307 Shares 9521 views

Co można zrobić w święta kościelne (objawy)?

Wszystkie święta prawosławne są świętem ogólnym kościoła w wierze prawosławnej. Zazwyczaj są one przeznaczone do wydarzeń historycznych lub świętej czci świętych. Ludzie od dawna i ugruntowaną opinię, że święta kościelne, każde działanie musi przestać. A jeśli zapytać kogoś, co nie do zrobienia w festiwalach kościelnych, odpowiedź zapewne usłyszeć – nic. To jest naprawdę? A jeśli istnieją różnice między świętami na realizację domu i innych rzeczy? W tym artykule postaramy się zorientować się, gdzie iść te zwyczaje i jakie świąt kościelnych, kiedy nie można nic zrobić.


Jakie są święta religijne

Klasyfikacja świąt religijnych zależy przede wszystkim na znaczenie świętych wydarzeń, które te święta były poświęcone. Według tej wartości przeznaczyć wielkich świąt, małych i średnich. Wśród wielkiej części Wielkanocy, a także wszystkich tych, którzy są powołani dwunastu. Ponadto, nie jest separacja w zależności od czasu i miejsca celebracji. W zależności od czasu, istnieją dwie główne grupy: stałe, to znaczy te, które są przypisane do określonej daty i przeniesień. Nadal możliwe jest, aby wyróżnić trzy duże grupy w zależności do tego, kto jest czczony do dnia dzisiejszego. Tak więc, nie ma święta Pańskie, uroczystości poświęcone Maryi Panny, a także dni od czci świętych.

Dzisiaj święto religijne. Czego nie robić?

Większość zaleceń dotyczących zakazów święta z działalności są oparte na skutek wielowiekowej obserwacji i meczów. Chociaż, oczywiście, nie ma dowodów, aby wyjaśnić to nie jest. Ludzie często zastanawiają się, w jaki sposób Kościół dzisiaj jest święto. Czego nie robić? To dlatego, że tradycje i zwyczaje są bardzo mocno w życiu społeczeństwa. Mimo że prawie nikt nie zna przyczyny tych praktyk, ich zgodność ze wszystkimi ich po prostu automatycznie. Tylko dlatego, że jest to konieczne. Więc, czego nie można zrobić w święta kościelne. Najczęstszym zakazu jest zakaz szycia i innych jednostek na Boże Narodzenie. Zabronione jest również polować w tych dniach jak grzech zabrać życie zwierzęcia na dzień, poświęcony urodzeniu lub zmartwychwstania. Jest uważany za najlepszą opcję, aby spędzić kilka dni obchodów kościelnych we własnym domu. A zwłaszcza nie ruszy. W dniu czci św Eliasza wolno kąpać się w wodach. Znak ten jest związany z faktem, że zgodnie z obserwacjami w większości wypadków w wodzie wystąpiło w tym dniu. A z okazji Zwiastowania kobiet jest zabronione tworzyć fryzury. Szczególnie plait warkocze. Albo oto kolejny. Festiwal poświęcony ścięcie św Ioanna Krestitelya, zakazuje stosowania wszelkich ostrych przedmiotów. W tym dniu, nie używać noży. Żywność nie została wycięta, a złamanie otwarte dłonie na kawałki. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do chleba, który ma kształt okrągły.

Zabrania praca nie oznacza bezczynności

Wiele należą do zakazów kościelnych bardzo poważnie. To nie ma znaczenia, co dzisiaj święto religijne. Czego nie można zrobić, każdy wie, w inny sposób. Ale to wszystko poważnie, naprawdę? Jakie jest stanowisko Kościoła? W przypadku, gdy w końcu, wszyscy udali się do tych znaków i dlaczego nie można niczego w święta kościelne zrobić? Jest to oficjalne stanowisko Kościoła w stosunku do wszystkich, jak już wspomniano. Stanowisko to oznacza, że te wszystkie wróżby więcej ludowy mit niż rzeczywistość. Nikt nie zabrania myć i czesać podczas uroczystości kościelnych. A nawet zrobić światło sprzątanie domów. Powstrzymania się duchowni polecić jedynie na ciężkiej pracy wysokiej jakości i poświęcić ten czas do swoich przyjaciół i krewnych. Ponadto, zgodnie z pism kościele podczas świąt religijnych powinno być, oprócz studiowania Biblii, udzielania pomocy biednym i potrzebującym, odwiedzanie chorych w szpitalach lub w więzieniach. Lub wykonywać inne prace charytatywne. Więc co robi nic nie mówimy w ogóle.

Boże Narodzenie w drzwiach, albo czegoś nie można zrobić w święta kościelne w zimie

We wszystkich czasach ludzie przywiązują szczególną wagę do znaków Bożego Narodzenia. Wierzono, że cały następny rok zależy od tego jak Boże Narodzenie wykonane. Istnieje wiele rzeczy, które nie są zalecane w tym czasie. Nie można polować. Ponadto zakaz polowania nałożonych począwszy od narodzin, a kończąc na chrzcie. Uważa się, że w tym czasie natury jest szczególnie zaniepokojony zwierząt. Więc je zabić – wielki grzech. Jest to niemożliwe do odgadnięcia. W tym celu jest specjalny czas. Również zakazała rzemiosła i wszelkich innych prac w gospodarstwie. Ale są bardziej szalone znaki. Na przykład, w Boże Narodzenie nie można pić wodę. Może to być dowolny płyn, ale nie woda.

znaki Epiphany

Święto Chrztu wchłania ogromną liczbę tradycji ludowych, które w większości są związane z wodą svyachenoy, który miał do odegrania kluczową rolę do dnia dzisiejszego. Grzech jest uważany rekrutować Epiphany wodę w dużych ilościach, ponieważ jest to lek o charakterze duchowym. Uzyskanie wody święconej, jest to niemożliwe do kłótni i przysięgam, nie można myśleć źle o kimś. Przed świętem wolno pożyczać pieniądze, a nawet rzeczy jak post-wypoczynkowego zabronione odgadnięcia i wypłukać pranie w rzekach. Chociaż dzisiaj te ograniczenia są mało istotne.

Wielkanoc tygodnie. Zwyczaje i tradycje

Uroczystości wielkanocne jeden dzień nie jest ograniczona. Ten cały tydzień, podczas którego każdy powinien się bawić. Ale w przeciwieństwie do zapusty, te dni nie są otwarci na wszelkie ekscesy i jeszcze więcej walk. Nie może być zły i smutny, nie można iść na cmentarz. Nie można pić alkoholu na wszystkie dni z wyjątkiem niedziel. Co do pracy gospodarczej i rzemiosła, to nie ma szczególnych ograniczeń. Praca jest dopuszczalna w umiarkowanych ilościach, choć robótek nadal zaleca powstrzymanie się.

Czym jest Red Hill?

Jest jeszcze inny, nie mniej ważne, w tym roku przypada na 19 kwietnia, święto religijne. Czego nie robić na wzgórzu Red? Przede wszystkim, jest to niemożliwe dla młodych dziewcząt, które nie zostały jeszcze znalezione męża siedzieć w domu tego dnia. Zatem przegap ich przeznaczenie. Jest to czas zalotów i wesela. Uważa się, że małżeństwo weszła tego dnia skazane stać się bogatym, zdrowe i dostatniej Unii. Jest to niemożliwe w tym dniu smutku i przekleństw. Jeśli chodzi o pracę, to nie ma zakazu. Nawet zwyczaj, aby przyciągnąć bogactwo – Ikony prania. Rozwiązanie to powinno być najbardziej starszy członek rodziny, a cały rytuał w żadnym wypadku nie powinny poddawać się publicznie.

niedziela Palmowa

Jedna z najjaśniejszych świąt religijnych uznawanych w Niedzielę Palmową. W tym dniu konieczne jest, aby wziąć udział w nabożeństwie w kościele w każdy możliwy sposób i aby wzbogacić się duchowo. Głównym atrybutem – poświęceni gałązki wierzby. Zachowaj te oddziały, a potem przez cały rok, mając ich w domu za ikonami, lub przymocowane w różnych miejscach. Według legendy o naszych przodkach, ich uratować dom przed piorunami i złymi duchami. Zaleca się w tym dniu do powstrzymania się od jakiejkolwiek pracy. Zabronione jest również media.

Więc byliśmy w stanie zorientować się, czego nie robić w święta kościelne. Z powyższego wynika, staje się jasne, że znaki te nie wymagają bezczynności. Ale raczej zmiana aktywności. I bez względu na to, co robisz, tak długo, jak to było z duszy iz serca.