722 Shares 5739 views

Pokaż synowi jak zrobić plastelinę

Zwykła sytuacja: wakacje szkolne, dziecko spędził cały dzień tylko rzeźbiarsko coś. Wieczorem syn dumnie demonstrował Papieżowi cud nieprzyjacielskiego sprzętu wojskowego w formie bezkształtnej kawałka miękkiej glinki. Szczęśliwie wychwalając pracę i głęboki oddech, tata zastanawiał się, jak zrobić plastelinę.


W 1943 roku "Tygrys" według cech bojowych był najlepszym pojazdem pancernym na świecie, który miał poważny wpływ na rozwój sprzętu do ochrony przeciwpancernej i dalszą poprawę ciężkiego sprzętu wojskowego. Artykuł sugeruje instrukcję, jak zrobić zbiornik z plasteliny, przypominający sylwetkę "Tygrysa".

Aby zrozumieć, od czego zacząć, musisz mieć:

– zdjęcia obiektu z różnych punktów;

– rysunek 1: 1 (skala 1:72).

Zanim zrobisz plastikowy zbiornik, musisz zaopatrzyć się w zapas:

– kawałek plastycznego rzeźbiarza lub modelu;

– nóż do piśmiennictwa lub skalpel;

– szpilki;

– płaski wkrętak;

– pinceta;

– władca;

– kawałek papieru;

– za pomocą igły.

Aby pokazać synowi, jak zrobić plastelinę, musisz podzielić całą pracę na 4 etapy.

Etap 1. Układ ciała

Konieczne jest uformowanie z paska plasteliny początkowego wzoru opancerzonego korpusu. Ten prostokątny półfabrykat ma prawie 8,7 cm długości, 3,5 cm szerokości i 1,5 cm wysokości. Jeśli masz wysokiej jakości plastelinę, łatwo będzie nadać paskowi kształt obudowy. W "Tiger" jest dość skomplikowane. Więc ciało jest gotowe.

2 etap. Wieża widokowa

Nadaj glinom okrągły, płaski kształt tabletki. Wytnij skalpel kształt kęsa wieży według rysunku. Spróbuj, przymocuj go do organizmu. Sprawdź rysunek. Twórz twarze i kąty proste. Forma musi odpowiadać rysunkowi.

Do niewidomych karabinów maszynowych z tyłu wieży, do modelu z armaty wykonanej z trzech elementów, ale można też mieć kształt cylindryczny. Wewnątrz tułowia konieczne jest utworzenie otworu (można użyć grubej igły). Zrób hamulec wylotowy pincetą i igłami. Konieczne jest wykonanie studzienek, urządzeń obserwacyjnych, luku wentylacyjnego i przyklejenia do miejsca. Wszystko jest zrobione z drobnych cząstek plasteliny, igła jest na znakach i listach. Wieża może zostać odłożona, jest gotowa.

Etap 3. Model biegu jałowego

Musisz wydać długą cylindrę o odpowiedniej średnicy. Wytnij je w rolki i zastosuj do nich wzór. Pęseta w kształcie litery Tweezera sprawia, że rysunek staje się bardziej obszerny. W środku każdego lodowiska jest przymocowany mały pierścień. Igła na niej tworzy dziury – śruby. Każda strona bieżni ma 6 rolek. Mogą być przymocowane do osi szpilki, której głowy ugryzają bokorezami.

Aby wycisnąć gąsienice, odcina się taśmę papierową o szerokości 7 mm. Konieczne jest powleczenie plastelina i zastosowanie wzoru oraz ulgi.

Etap 4. Produkcja drobnych detali. Przetwarzanie końcowe

Szczegóły dotyczące pokrywy przedziału przekładniowego silnika, półki znajdują się na górze, urządzenia wzroku i inne drobiazgi wykonane są z prostokątnych plastikowych prostokątów i cylindrów zgodnie z rysunkiem i zdjęciami. Z bolca można zrobić karabin maszynowy i mocno przymocować go do wieży.

Taka szczęśliwa kombinacja, jak dziecinna wyobraźnia i umiejętność papieża, nie może nie przynieść pozytywnych rezultatów. Być może pierwszy ukończony model zbiornika nie zostanie wysłany do konkursu, ale następny z pewnością zostanie oceniony na zasadzie. Godziny spędzone razem z jego synem są bezcenne.