośnicy. objawy

Pierwsze objawy mogą pojawić się dopiero tydzień po zakażeniu. Choroba zaczyna się od objawów ogólne złe samopoczucie bóle głowy, obrzęk twarzy lub górnej słabości ciała. Trzy dni później, istnieje ból mięśni, co do zasady, najpierw w kończynach dolnych, po czym dochodzą do całego ciała. Bolesne czerwone oczy, swędząca wysypka, gorączka – wszystkie objawy choroby, jak włośnicy. Objawy na piąty dzień (w środku) są choroby związane z zapaleniem błony śluzowej jelit. Jest biegunka, bóle brzucha, wzdęcia. Ludzie narzekają na zaburzenia snu, omamy przeszkadzać im. A objawy neurologiczne jest dość asymetryczne, bez żadnych warunków wstępnych istnieją ostre zmiany stanu psychicznego. W ciężkich przypadkach objawy zatrucia i bóle mięśni może towarzyszyć kaszel, duszność, sztywność karku. Włośnica, którego objawy są obserwowane od ponad miesiąca, może być skomplikowane przez zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolności nerek, zakrzepicy, niedowład kończyn, słuchu i wzroku.

Wykrywanie choroby

Włośnica Diagnoza opiera się na historii choroby pacjenta. Okazuje się, czy dana osoba jest stosowany w żywności dla 1-6 tygodni przed wystąpieniem choroby lub źle leczonej surowej wieprzowiny, dziczyzny, bekon, kiełbasa lub w puszkach. Zidentyfikować choroby mogą być również środki z badań laboratoryjnych. Trichinelloscope lub trawienia w soku żołądkowym (sztuczne), larwy pasożytów występujących w mięsie. Jeśli nie jest to możliwe, badaliśmy testów serologicznych (Ryga, RSK, ELISA). Pod koniec drugiego tygodnia po zakażeniu, stają się pozytywne. Robaki można zidentyfikować badanie krwi w celu określenia poziomu eozynofilów. Inna metoda – rentgenowskiego. Potrafi wykryć zmiany zapalne w płucach. W celu określenia stopnia nasilenia pasożytów mięśnia sercowego przy użyciu elektrokardiogramu.