658 Shares 5054 views

Tulipan: uprawa i utrzymanie w działce

Tulipan można słusznie nazwać ulubieńcem ogrodników na całym świecie. Ten kwiat urzeka swoim pięknem, zamieszek kolorów, różnych formach. Osiągnięcia współczesnej zezwolenia hodowli od pierwszych dni wiosny, a do lata oglądać kwietniki, ogrody, balkony jasne kolory tulipanów. Dbać o nich i rośnie – proces nie jest trudne, ale wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Nauczyć się właścicielem na swojej stronie rosną cebulki tulipanów sprzed pączek opisane w tym artykule.


Wybór odmian tulipanów

Do tej pory, pochodzące wiele odmian tego kwiatu. Jednak nie wszystkie z nich nadają się do uprawy w otwartym polu. Poprzez zakup cebulek tulipana, sprawdzić u sprzedawcy, gdy kwitnie tego rodzaju. Do uprawy na otwartej przestrzeni odpowiednich roślin, początkujący okres, który przypada na koniec kwietnia – na początku czerwca. Że są to rodzaje Diplomat, Oxford, Londyn, Negrito, arystokratyczną. Jeśli posadzone w otwartych żarówek gruntowych, które są hodowane do uprawy w szklarniach, wyjdą słabe i chore, lub po prostu nie kiełkują.

przygotowanie gleby do pędzenia tulipanów

Pod koniec września – początek października, trzeba przygotować witrynę, która będzie rosnąć tulipany. Miejsce lądowania z tych kolorów musi spełniać następujące wymagania:

  • dobre oświetlenie;
  • ochrona przed zimnem i silnych wiatrów;
  • Gładka część powierzchni;
  • żyznej gleby jest nie mniejsza niż 40 cm;
  • Dobre właściwości gleby: łamliwość, przepuszczalność powietrza, zawartości wilgoci.

Ale to nie zawsze jest wylądować na działkach w składzie odpowiednim do uprawy cebulek. W tym przypadku możliwe jest, aby wzbogacić sposób dokonywania specjalnych nawozów i nawożenia (humus, torf, piasku rzecznego).

Jak sadzić tulipana?

Uprawa i dbanie o sadzenie cebulek zaczyna się je w ziemi. Procedurę tę przeprowadzono na jesieni, kiedy temperatura powietrza spadnie do + 9 ° C Kwiaty są sadzone na głębokość około 15-20 cm. Pomiędzy nimi nie powinno być nie do odległości mniejszej niż 10 cm. W celu zapobiegania procesu choroby można przed sadzeniem fungicyd żarówki ( „Fundozol”, „Euparen”, „Topsin”). Aby to zrobić, w wiadrze wody rozpuszcza się 30 g leku i stać przez pół godziny tulipanów. Jeśli jesień jest ciepła, miejsce lądowania może być wylana.

Tulipan: uprawa i utrzymanie na wiosnę i lato

Pędy tulipanów pojawiają się w marcu, jak tylko ciepły słoneczny dzień nadejdzie. W tym okresie rośliny muszą zostać odprowadzone za pomocą azotu (30 g), potasu (20 g) i fosforu (30 g). Rozcieńczony nawóz na raz w wiadrze wody i wlać pod sadzonek.

Bardzo szybko rośnie tulipan wiosny. Uprawa i pielęgnacja w tym okresie jest regularne gleba fluffing i terminowe podlewanie.

Kiedy pączek wazon życie jest konieczne, aby pozostawić 2 dolną liścia do żarówki było dużo do paszy i rozwijać się normalnie. Jeśli tulipan pozostaje do końca łodygi kwitnienia, po trzeba przyciąć swoje strąki nasion do elektrowni nie wydawać na rozwój niepożądanych nasion. Po zamknięciu pączkowania, tulipany potrzeba ponownego przetwarzania nawozu na podstawie potasu, azotu i fosforu.

Podczas żółknięcia liści cebulek tulipana do kopania i przetwarzać grzybobójczy w taki sam sposób, jak przed sadzeniem. Następnie przez kilka dni do wyschnięcia w suchym, zacienionym miejscu. Aby zapisać żarówki ustanawiają w przewiewnym pojemnika lub worka szmatką i pozostawić aż do jesieni, w ciemnym miejscu.

Mieć w swoim ogrodzie wiosną był jasny i piękny kwiat roślina tulipan. Uprawa i pielęgnacja – zawód jest bardzo ekscytujące. Po wysłuchaniu zaleceń przedstawionych w tym artykule, można rosną piękne kwiaty samodzielnie.