362 Shares 1297 views

adaptacja filmowa filmowej opowieści Szołochow za „przeznaczenie człowieka.” Aktorzy i role

W 1956 roku w gazecie „Prawda” opublikowała historię Szołochow „The przeznaczenie człowieka.” Produkt spowodował szeroki rezonans. Gwałtowna reakcja była spowodowana nie tylko dotykając wykres, lecz także obraz bohaterów. Były jeniec wojenny w latach powojennych jest automatycznie liczyć na „wrogów ludu”. W ciągu zaledwie trzech lat kraj uległ zmianie. Za życia Stalina Szołochow byłby wydrukowany historię. I, oczywiście, ekrany nie być wydany film „przeznaczenie człowieka.”


Aktor Siergiej Bondarczuk w 1956 roku był już dość dobrze znane. Popularność przyszła do niego za pośrednictwem obrazów, „Młoda Gwardia”, „Tarasa Szewczenki”. Ale po starcie nastąpił zastój w karierze. Następnie aktor i postanowił zająć się reżyserii. Sensacyjna historia człowieka, który znał okropności wojny, był dobrym materiałem do pracy debiut.

film "Fate of Man" (1959)

Aktor Siergiej Bondarczuk początkowo nie wzbudzić zaufanie radzieckiego klasyka. Szołochow wątpić, że ten elegancki, ludzie miejskich będą mogli tłumaczyć obrazu na ekranie Andreya Sokolova – prosty wieśniak. Ale gdy aktor ołowiu w filmie „The przeznaczeniu człowieka” – Bondarczuk Aktor – raz podczas kręcenia, ubrana w ubrania swojego bohatera, zapukał do drzwi pisarza (film powstał w ich rodzimych ziem pisarza), otworzył drzwi i nie rozpoznała go natychmiast. Potem uśmiechnął się i nie wykazywał większą nieufność.

Scenariusz został napisany przez Yuri Lukin. Współautorem jego był Fedor Shahmagonov. Dwa lata przed premierą „The Fate of Man” aktor i reżyser Siergiej Bondarczuk scenariusz przedstawiony w hudsovet. I niemal natychmiast otrzymałem zielone światło, aby strzelać.

„Przeznaczeniem człowieka”: aktorzy i role

Główny bohater w filmowej adaptacji reżysera Szołochow za pierwotnie postanowił zagrać samego siebie, nawet nie biorąc pod uwagę innych kandydatów. Chęć spełnienia tej roli było dla niego pewnego czasu głównym celem życia. Żona Andreya Sokolova grał Zinaida Kiriyenko. Na rok przed wydaniem „The Fate of Man” aktorka odegrała w innej filmowej adaptacji Szołochow – „Cichy Don”.

Rola Lagerführer Mueller, zdecydowano się powierzyć Yuri Averin. Sauceda Sokolov – Pavel Volkov. W sprawie roli w filmie „Przeznaczeniem człowieka” aktorzy zostali wybrani w przeważającej części szybko. Problemy pojawiły się w młodego artysty poszukiwań, z możliwością odtwarzania przyjętą syna bohatera.

Pavlik Boriskin

Bondarczuk zrewidowała dużej liczby kandydatów, ale żaden chłopiec nie nadaje się do roli Wani. Gdy dyrektor poszedł do kina Domu podczas demonstracji filmu dla dzieci. Tam miał nadzieję zobaczyć chłopca, który był w stanie stworzyć poruszający się obraz na ekranie sierot. Siergiej Fiodorowicz nie mylił. Jeszcze przed filmach pokazowych, zwrócił uwagę na Pavlik Polunin, który przyszedł do domu kina w towarzystwie ojca. Tego samego dnia dyrektor rozmawiał z rodzicami chłopca i uzyskania ich zgody.

Pavel Boriskin urodził się w 1953 roku. Jego rodzice rozwiedli się w 1958 roku, podczas kręcenia „przeznaczenie człowieka.” Aktor Jewgienij hodowane Polunin, który kilka lat później ożenił się z matką chłopca i dał mu swoje nazwisko. Wykonawca Wania odgrywał rolę nawet w kilku filmach: „Anna”, „First Date”, „Spotkanie z Dawn”. Kilka razy próbował wejść VGIK. Jednak bezskutecznie. Pavel Polunin zmieniła kilka zawodów, dziś życie w Railway, taksówkarz.

Sokolov i Muller

Kulminacyjnej sceny w działce, według krytyków, nie spotyka się trochę Vanka Sokolov i jego moralny walki z Mullerem. Komendantem obozu jest radziecki jeniec i oferuje mu drinka za zwycięstwo armii niemieckiej. Sokolov, przed wojną, jak wiemy publiczność, nadużywanie alkoholu, mówi: „Dziękuję, ale nie jestem do picia.” A potem, kiedy Lagerführer oferuje mu „znak” własną śmierć, nie wahali się wypić szklankę wódki.

Scena ta, jak żadna inna, cechuje charakter Bondarczuk. Ale warto kilka słów powiedzieć o aktora, który grał negatywny charakter.

Yuri Averin

Aktor zagrał rolę w filmie sporo. W tym wcześniejszym 60. korzystnie grałem Niemców. Aktor zadebiutował na dużym ekranie w „Immortal garnizonu”. Potem zagrała w „Lekcja historii”, „Córka Strationa”. W każdym z tych obrazów zawarte wizerunek niemieckiego oficera. Później grał na ekranie, co do zasady, wizerunków negatywnych bohaterów.

inne podmioty

W filmie prosty radziecki człowiek wystarczająco „Goryushko z nozdrzy”, grany przez Pavel Vinnik i Jewgienija Teterin. Pierwszy zrealizowany na ekranie obraz sowieckiego oficera. Druga gra pisarza. Pavel Vinnik zadebiutował w filmie „odważnych ludzi”, grał w filmie ponad sto ról. Jewgienij Teterin dla czterdziestoletniej karierze grał różne znaki: radzieckich żołnierzy i Niemców, a szekspirowski bohatera.

Lew Borysow odegrał rolę dowódcy plutonu w filmie „przeznaczenie człowieka.” Radzieccy jeńcy grał Wiktor Markin Jewgienij Iwanow Vladimir Kudryashov, Andrew Puntus, Nikolai Pechentsov Nikolai Oparin.

Film spowodował ogromne emocje wśród widzów. Wszedł złoty fundusz kina narodowego. Kilka lat po filmie o prawdziwości książki Szołochow, a więc niezawodność i filmów, nakręcony na nią, zaczął kłócić. Ale takie wątpliwości nie zostały spłacone widz miłość. „Przeznaczeniem człowieka” był i pozostaje jednym z najbardziej wnikliwych opowieści o wytrzymałość, bohaterstwa i współczucia.